Välkommen till IF Fyrens hem på webben!!

Idrottsföreningen IF Fyrens hemort är Korsnäs. Föreningen ordnar verksamhet inom friidrott, skidåkning och skidskytte. Välkommen med du också!

IF Fyren finns också på Facebook!
Resultat 2013Välj år
  • Klubbtävling nr 10/2013, (28.8)
    Klubbtävling nr 10 / 28.8.2013
    FeliciaNyståhl100m,bollkastning
    AmandaVesterback100m,bollkastning
    WilmaBackholm100m,bollkastning
    AgnesBäcklundbollkastning
    F-7 år 100m
    ElinVägar21,6
    CeciliaHartvik28,1
    WelenorBäcklund23,6
    F-7 år bollkastning
    ElinVägar10,60
    CeciliaHartvik6,30
    ElenorBäcklund5,60
    F-9 år 100 m
    JenniferSten21,1
    LinneaWesterlund19,8
    F-9 år bollkastning
    JenniferSten6,75
    LinneaWesterlund9,85
    F-11 år 100 m
    NicoleHultholm18,9
    Intressegrupp pojkar
    IsakLindholm100m,bollkastning
    JonathanRönnholm100m,bollkastning
    JakobBlomqvist100m,bollkastning
    EliasNorrgård100m,bollkastning
    WilmerBjörkblom100m,bollkastning
    LeoBäcklund100m,bollkastning
    ElvinFröding100m,bollkastning
    P-7 år 100 m
    SimonSten22,2
    CasperHolm19,4
    ElvinSöderlund19,0
    JoelBlomqvist19,2
    OscarNorrgård22,2
    FilipFröding22,0
    P-7 år bollkastning
    SimonSten7,80
    CasperHolm9,56
    ElvinSöderlund15,98
    JoelBlomqvist15,77
    OscarNorrgård9,55
    FilipFröding10,74
    P-9 år 100 m
    FarukHodzic19,5
    P-9 år bollkastning
    FarukHodzic17,55
    P-11 år spjut
    JoelLindholm20,11
    OttoKarlsson12,68
  • Klubbtävling nr 9/2013, (21.8)
    Klubbmästerskap 21.8.2013
    Intressegrupp flickor
    HurijaHodzic40m
    ThildeLundvall40m,längd
    AgnesBäcklund40m,längd
    MineaStangrund40m
    AlvaBlomberg40m,längd
    CelineRamstedt40m,längd
    AmandaVesterback40m,längd
    MichelleMoliis40m
    WilmaBackholm40m,längd
    FeliciaNyståhl40m,längd
    AmandaAspbäck40m,längd
    MathildaAspbäck40m,längd
    F-7 år 40m
    ElinVägar8,4
    AgnesBerglund9,0
    ElenorBäcklund9,1
    F-7 år bollkastning
    AgnesBerglund9,02
    CeciliaHartvik6,33
    F-7 år längd
    ElinVägar2,22
    ElenorBäcklund2,38
    CeciliaHartvik1,45
    F-7 år 400 m
    ElinVägar1.49,4
    AgnesBerglund2.50,1
    ElenorBäcklund2.44,7
    F-9 år 40 m
    JenniferSten8,7
    F-9 år bollkastning
    LinneaWesterlund10,88
    F-9 år längd
    JenniferSten2,42
    LinneaWesterlund2,65
    F-9 år 400 m
    JenniferSten1.50,5
    F-11 år 60m
    NicoleHultholm10,2
    F-11 år längd
    NicoleHultholm3,08
    F-11 år 400 m
    NicoleHultholm1.34,3
    Damer kula 4 kg
    Heidi Lindholm10,56
    Intressegrupp pojkar
    IsakLindholm40m,längd
    NoelBlomberg40m,längd
