Välkommen till IF Fyrens hem på webben!!

Idrottsföreningen IF Fyrens hemort är Korsnäs. Föreningen ordnar verksamhet inom friidrott, skidåkning och skidskytte. Välkommen med du också!

IF Fyren finns också på Facebook!
Resultat 2012Välj år
  • Klubbtävling nr 10, (29.8)
    Klubbtävling 29.8.2012
    Flickor slägga 2,5 kg
    1Katarina Rönnqvist13,75
    2Elisa Kumpulainen8,26
    Pojkar slägga 2,5 kg
    1Joel Lindholm8,80
    2Otto Karlsson7,95
    3Rabbe Rusk5,74
    Flickor spjut 400 g
    1Katarina Rönnqvist16,70
    2Elisa Kumpulainen7,39
    Pojkar spjut 400 g
    1Joel Lindholm21,34
    2Otto Karlsson13,65
    Damer spjut 600 g
    1Katarina Sjöroos17,62
    2Pia Rönnqvist11,98
    3Agneta Granskog11,38
    Herrar spjut 600 g
    1Roger Lindholm29,83
  • Klubbmästerskap, (15.8)
    Klubbmästerskap 15.8.2012
    F-7 år 40 m
    1Linnea Westerlund8,7
    2Elin Vägar8,9
    3Jennifer Sten9,2
    4Belinn Lindeqvist9,3
    5Agnes Berglund9,7
    6Amanda Vesterback11,3
    7Felicia Nyståhl12,4
    8Linnea Ribacka13,4
    9Alva Blomberg15,6
    10Hurija Hodzic16,3
    11Nina Palomaa18,4
    F-7 år längd
    1Linnea Westerlund2,47
    2Elin Vägar2,32
    3Jennifer Sten2,24
    4Belinn Lindeqvist2,00
    5Agnes Berglund1,70
    6Amanda Vesterback1,62
    7Alva Blomberg0,99
    8Linnea Ribacka0,66
    F-7 år bollkastning
    1Hurija Hodzic2,70
    2Felicia Nyståhl2,50
    3Nina Palomaa2,35
    F-7 år 400 m
    1Linnea Westerlund1,50
    2Jennifer Sten1,59
    3Elin Vägar1,59,7
    4Belinn Lindeqvist2,13
    5Agnes Berglund2,20
    6Linnea Ribacka2,59
    7Nina Palomaa3,21
    8Hurija Hodzic3,42
    F-11 år 60 m
    1Nicoline Nystrand10,0
    2Elisa Kumpulainen12,7
    F-11 år kula
    1Nicoline Nystrand8,20
    2Isabel Häggdahl4,60
    3Elisa Kumpulainen3,68
    F-11 år 600 m
    1Elisa Kumpulainen3,00
    F-13 år kula
    1Katarina Rönnqvist5,78
    P-7 år 40 m
    1Joel Blomqvist8,6
    2Hugo Helgas8,6
    3William Hansson9,0
    4Simon Sten9,1
    5Wilmer Ribacka9,4
    6Jakob Blomqvist9,7
    7Hampus Stangrund10,4
    7William Moliis10,4
    7Filip Fröding10,4
    10Oskar Norrgård10,7
    11Harun Hodzic11,8
    12Wilmer Björkblom14,9
    P-7 år längd
    1Krister Rönnqvist2,39
    2Hugo Helgas2,30
    3Noel Bernas1,99
    4Wilmer Ribacka1,99
    5Joel Blomqvist1,94
    6Harun Hodzic1,61
    7Filip Fröding1,56
    8Oskar Norrgård1,49
    9Jakob Blomqvist1,02
    10Linus Ruusuvirta0,92
    11Liam Ruusuvirta0,84
    P-7 år bollkastning
    1Krister Rönnqvist13,60
    2Simon Sten8,20
    3William Moliis8,10
    4Hampus Stangrund4,60
    5Wilmer Björkblom4,40
    6Linus Ruusuvirta3,40
    7Liam Ruusuvirta2,10
    P-7 år 400 m
    1Hugo Helgas1,51,7
    2Noel Bernas1,53,6
    3Joel Blomqvist1,54,1
    4Filip Fröding2.04,8
    5Hampus Stangrund2,22,6
    6Harun Hodzic2,25,4
    7William Hansson2,42,1
    8Jakob Blomqvist2,52,6
    9Linus Ruusuvirta3.01,4
    P-9 år 40 m
    1Faruk Hodzic7,4
    2Lukas Westerlund7,5
    3Otto Karlsson7,9
    4Tomi Sjödahl8,0
    P-9 år längd
    1Lukas Westerlund2,77
    P-9 år bollkstning
    1Tomi Sjödahl25,50
    2Otto Karlsson22,00
    3Faruk Hodzic15,70
    P-9 år 400 m
    1Lukas Westerlund1,35,8
    2Faruk Hodzic1,41,8
    P-11 år 60 m
    1Joel Lindholm9,9
    2Niko Palomaa11,7
    P-11 år längd
    1Joel Lindholm4,00
    2Emil Bäcklund3,35
    3Niko Palomaa2,70
    P-11 år 600 m
    1Joel Lindholm2,16,0
    2Emil Bäcklund2,17,4
    3Niko Palomaa2,18,6
  • Klubbtävling nr 8, (8.8)
    Klubbtävling 8.8.2012
    F-7 år 40 m
    1Linnea Westerlund8,8
    2Jennifer Sten8,9
    3Elin Vägar9,2
    4Agnes Berglund9,3
    5Belinn Lindeqvist10,8
    6Felicia Nyståhl11,4
    7Linnea Ribacka12,7
    8Amanda Vesterback13,7
    9Hurja Hodzic19,6
    F-7 år höjd
    1Linnea Westerlund75
    2Jennifer Sten75
    3Elin Vägar70
    4Belinn Lindeqvist70
    5Agnes Berglund50
    F-11 år 60 m
    1Nicoline Nystrand9,9
    2Elisa Kumpulainen12,1
    F-11 år diskus
    1Nicoline Nystrand27,51
    2Isabelle Häggdahl11,77
    3Elisa Kumpulainen10,98
    F-13 år diskus
    1Katarina Rönnqvist15,98
    2Elvira Söderlund15,15
    P-7 år 40 m
    1Elvin Söderlund8,3
    2Noel Bernas8,9
    3William Hansson9,0
    4Joel Blomqvist9,1
    5Wilmer Ribacka9,3
    6Jakob Blomqvist10,2
    7Oskar Norrgård10,8
    8William Moliis10,9
    9Hampus Stangrund12,0
    10Krister Rönnqvist12,3
    12Alex Hansson12,3
    13Linus Ruusuvirta14,5
    14Wilmer Björkblom15,7
    P-7 år höjd
    1Krister Rönnqvist80
    2Elvin Söderlund70
    3Oskar Norrgård50
    4Linus Ruusuvirta40
    P-9 år 40 m
    1Lukas Westerlund7,7
    2Otto Karlsson7,9
    3Faruk Hodzic8,1
    P-9 år höjd
    1Lukas Westerlund95
    2Otto Karlsson90
    3Faruk Hodzic75
    P-11 år 60 m
    1Joel Lindholm9,9
    2Emil Bäcklund11,1
    P-11 år diskus
    1Joel Lindholm17,28
    2Emil Bäcklund12,78
  • Klubbtävling nr 7, (1.8)
    Klubbtävling 1.8.2012
    F-7 år 40 m
    1Elin Vägar9,3
    2Jennifer Sten9,7
    3Belinn Lindeqvist9,7
    4Amanda Vesterback11,8
    5Felicia Nyståhl13,1
    6Nina Palomaa14,3
    7Alva Blomberg16,3
    8Celine Ramstedt24,2
    F-7 år kula
    1Jennifer Sten2,22
    2Elin Vägar1,68
    3Nina Palomaa1,20
    4Celine Ramstadt0,86
    F-13 år höjd
    1Katarina Rönnqvist114
    P-7 år 40 m
    1Noel Bernas9,1
    2Joel Blomqvist9,2
    3Simon Sten9,5
    4William Hansson9,9
    5Oskar Norrgård10,0
    6Hampus Stangrund10,7
    7William Moliis10,8
    8Jakob Blomqvist11,9
    9Marius Ramstedt12,0
    10Linus Ruusuvirta14,4
    11Wilmer Björkblom14,9
    P-7 år kula
    1William Moliis2,36
    2Simon Sten2,07
    3Joel Blomqvist1,88