    MariusRamstedt40m,längd
    SindreRamstedt40m
    LeoBäcklund40m,längd
    JakobBlomqvist40m,längd
    EliasNorrgård40m,längd
    WilmerBjörkblom40m,längd
    LiamRuusuvirta40m,längd
    P-7 år 40m
    HarunHodzic9,9
    OscarNorrgård9,8
    ElvinSöderlund7,8
    HampusStangrund10,5
    LinusRuusuvirta10,6
    SimonSten8,6
    JoelBlomqvist7,9
    ErikHartvik10,6
    FilipFröding8,6
    P-7 år bollkastning
    CasperHolm7,99
    JoelBlomqvist13,27
    WilliamMoliis8,21
    ErikHartvik9,68
    ElvinSöderlund14,30
    P-7 år längd
    SimonSten1,95
    LinusRuusuvirta1,73
    CasperHolm2,06
    WilliamMoliis1,65
    FilipFröding2,42
    HarunHodzic1,74
    P-7 år 400 m
    OscarNorrgård2.43,1
    SimonSten2.45,2
    LinusRuusuvirta2.49,3
    CasperHolm2.46,1
    JoelBlomqvist1.43,8
    ErikHartvik3.00,4
    FilipFröding1.45,6
    JoelBlomqvist3.01,2
    MariusRamstedt2.47,8
    P-9 år 40 m
    FarukHodzic7,5
    ValentinGranqvist7,5
    P-9 år bollkastning
    FarukHodzic17,50
    TomiSjödahl26,70
    KristerRönnqvist14,70
    P-9 år längd
    TomiSjödahl2,75
    KristerRönnqvist2,40
    ValentinGranqvist2,98
    P-9 år 400 m
    FarukHodzic1.39,3
    ValentinGranqvist1.44,2
    TomiSjödahl1.44,6
    P-11 år 60 m
    JoelLindholm9,9
    P-11 år längd
    JoelLindholm3,68
    OttoKarlsson2,86
    SmuelMatkoski3,67
  • Klubbtävling nr 8- 14.8.2013, (14.8)
    Klubbtävling nr 8 - 14.8.2013
    Intressgrupp flickor
    MinneaStangrund40 m
    AgnesBäcklund40m, höjd
    WilmaBackholm40m,höjd
    MichelleMoliis40m
    HurijaHodzic40m,höjd
    MathildaAspbäck40m,höjd
    AmnadaVesterback40m,höjd
    AlvaBlomberg40m,höjd
    F-7 år 40 m
    ElinVägar8,1
    CeciliaHartvik10,0
    AgnesBerglund8,8
    F-7 år höjd
    ElinVägar90
    CeciliaHartvik80
    AgnesBerglund80
    F-9 år 40 m
    JenniferSten8,3
    LinneaWesterlund8,0
    F-9 år höjd
    JenniferSten90
    LinneaWesterlund90
    F-11 år 60m
    NicoleHultholm10,2
    Intressegrupp pojkar
    MariusRamstedt40m,höjd
    SindreRamstedt40m,höjd
    LiamRuusuvirta40m,höjd
    JonathanRönnholm40m
    EliasNorrgård40m
    JakobBlomqvist40m,höjd
    NoelBlomberg40m
    WilmerBjörkblom40mhöjd
    P-7 år 40m
    HampusStangrund10,8
    SimonSten8,4
    OscarNorrgård8,3
    WilliamMoliis11,0
    ElvinSöderlund7,8
    LinusRuusuvirta10,0
    HarunHodzic
    CasperHolm9,2
    JoelBlomqvist7,7
    FilipFröding8,0
    P-7 år höjd
    SimonSten80
    ElvinSöderlund90
    HarunHodzic70
    JoelBlomqvist85
    FilipFröding85
    LinusRuusuvirta75
    P-9 år 40m
    NoelBernas7,9
    FarukHodzic7,5
    P-9 år höjd
    NoelBernas85
    FarukHodzic90
    P-11 år diskus