    4Jakob Blomqvist1,36
    5Oscar Norrgård1,22
    6Hampus Stangrund1,20
    7Marius Ramstedt1,06
    8Wilmer Björkblom1,00
    P-9 år 40 m
    1Otto Karlsson8,5
    1Faruk Hodzic8,5
    P-9 år kula
    1Otto Karlsson4,44
    2Faruk Hodzic3,29
    P-11 år 60 m
    1Joel Lindholm10,9
    2Niko Palomaa11,6
    P-11 år höjd
    1Joel Lindholm110
    2Niko Palomaa90
  • Klubbtävling nr 6, (25.7)
    Klubbtävling 25.7.2012
    F-7 år 40 m
    1Amanda Vesterback11,7
    2Felicia Nyståhl13,1
    3Nina Palomaa13,3
    4Alva Blomberg16,2
    F-7 år bollkastning
    1Felicia Nyståhl6,05
    2Amanda Vesterback4,08
    3Nina Palomaa3,52
    4Alva Blomberg2,73
    5Celine Ramstedt2,32
    F-11 år 1000 m
    1Elisa Kumpulainen5,39,9
    F-11 år kula
    1Elisa Kumpulainen4,50
    F-13 år kula
    1Katarina Rönnqvist6,30
    P-7 år 40 m
    1Elvin Söderlund8,4
    2Krister Rönnqvist8,6
    3Caspian Holm8,9
    4Noel Bernas9,6
    5Oskar Norrgård11,6
    6Marius Ramstedt12,2
    7Linus Ruusuvirta12,9
    8Liam Ruusuvirta15,8
    P-7 år bollkastning
    1Krister Rönnqvist15,56
    2Caspian Holm9,40
    3Elvin Söderlund8,70
    4Noel Bernas8,20
    5Oskar Norrgård6,56
    6Marius Ramstedt4,76
    7Linus Ruusuvirta2,96
    8Liam Ruuusuvirta2,00
    P-9 år 40 m
    1Johannes Stenlund7,7
    2Isak Berglund7,9
    P-9 år bollkastning
    1Johannes Stenlund17,65
    2Isak Berglund13,03
    P-11 år 1000 m
    1Niko Palomaa4.45,7
    P-11 år kula
    1Niko Palomaa4,83
  • Klubbtävling nr 5, (4.7)
    Klubbtävling 4.7.2012
    F-7 år 40 m
    1Milla Fransholm7,1
    2Linnea Westerlund8,2
    3Elin Vägar9,2
    4Agnes Berglund9,4
    5Matilda Bjurbäck10,1
    6Amanda Westerback12,0
    7Nina Palomaa13,7
    8Alva Blomberg17,4
    F-7 år längd
    1Milla Fransholm2,93
    2Linnea Westerlund2,51
    3Matilda Bjurbäck1,75
    4Elin Vägar1,72
    5Amanda Westerback1,15
    6Agnes Berglund1,11
    7Alva Blomberg0,88
    F-11 år 60 m
    1Nicoline Nystrand10,8
    2Anna Backgren14,4
    F-11 år längd
    1Nicoline Nystrand3,47
    2Elin Fransholm3,32
    3Anna Backgren1,72
    F-13 år längd
    1Elvira Söderlund3,15
    P-7 år 40 m
    1Elvin Söderlund8,5
    2Noel Bernas9,1
    3Wilmer Ribacka9,5
    4Jakob Blomqvist10,0
    5Joel Blomqvist10,2
    6Hampus Mattans10,5
    7Hampus Stangrund11,5
    8Linus Ruusuvirta15,3
    9Liam Ruusuvirta15,4
    10Wilmer Björkblom15,7
    P-7 år längd
    1Elvin Söderlund2,35
    2Noel Bernas1,82
    3Joel Blomqvist1,76
    4Hampus Mattans1,55
    5Linus Ruusuvirta1,16
    6Jakob Blomqvist0,89
    7Liam Ruusuvirta0,73
    8Wilmer Björklblom0,62
    P-9 år 40 m
    1Lukas Westerlund7,4
    2Elias Mattans8,5
    P-9 år längd
    1Lukas Westerlund2,98
    2Elias Mattans2,24
    P-11 år 60 m
    1Niko Palomaa11,7
    P-11 år längd
    1Niko Palomaa2,77