    OttoKarlsson14,20
  • Klubbtävling nr 7/2013, (7.8)
    Klubbtävling nr 7 / 7.8.2013
    Intressegrupp flickor
    AgnesBäcklund40m,stafett
    FeliciaNyståhl40m,stafett
    AmandaVesterback40m,stafett
    MathildaAspbäck40m,stafett
    AlvaBlomberg40m,stafett
    WilmaBackholm40m,stafett
    AmandaAspbäck40m
    HurijaHodzic40m
    F-7 år 40 m
    ElinVägar8,4
    F-7 år kula
    ElinVägar3,51
    F-9 år 40 m
    LinneaWesterlund7,9
    F-9 år kula
    LinneaWesterlund3,66
    Intressegrupp pojkar
    LiamRuusuvirta40m,stafett
    NoelBlomberg40m
    JonathanRönnholm40m,stafett
    WilmerBjörkblom40m,stafett
    JakobBlomqvist40m,stafett
    P-7 år 40 m
    LinusRuusuvirta11,1
    HampusStangrund11,2
    ElvinSöderlund7,9
    JoelBlomqvist8,1
    HarunHodzic10,7
    P-7 år kula
    HampusStangrund2,14
    LinusRuusuvirta2,22
    WlvinSöderlund4,44
    JoelBlomqvist5,09
    HarunHodzic2,70
    P-9 år 40m
    FarukHodzic6,1
    P-9 år kula
    FarukHodzic3,87
    KristerRönnqvist3,89
  • Klubbtävling nr 6/2013, (31.7)
    Klubbtävling nr 6/31.7.2013
    Intressegrupp flickor
    AmandaSvartgrund40m,bollkast
    AgnesBäcklund40m,bollkast
    MichelleMoliis40m,bollkast
    AmnadaVesterback40m,bollkast
    ThildeLundvall40m,bollkast
    HurijaHodzic40m,bollkast
    WilmaBackholm40m,bollkast
    MathildaAspbäck40m,bollkast
    F-7 år 40 m
    ElinVägar8,8
    WlenorBäcklund9,7
    NinaPalomaa12,3
    AgnesBerglund8,9
    F-7 år bollkastning
    ElinVägar9,02
    ElenorBäcklund6,21
    NinaPalomaa3,95
    AgnesBerglund7,50
    F-9 år 40m
    JenniferSten9,1
    F-9 år bollkastning
    JenniferSten10,15
    F-11 år 40m
    NicoleHultholm7,5
    F-11 år kula
    NicoleHultholm4,60
    F-11 år 1000m
    NicoleHultholm4.54,0
    Intressegrupp pojkar
    JonathanRönnholm40m,bollkast
    WilmerBjörkblom40m,bollkast
    JakobBlomqvist40m,bollkast
    LeoBäcklund40m,bollkast
    EliasNorrgård40m
    P-7 år 40 m
    WilliamHansson9,1
    OscarNorrgård8,9
    WilliamMoliis11,3
    SimonSten9,1
    CasperHolm9,6
    ElivinSöderlund8,3
    FilipFröding10,5
    P-7 år bollkastning
    OscarNorrgård7,60
    WilliamMoliis8,06
    SimonSten8,90
    CasperHolm9,23
    JoelBlomqvist9,75
    ElvinSöderlund15,56
    FilipFröding11,75
  • Löpskytte, (3.8)
    N-7
    1Venla Strandholm00:10:19
    2Jenna Hemminki00:13:48
    M-9
    1Timi Rinta-Keturi00:13:50
    2Lauri Kauhajärvi00:16:04
    M-11
    1Matias Nevala00:10:52
    2Joonas Nelimarkka00:11:11
    3Atte Panttila00:12:08
    4Lauri Järvistö00:13:04
    N-11
    1Henni Rinta-Keturi00:12:46
    2Alice Äbb00:13:42
    3Laura Kauhajärvi00:14:08
    M-13
    1Santtu Panttila00:12:03
    2Patrik Kuutinen00:12:53
    3Juho Kauhajärvi00:13:21
    4Lauri Kataja-Rahko00:13:39
    5Niko Rintaketuri00:14:00
    6Niko Hemminki00:17:11
    7Jaakko Hautala00:17:21
    N-13
    1Vilma Strandholm00:13:16
    2Juulia Nelimarkka00:15:20
    3Emma Äbb00:15:40
    4Juulia Palonen00:17:19
    5Anni Rinta-Keturi00:17:39
    M-15
    1Joni Hemminki00:17:55
    N-15
    1Heidi Kuutinen00:17:58
    2Tiina Mäki-Panula00:19:53
    3Maju Hautala00:23:30
    4Minna Hautaniemi00:24:29
    N-17
    1Emmi Hautaniemi00:20:47
    2Katri Ala-Aho00:22:29
    M-35
    1Jukka Hemminki00:17:46
    M-45
    1Mika Rinta-Keturi00:19:19
    M-50
    1Kent Nykamb00:20:55
    M-65
    1Lars Forsman00:23:53
    M
    1Juha Palonen00:14:59
    2Eero Viitikko00:15:45
    N-45
    1Hilkka Mäki-Panula00:24:13
    2Arja Ala-Aho00:27:24
  • Klubbtävling nr 4/2013, (3.7)
    Klubbtävling nr 4-3.7.2013
    Intressegrupp flickor
    40 m och längd
    Agnes Bäcklund
    Amanda Svartgrund
    Amanda Aspbäck
    Mathilda Aspbäck
    Thilde Lundvall
    Amanda Vesterback
    Michelle Moliis
    Stella Åkerholm
    Hurija Hodzic
    Sindre Ramstedt
    F-7 år 60 m
    Elin Vägar13,5
    Ellinor Bäcklund14,1
    Agnes Berglund15,0
    Cecilia Hartvik15,8
    Tindra Backholm16,3
    F-7 år spjut
    Cecilia Hartvik4,20
    Elin Vägar3,70
    Tindra Backholm3,10
    F-9 år 60 m
    Milla Fransholm10,90
    Linnea Westerlund12,10
    F-13 år 100 m
    Elin Fransholm16,6
    Intressegrupp pojkar
    40 m och längd
    Leo Bäcklund
    Linus Ruusuvirta
    Wilmer Björkblom
    Jakob Blomqvist
    Erik Hartvik
    Liam Ruusuvirta
    Elias Norrgård
    Marius Ramstedt
    Elvin Fröding
    P-7 år 60 m
    Joel Blomqvist12,9
    Filip Fröding13,0
    Elvin Söderlund13,1
    Casper Holm13,9
    William Hansson14,0
    Nemo Oldenmark14,2
    Hampus Mattans15,3
    Oscar Norrgård15,3
    William Moliis16,6
    Harun Hodzic17,8
    P-7 år spjut
    Nemo Oldenmark8,10
    Elvin Söderlund8,00
    Joel Blomqvist6,90
    Hampus Mattans6,00
    William Moliis5,30
    Filip Fröding5,00
    Casper Holm4,50
    Oscar Norrgård3,80
    Harun Hodzic2,00
    P-9 år 60 m
    Krister Rönnqvist13,20
    P-9 år spjut
    Faruk Hodzic5,70
    Krister Rönnqvist5,60
    P-11 år 100 m
    Otto Karlsson20,5
    P-11 år 3-steg
    Otto Karlsson5,01
  • Klubbtävling nr 5/2013, (24.7)
    Klubbtävling nr 5-24.7.2013
    Intressegrupp flickor
    40 m och längd
    Wilma Backholm
    Agnes Bäcklund
    Felicia Nyståhl
    Thilde Lundvall
    Michelle Moliis
    Amanda Svartgrund
    F-7 år 40 m
    Elin Vägar8,6
    Ellinor Bäcklund9,0
    Cecilia Hartvik10,4