  • Klubbtävling nr 4 , (27.6)
    Klubbtävling 27.6.2012
    F-7 år 60 m
    1Jennifer Sten12,3
    2Linnea Westerlund12,7
    3Elin Vägar12,9
    4Elvira Södergran14,3
    5Agnes Berglund14,8
    6Matilda Bjurbäck16,2
    7Linnea Ribacka17,9
    8Amila Camdzic19,5
    9Nina Palomaa20,0
    10Amanda Vesterback22,4
    11Felicia Nyståhl23,4
    12Hurja Hodzic24,9
    13Alva Blomberg27,1
    F-7 år spjut
    1Linnea Westerlund4.35
    2Jennifer Sten2.85
    3Agnes Berglund2.65
    4Elvira Södergran2.60
    5Nina Palomaa2.60
    6Elin Vägar2.45
    7Amanda Vesterback1.95
    8Alva Blomberg1.40
    9Linnea Ribacka1.25
    10Felicia Nyståhl1.20
    F-9 år 60 m
    1Alma Södergran11,8
    F-9 år spjut
    1Alma Södergran6.25
    F-11 år 100 m
    1Daniela Karjalainen17,1
    2Nicoline Nystrand17,8
    3Elisa Kumpulainen22,0
    F-11 år 3-steg
    1Nicoline Nystrand6.05
    2Daniela Karjalainen5.65
    F-15 år 100 m
    1Felicia Åbacka13,1
    2Daniella Lassas15,4
    D-17 år 100 m
    1Nathalie Nystrand13,2
    2Amanda Karlsson14,1
    D-17 år 3-steg
    1Nathalie Nystrand9.92
    P-7 år 60 m
    1Elvin Söderlund11,9
    2Simon Sten12,9
    3Hugo Helgas13,1
    4Noel Bernas13,4
    5Joel Blomqvist14,0
    6Benjamin Karjalainen14,2
    7Riad Camdzic14,6
    8Wilmer Ribacka14,6
    9William Hansson15,3
    10Filip Fröding15,5
    11Hampus Mattans15,8
    12Jakob Blomqvist15,9
    13Harun Hodzic17,1
    14Hampus Stangrund17,8
    15Oscar Norrgård18,1
    16Linus Ruusuvirta18,5
    17Wilmer Björkblom26,3
    18Joel Bjurbäck26,4
    19Oscar Björkqvist40,3
    P-7 år spjut
    1Hampus Mattans6.80
    2Elvin Söderlund4.67
    3Benjamin Karjalainen4.66
    4Noel Bernas4.37
    5Hugo Helgas3.67
    6Filip Fröding3.18
    7Simon Sten3.10
    8Riad Camdzic3.10
    9Linus Ruusuvirta2.40
    10Oskar Norrgård2.38
    11Hampus Stangrund2.15
    P-9 år 60 m
    1Lukas Westerlund11,0
    2Faruk Hodzic11,3
    3Johannes Stenlund11,4
    4Otto Karlsson11,4
    5Elias Mattans12,7
    P-9 år spjut
    1Lukas Westerlund9,97
    2Otto Karlsson9,88
    3Johannes Stenlund8.20
    4Elias Mattans7.70
    5Faruk Hodzic6.87
    P-11 år 100 m
    1Joel Lindholm16,7
    2Niko Palomaa19,4
    P-11 år 3-steg
    1Niko Palomaa5.65
  • Klubbtävling nr 3, (20.6)
    Klubbtävling 20.6.2012
    F-7 år 400 m
    1Linnea Westerlund1,44,4
    2Jennifer Sten1.59,6
    3Elin Vägar2.04,1
    4Agnes Berglund2.24,1
    5Nina Palomaa2.57,3
    6Linnea Ribacka3.06,0
    7Felicia Nyståhl3.22,2
    8Alva Blomberg4.03,1
    9Hurja Hodzic4.11,0
    F-7 år höjd
    1Jennifer Sten80
    2Linnea Westerlund75
    3Elin Vägar70
    4Belinn Lindeqvist70
    F-11 år 400 m
    1Elisa Kumpulainen2.03,7
    2Anna Backgren2.14,7
    F-11 år spjut
    1Nicoline Nystrand15,22
    2Isabel Häggdahl9,91
    3Anna Backgren4,46