    F-7 år längd
    Elin Vägar2,46
    Ellinor Bäcklund1,95
    Cecilia Hartvik1,43
    F-9 år 40 m
    Jennifer Sten8,6
    F-9 år längd
    Jennifer Sten2,44
    F-11 år 60 m
    Nicole Hultholm10,0
    F-11 år längd
    Nicole Hultholm3,26
    Intressegrupp pojkar
    40 m och längd
    Hampus Stangrund40m
    Leo Bäcklund40m-längd
    Joanthan Rönnholm40m-längd
    Jakob Blomqvist40m
    Elias Norrgård40m
    Liam Ruusuvirta40m,längd
    P-7 år 40 m
    Elvin Söderlund8,0
    Joel Blomqvist8,1
    Oscar Norrgård8,7
    Simon Sten9,0
    Casper Holm9,4
    Erik Hartvik9,8
    Linus Ruusuvirta10,2
    P-7 år längd
    Elvin Söderlund2,66
    Casper Holm2,33
    Simon Sten1,80
    Oscar Norrgård1,76
    Linus Ruusuvirta1,57
    Erik Hartvik1,34
    P-9 år 40 m
    Faruk Hodzic7,5
    P-9 år längd
    Krister Rönnqvist2,63
    Faruk Hodzic2,35
    P-11 år 60 m
    Joel Lindholm9,5
    P-11 år längd
    Joel Lindholm3,90
  • Klubbtävling nr 3/2013, (19.6)
    Klubbtävling nr 3/2013
    Intressegrupp flickor
    400 m
    Amanda Aspbäck
    Mathilda Aspbäck
    Hurija Hodzic
    Michelle Moliis
    Alva Blomberg
    höjd
    Amanda Aspbäck
    Mathilda Aspbäck
    Hurija Hodzic
    Alva Blomberg
    F-7 år 400 m
    Ellinor Bäcklund2.14,5
    Agnes Berglund2.51,7
    Cecilia Hartvik3.09,6
    F-7 år höjd
    Ellinor Bäcklund80
    Cecilia Hartvik70
    F-9 år 400 m
    Linnea Westerlund1.39,8
    Jennifer Sten1.44,9
    F-9 år höjd
    Jennifer Sten95
    Linnea Westerlund90
    Intressegrupp pojkar
    400 m
    Isak Lindholm
    Elias Norrgård
    Leo Bäcklund
    Jakob Blomqvist
    Marius Ramstedt
    Wilmer Björklblom
    Liam Ruusuvirta
    höjd
    Isak Lindholm
    Elias Norrgård
    Jakob Blomqvist
    Wilmer Björkblom
    Liam Ruusuvirta
  • Klubbtävling nr 2/2013, (12.6)
    Klubbtävling nr 2 12.6.2013
    Intressegrupp flickor
    40 m och bollkastning
    Amanda Aspbäck
    Mathilda Aspbäck
    Agnes Bäcklund
    Amanda Vesterback
    Tilde Lundvall
    Michelle Moliis
    Felicia Nyståhl
    Wilma Backholm
    Amanda Svartgrund
    Alva Blomberg
    F-7 år 100 m
    Agnes Berglund24,3
    Tindra Backholm25,0
    Nina Palomaa32,7
    F-7 år bollkastning
    Agnes Berglund6,38
    Nina Palomaa3,99
    F-9 år 100 m
    Linnea Westerlund19,7
    Jennifer Sten20,1
    F-9 år bollkastning
    Linnea Westerlund9,10
    Jennifer Sten7,46
    Intressegrupp pojkar
    40 m
    Jakob Blomqvist
    Isak Lindholm
    Marius Ramstedt
    Wiljam Nyfors
    Noel Blomberg
    Hampus Stangrund
    Wilmer Björkblom
    Liam Ruusuvirta
    bollkastning
    Jakob Blomqvist
    Isak Lindholm
    Marius Ramstedt
    Noel Blomberg
    Wilmer Björkblom
    Liam Ruusuvirta
  • Klubbtävling nr, (5.6)
    Intressegrupp flickor40 m och längd
    Amanda Svartgrund
    Amanda Vesterback
    Tilde Lundvall
    Felicia Nyståhl
    Wilma Backholm
    Linnea Ribacka
    F-7 år 40 m
    Elin Vägar8,05
    Agnes Berglund8,70
    F-7 år längd
    Elin Vägar2,43
    Agnes Berglund2,16
    F-9 år 40 m
    Linnea Westerlund7,83
    F-9 år längd
    Linnea Westerlund2,48
    Intressegruppen pojkar 40m o längd
    Wilmer Björkblom
    Jakob Blomqvist
    Wiljam Nyfors
    Liam Ruusuvirta
    P-7 år 40 m
    Elvin Söderlund7,90
    Joel Blomqvist7,95
    Filip Fröding8,91
    Oscar Norrgård9,94
    Linus Ruusuvirta10,83
    P-9 år 40 m
    Faruk Hodzic8,00
    Krister Rönnqvist8,39
    P-9 år längd
    Krister Rönnqvist2,58
    Faruk Hodzic2,44
    P-11 år 60 m
    Joel Lindholm10,09
    Lukas Westerlund10,69
    P-11 år längd
    Joel Lindholm3,83
    Lukas Westerlund2,96
  • Terrängcup 2013, (15.5)
    Terräng-cup Waterloo15.5.2013
    Intressegrupp flickor
    Nova Juthström
    Agnes Berglund
    Wilma Backholm
    Alva Blomberg
    Nina Palomaa
    Matilda Aspbäck
    Agnes Bäcklund
    Amanda Svartgrund
    Celine Ramstedt
    Tindra Juthström
    Amanda Vesterback
    Linnea Ribacka
    F-7 år 700 m
    1Elin Vägar3,57
    F-8 år 700 m
    1Linnea Westerlund3,12
    2Jennifer Sten3,31
    3Elvira Södergra3,59
    F-10 år700 m
    1Nicole Hultholm3,00
    F-12 år700 m
    1Nicoline Nystrand3,05
    Intressegrupp pojkar
    Wilmer Björkblom
    Filip Fröding
    Simon Sten
    Isak Lindholm
    Elias Norrgård
    Oskar Norrgård
    Marius Ramstedt
    Liam Ruusuvirta
    Marius Ramstedt
    Jakob Blomqvist
    P-7 år700 m
    1Joel Blomqvist3,23
    2Elvin Söderlund4,34
    3Hampus Mattans4,48
    P-8 år700m
    1Hugo Helgas3,23
    2Jonathan Honkanen4,03
    3Nicolay Häggdahl4,33
    P-10 år700 m
    1Lukas Westerlund3,02
    2Rabbe Rusk3,20
    3Otto Karlsson3,25
    4Isak Norrgård3,34
    P-11 år700 m
    1Joel Lindholm2,57
    2Nico Palomaa3,17
  • Terrängcup 2013, (8.5)
    TerrängcupTaklax8.5.2013
    Intressegrupp flickor
    Nova Juthström
    Agnes Berglund
    Linnea Ribacka
    Alva Blomberg
    Hurija Hodzic
    Matilda Aspbäck
    Agnes Bäcklund
    Amanda Svartgrund
    Celine Ramstedt
    Tindra Juthström
    Amanda Vesterback
    Tindra Juthström
    F-7 år 1 km
    1Elin Vägar5,19
    F-8 år 1 km
    1Linnea Westerlund4,54
    2Jennifer Sten5,25
    3Elvira Södergra5,43
    4Belinn Lindeqvist5,57
    5Adelina Udd6,07
    F-10 år1 km
    1Nicole Hultholm4,54
    2Alma Södergran5,11
    F-12 år1 km
    1Nicoline Nystrand4,56