    F-13 år spjut
    1Katarina Rönnqvist10,75
    D-17 år 400 m
    1Nathalie Nystrand1.05,0
    P-7 år 400 m
    2Elvin Söderlund1.56,9
    3Hampus Mattans2.02,2
    4Noel Bernas2.06,7
    5Joel Blomqvist2.09,2
    7Riad Camdzic2.30,9
    15Alex Hansson3.32,2
    7Hampus Stangrund2.42,9
    8William Moliis2.48,9
    9Jakob Blomqvist2.53,0
    10Linus Ruusuvirta3.19,9
    11Liam Ruusuvirta3.45,9
    1Hugo Helgas1.47,5
    P-7 år höjd
    1Krister Rönnqvist80
    2Joel Blomqvist70
    3Hampus Mattans65
    4Riad Camdzic65
    P-9 år 400 m
    1Lukas Westerlund1.33,9
    2Faruk Hodzic1.41,7
    3Otto Karlsson1.45,8
    P-9 år höjd
    1Faruk Hodzic85
    2Otto Karlsson85
    3Lukas Westerlund80
    4Jonathan Backholm70
    5Elias Mattans70
    P-11 år 400 m
    1Joel Lindholm1.29,8
    2Niko Palomaa1.44,0
    P-11 år spjut
    1Joel Lindholm20.84
    2Niko Palomaa9.65
  • Klubbtävling nr 2, (13.6)
    Klubbtävling 13.6.2012
    F-7 år 100 m
    1Linnea Westerlund21,4
    2Jennifer Sten22,9
    3Elin Vägar23,0
    11Amila Camdzic58,0
    8Amanda Vesterback35,8
    5Agnes Berglund25,9
    4Belinn Lindeqvist23,7
    7Linnea Ribacka33,2
    9Nina Palomaa44,3
    10Hurja Hodzic54,0
    6Felicia Nyståhl32,0
    F-7 år bollkastning
    1Belinn Lindeqvist9,80
    2Jennifer Sten7,75
    3Linnea Westerlund6,80
    8Amanda Vesterback4,35
    6Agnes Berglund5,70
    4Elin Vägar6,55
    7Nina Palomaa4,55
    5Elvira Södergran6,25
    9Hurja Hodzic3,10
    10Felicia Nyståhl3,00
    F-9 år 100 m
    1Alma Södergran20,9
    2Angeline Åkerblom25,9
    F-9 år bollkastning
    1Angeline Åkerblom14,75
    2Alma Södergran13,50
    F-11 år 200 m
    1Michelle Åkerblom44,1
    F-11 år höjd
    1Michelle Åkerblom80
    P-7 år 100 m
    1Elvin Söderlund21,7
    2Hugo Helgas22,4
    3Wilmer Ribacka23,5
    8Hampus Stangrund29,1
    4Simon Sten24,4
    5Riad Camdzic26,6
    7William Moliis28,7
    8Hampus Mattans29,1
    12Wilmer Björkblom53,4
    11Harun Hodzic36,4
    6Filip Fröding28,2
    9Oskar Norrgård32,6
    P-7 år bollkastning
    1Elvin Söderlund11,10
    2William Moliis9,50
    3Hampus Mattans9,44
    11Hampus Stangrund3,82
    8Riad Camdzic5,50
    10Wilmer Björkblom4,15
    5Hugo Helgas8,53
    6Harun Hodzic6,90
    4Filip Fröding8,60
    9Oskar Norrgård5,33
    7Simon Sten5,97
    P-9 år 100 m
    1Lukas Westerlund16,8
    2Otto Karlsson18,6
    3Faruk Hodzic19,3
    5Jonathan Backholm26,2
    3Elias Mattans19,3
    P-9 år bollkastning
    1Otto Karlsson23,00
    2Lukas Westerlund16,50
    3Elias Mattans12,58
    5Jonathan Backholm6,60
    4Faruk Hodzic10,35
    P-11 år 200 m
    1Joel Lindholm37,3
    2Niko Palomaa43,5
    P-11 år höjd
    1Joel Lindholm113
    2Niko Palomaa95
  • Klubbtävling nr 1, (6.6)
    F-7 år 40 m
    Jennifer Sten9,8
    Belinn Lindeqvist10,3
    Elvira Södergran10,6
    Hurja Hodzic19,1
    Agnes Berglund10,7
    Amila Camdzic14,8
    Felicia Nyståhl13,0
    Nina Palomaa13,7
    F-7 år längd
    Linnea Westerlund1,98
    Jennifer Sten1,94
    Elin Vägar1,90
    Belinn Lindeqvist1,83
    Elvira Södergran1,82
    Hurja Hodzic0,66
    Agnes Berglund1,43
    Felicia Nyståhl1,07
    F-9 år 40 m
    Alma Södergran8,4
    F-9 år längd
    Alma Södergran2,67
    F-11 år 60 m
    Nicoline Nystrand10,3
    Elisa Kumpulainen12,5
    Anna Backgren14,0
    F-11 år längd
    Nicoline Nystrand3,39
    Elisa Kumpulainen2,30
    Anna Backgren2,16
    F-13 år 60 m
    Katarina Rönnqvist9,2
    F-13 år längd
    Katarina Rönnqvist4,01
    D-17 år 60 m
    Nathalie Nystrand8,7
    P-7 år 40 m
    Elvin Söderlund8,9
    Krister Rönnqvist9,3
    Joel Blomqvist9,4
    Hampus Stangrund13,7
    Harun Hodzic13,2
    Simon Sten10,2
    Oscar Norrgård12,7
    Wilmer Björkblom18,4
    Riad Camdzic9,9
    William Hansson9,5
    Jakob Blomqvist10,6
    Filip Fröding11,3
    Linus Ruusuvirta14,8
    Liam Ruusuvirta19,4
    P-7 år längd
    Krister Rönnqvist2,18
    Hugo Helgas2,01
    Joel Blomqvist1,67
    Hampus Stangrund1,18
    Harun Hodzic1,40
    Simon Sten1,43
    Oskar Norrgård1,24
    Wilmer Björkblom0,81
    Riad Camdzic1,44
    Elvin Söderlund0,85
    William Hansson1,66
    Alex Hansson1,26
    Jakob Blomqvist0,91
    Filip Fröding1,37
    Linus Ruusuvirta1,19
    Liam Ruusuvirta0,65
    P-9 år 60 m
    Rabbe Rusk7,6
    Faruk Hodzic8,2
    Isac Norrgård8,3
    Jonathan Backholm9,9
    P-9 år längd
    Rabbe Rusk2,57
    Lukas Westerlund2,36
    Faruk Hodzic2,33
    Jonathan Backholm1,61
    Isak Norrgård2,18
    P-11 år 60 m
    Joel Lindholm10,3
    Niko Palomaa12,0
    P-11 år längd
    Niko Palomaa2,73
  • Terrängcup Waterloo 2012, (16.5)
    Intressegrupp Pojkar 500 m
    Hampus Mattans
    Linus Ruusuvirta
    Simon Sten
    Joel Blomqvist
    Isak Lindholm
    Elvin Söderlund
    Wilmer Björkblom
    Filip Fröding
    William Moliis
    Didrik Nordman
    Liam Ruusuvirta
    Harun Hodzic
    Marius Ramstedt
    Jakob Blomqvist
    Nicolay Häggdahl
    P-7 år 1 km
    1Christer Rönnqvist03:08
    2Hugo Helgas03:45
    3Kasper Storbjörk03:46
    4Wilmer Ribacka05:16
    P-8 år 1 km
    1Faruk Hodzic02:46
    2Tomi Sjödahl03:07
    P-9 år 1 km
    1Lukas Westerlund02:34
    2Isak Norrgård02:52
    3Simon Back03:02
    4Otto Karlsson03:06
    5Elias Mattans03:25
    P-10 år 1 km
    1Emil Bäcklund02:21
    2Niko Palomaa02:30
    P-11 år 1 km
    1Jonatan Bergfolk02:10
    2Oskar Ilvoranta02:16
    3Eldar Durak02:25
    4Gabriel Södergran02:27
    5Tim Stenbäck02:32
    6Alexander Häggdahl02:44
    7Filip Sandholm03:22
    P-12 år 1,5 km
    P-13 år 1,5 km
    1Oskar Hultholm02:24
    Intressegrupp Flickor 500 m