    Intressegrupp pojkar
    Simon Sten
    Wilmer Björkblom
    Filip Fröding
    Harun Hodzic
    Isak Lindholm
    Elias Norrgård
    Oskar Norrgård
    William Moliis
    Linus Ruusuvirta
    Marius Ramstedt
    Jakob Blomqvist
    P-7 år1 km
    1Hampus Mattans5,21
    P-8 år1 km
    1Hugo Helgas5,01
    2Jonathan Honkanen5,34
    3Krister Rönnqvist5,41
    4Wilmer Ribacka8,56
    P-9 år1 km
    1Faruk Hodzic4,59
    2Tomi Sjödahl5,00
    P-10 år1 km
    1Lukas Westerlund4,36
    2Isak Norrgård5,02
    P-11 år1 km
    1Joel Lindholm4,18
    2Nico Palomaa4,51
    P-12 år1 km
    1Jonathan Bergfolk4,02
    2Gabriel Södergran4,15
  • Terrängcup 2013, (2.5)
    Terrängcup 2.5.2013 Harrström
    Intressegrupp flickor
    Nova Juthström
    Agnes Berglund
    Linnea Ribacka
    Alva Blomberg
    Hurija Hodzic
    Matilda Aspbäck
    Agnes Bäcklund
    Amanda Svartgrund
    Say La Paw
    Tindra Juthström
    Amanda Vesterback
    Tindra Juthström
    F-7 år 1 varv
    1Elin Vägar2,22
    F-8 år 1 varv
    1Linnea Westerlund2,09
    2Adelina Udd2,38
    3Belinn Lindeqvist2,49
    F-12 år 1 varv
    1Nicoline Nystrand1,51
    Intressegrupp pojkar
    Wilmer Björkblom
    Filip Fröding
    Harun Hodzic
    Casper Holm
    Elias Norrgård
    Oskar Norrgård
    William Moliis
    Linus Ruusuvirta
    P-7 år 1 varv
    1Joel Blomqvist2,29
    2Elvin Söderlund3,46
    3Hampus Mattans3,48
    P-8 år 1 varv
    1Hugo Helgas2,13
    2Christer Rönnqvist2,24
    3Jonathan Honkanen2,23
    4Nicolay Häggdahl2,55
    5Wilmer Ribacka3,27
    P-9 år 1 varv
    1Faruk Hodzic2,03
    2Tomi Sjödahl2,21
    P-10 år 1 varv
    1Lukas Westerlund2,00
    2Otto Karlsson2,04
    3Rabbe Rusk2,12
    4Isak Norrgård2,16
    5Elias Mattans2,27
  • Terrängcup 2013, (24.4)
    Terräng cup 22.4.2013 Molpe
    Intressegrupp flickor
    Nina Palomaa
    Nova Juthström
    Agnes Berglund
    Linnea Ribacka
    Alva Blomberg
    Hurija Hodzic
    Matilda Aspbäck
    Agnes Bäcklund
    Wilma Backholm
    Say La Paw
    F-7 år 1 km
    1Elin Vägar6,12
    F-8 år 1 km
    1Linnea Westerlund5,07
    2Jennifer Sten5,43
    3Elvira Södergran6,06
    4Belinn Lindeqvist6,55
    5Adelina Udd6,58
    F-9 år 1 km
    1Angeline Åkerblom6,24
    F-10 år 1 km
    1Nicoline Hultholm4,53
    2Alma Södergran5,55
    F-11 år 1 km
    1Michelle Åkerblom6,08
    Intressegrupp pojkar
    Simon Sten
    Isak Lindholm
    Wilmer Björkblom
    Filip Fröding
    Didrik Nordman
    Harun Hodzic
    Jakob Blomqvist
    Hampus Stangrund
    Elis Norrgård
    Oskar Norrgård
    William Moliis
    P-7 år 1 km
    1Joel Blomqvist5,47
    2Hampus Mattans7,47