    Elin Vägar
    Elvira Södergran
    Nina Palomaa
    Nova Juthström
    Tindra Juthström
    Agnes Berglund
    Alva Blomberg
    Linnea Ribacka
    Hurija Hodzic
    F-7 år 1 km
    1Linnea Westerlund03:05
    2Jennifer Sten03:25
    F -8 år 1 km
    1Angeline Åkerblom03:33
    F-9 år 1 km
    1Nicole Hultholm02:41
    2Alma Södergran03:00
    F-10 år 1km
    1Emma Sandholm02:34
    2Johanna Vägar02:37
    3Erica Sandholm03:01
    4Ida Granholm03:20
    F-11 år 1 km
    1Nicoline Nystrand02:29
    2Sandra Saartenoja02:59
    F-12 år 1,5 km
    1Jennifer Vägar02:34
    2Frida Sandholm02:57
    3Johanna Solström03:29
    F-13 år 1,5 km
  • Terrängcup Taklax 2012, (9.5)
    Intressegrupp Pojkar 500 m
    Hampus Mattans
    Linus Ruusuvirta
    Simon Sten
    Joel Blomqvist
    Isak Lindholm
    Elvin Söderlund
    Wilmer Björkblom
    Filip Fröding
    Didrik Nordman
    Liam Ruusuvirta
    Nicolay Häggdahl
    P-7 år 1 km
    1Hugo Helgas05:54
    2Axel Söderholm06:09
    3Christer Rönnqvist06:15
    4Kasper Storbjörk07:58
    P-8 år 1 km
    1Faruk Hodzic05:13
    2Tomi Sjödahl05:49
    P-9 år 1 km
    1Lukas Westerlund04:56
    2Rabbe Rusk05:31
    3Isak Norrgård05:35
    4Simon Back06:16
    5Elias Mattans06:46
    6Otto Karlsson06:47
    P-10 år 1 km
    1Joel Lindholm04:35
    2Benny Lindeqvist04:42
    P-11 år 1 km
    1Jonatan Bergfolk04:05
    2Oskar Ilvoranta04:22
    3Gabriel Södergran04:39
    4Eldar Durak04:51
    5Filip Sandholm06:28
    P-12 år 1,5 km
    1Valentin Österholm10:20
    P-13 år 1,5 km
    1Alexander Westerlund06:21
    2Oskar Hultholm09:04
    Intressegrupp Flickor 500 m
    Elin Vägar
    Elvira Södergran
    Nina Palomaa
    Nova Juthström
    Tindra Juthström
    Agnes Berglund
    Alva Blomberg
    F-7 år 1 km
    1Linnea Westerlund06:10
    2Jennifer Sten06:23
    3Belinn Lindeqvist07:49
    F -8 år 1 km
    F-9 år 1 km
    1Nicole Hultholm04:48
    2Selma Ilvoranta05:31
    3Alma Södergran05:51
    4Erica Sandholm05:53
    5Amanda Holtlund06:28
    F-10 år 1km
    1Emma Sandholm04:43
    2Johanna Vägar05:02
    3Isabel Häggdahl07:54
    F-11 år 1 km
    1Nicoline Nystrand04:32
    2Sandra Saartenoja05:26
    3Anna Backgren07:13
    F-12 år 1,5 km
    1Jennifer Vägar06:30
    2Frida Sandholm07:08
    3Johanna Solström10:17
    F-13 år 1,5 km
    1Katarina Rönnqvist06:34
    2Rebecka Bäcklund08:02
  • Terrängcup Harrström, (2.5)
    Intressegrupp Pojkar 300 m
    Hampus Mattans
    Linus Ruusuvirta
    Simon Sten
    Joel Blomqvist
    Isak Lindholm
    Wilmer Björkblom
    William Moliis
    Didrik Nordman
    P-7 år 500 m
    1Christer Rönnqvist03:00
    2Casper Storbjörk03:21
    3Wilmer Ribacka03:35
    P-8 år 500 m
    P-9 år 500 m
    1Otto Karlsson02:16
    2Simon Back02:19
    3Rabbe Rusk02:27
    4Lukas Westerlund02:31
    5Elias Mattans02:36
    P-10 år 500 m
    1Joel Lindholm01:57
    2Emil Bäcklund02:02
    3Benny Lindeqvist02:04
    4Nico Palomaa02:12
    P-11 år 500 m
    1Jonatan Bergfolk01:52
    2Oskar Ilvoranta01:59
    3Gabriel Södergran02:08
    4Tim Stenbäck02:09
    5Eldar Durak02:15
    6Filip Sandholm02:35
    P-12 år 1 km
    1Valentine Österholm06:14
    P-13 år 1 km
    1Oskar Hultholm05:44
    Intressegrupp Flickor 300 m
    Elin Vägar
    Elvira Södergran
    Nina Palomaa
    Nova Juthström
    Tindra Juthström
    Agnes Berglund
    Linnea Ribacka
    Alva Blomberg
    F-7 år 500 m
    1Jennifer Sten02:47
    2Linnea Westerlund03:07
    3Belinn Lindeqvist03:24
    F -8 år 500 m
    1Angeline Åkerblom03:25
    F-9 år 500 m
    1Nicole Hultholm02:09
    2Hanna Valynes02:23
    3Selma Ilvoranta02:30
    4Alma Södergran02:33
    5Erica Sandholm02:36
    6Amanda Holtlund02:48
    F-10 år 500 m
    1Emma Sandholm02:07
    2Johanna Vägar02:16
    3Michelle Åkerblom02:56
    4Ida Granholm03:09
    F-11 år 500 m
    1Nicoline Nystrand02:00
    2Johanna Sohlström02:24
    3Anna Backgren03:25
    F-12 år 1 km
    1Frida Sandholm04:51
    F-13 år 1 km
    1Katarina Rönnqvist04:38
  • Terrängcup Molpe, (25.4)
    Intressegrupp Pojkar 500 m
    Hampus Mattans
    Linus Ruusuvirta
    Simon Sten
    Joel Blomqvist
    Isak Lindholm
    Elvin Söderlund
    Wilmer Björkblom
    Filip Fröding
    William Moliis
    Didrik Nordman
    Harun Hodzic
    P-7 år 1 km
    1Hugo Helgas06:14
    2Christer Rönnqvist06:24
    3Jonathan Honkanen07:16
    4Nicolay Häggdahl07:26
    5Wilmer Ribacka07:56
    P-8 år 1 km
    1Faruk Hodzic05:17
    2Tomi Sjödahl05:58
    P-9 år 1 km
    1Isak Norrgård04:56
    2Lukas Westerlund05:01
    3Rabbe Rusk05:36
    4Otto Karlsson05:59
    5Elias Mattans06:53
    P-10 år 1 km
    1Joel Lindholm04:31
    2Benny Lindeqvist04:32
    3Emil Bäcklund04:33
    4Nico Palomaa04:45
    P-11 år 1 km
    1Jonatan Bergfolk04:01
    2Oskar Ilvoranta04:30
    3Eldar Durak04:50
    4Gabriel Södergran04:51
    5Tim Stenbäck05:02
    P-12 år 1,5 km
    P-13 år 1,5 km
    1Oskar Hultholm09:03
    Intressegrupp Flickor 500 m
    Elin Vägar
    Elvira Södergran
    Nina Palomaa
    Nova Juthström
    Tindra Juthström
    Agnes Berglund
    Linnea Ribacka
    Alva Blomberg
    Hurija Hodzic
    F-7 år 1 km
    1Linnea Westerlund05:48
    2Jennifer Sten05:59
    3Belinn Lindeqvist07:57
    F -8 år 1 km
    1Angeline Åkerblom06:22
    F-9 år 1 km
    1Nicole Hultholm05:14
    2Selma Ilvoranta05:43
    3Alma Södergran05:47
    4Elsa Moliis06:02
    5Amanda Holtlund06:42
    F-10 år 1km
    1Emma Sandholm05:03
    2Michelle Åkerblom06:58
    3Ida Granholm07:00
    F-11 år 1 km
    1Anna Backgren07:58
    F-12 år 1,5 km
    F-13 år 1,5 km
    1Katarina Rönnqvist07:16