    3Elvin Söderlund9,20
    P-8 år 1 km
    1Christer Rönnqvist5,16
    2Hugo Helgas5,17
    3Nicolay Häggdahl7,33
    4Jonathan Honkanen7,42
    5Wilmer Ribacka9,43
    P-9 år 1km
    1Faruk Hodzic4,54
    2Tomi Sjödahl6,10
    P-10 år 1 km
    1Rabbe Rusk5,28
    2Otto Karlsson6,09
    3Elias Mattans6,13
    P-11 år 1 km
    1Joel Lindholm4,37
    2Nico Palomaa5,19
    P-12 år 1 km
    1Jonathan Bergfolk4,04
    2Gabriel Södergran4,31
  • Klubbtävling, (20.3)
    Flickor 6 år
    1Linnea Ribacka22:30
    Pojkar 6 år
    1Filip Fröding07:29
    2Simon Sten09:15
    3Marius Ramstedt10:53
    4Jakob Blomqvist14:12
    5Hampus Stangrund14:39
    Flickor 8 år
    1Jennifer Sten05:45
    2Elin Vägar07:59
    3Belinn Lindeqvist08:30
    4Linnea Westerlund09:06
    Pojkar 8 år
    1Hugo Helgas06:13
    2Axel Söderholm07:32
    3Joel Blomqvist07:48
    4Wilmer Ribacka12:32
    5Hampus Mattans12:47
    Pojkar 10 år
    1Isac Norrgård05:36
    2Kim Ömossa06:47
    3Vallentin Granqvist06:59
    4Tomi Sjödahl07:04
    5Jonathan Backholm08:18
    6Lukas Westerlund08:29
    7Elias Mattans08:42
    Flickor 12 år
    1Nicoline Nystrand04:47
    2Emma Sandholm05:40
    3Anna Backgren10:00
    Pojkar 12 år
    1Benny Lindeqvist04:57
    2Niko Palomaa05:05
    3Eldar Durak05:58
    4Tim Stenbäck06:12
    Flickor 14 år
    1Moa Söderholm04:19
    Flickor 16 år
    1Karolina Mattans04:56
  • Klubbrekord, (15.3)
    IF Fyren klubbrekord, juniorer
    F-10 år
    60 mMarie Södersund 9,21 / 1996
    100mTove Lolax 15,0 / 1991
    150mLinneá Södergran 23,59 / 1999
    200 mJessica Strandholm 32,24 / 1992
    300 mJessica Strandholm 51,26/1992
    600 mEva Granqvist 1,59,2/1996
    800 mEva Granqvist 2.49,12/1996
    60 m häckCamilla Stenbäck 16,49
    60mh 50cmEva Granqvist 12,14/1996
    höjdMarie Södersund 119/1995
    längdMarie Södersund 4.12/1995
    3-stegEva Granqvist 7.82/1996
    kula 2 kgJessica Strandholm 7.64/1992
    kula 2,5 kgJessica Strandholm 6.78/1992
    diskus 600Jessica Strandholm 17.10/1992
    spjut 400gNicoline Nystrand 18.30/2011
    turbospjutCamilla Häggdahl 12.07/1999
    knattespjutNicoline Nystrand 12.55/2010
    bollkast 150gNicoline Nystrand 26.02/2010
    3-kampÅsa Fiskars 1177p/1980
    F-12 år
    60 mFelicia Åbacka 8,58/2009
    100 mAnn-Sofi Sjöroos 13,6/1987
    150 mLinnéa Södergran 21,85/2000
    200 mFelicia Åbacka 28,87/2009
    300 mJessica Strandholm 46,56/1994
    600 mFelicia Åbacka 1.50,93/2009
    800 mJessica Strandholm 2.33,44/1994
    1000 mFelicia Åbacka 3.21,47/2009
    60 m häckAnna-Granér 10,8/1992
    Heidi Lindholm 11,14/2002
    1000m gångHeidi Lindholm 6.39,27/2002
    höjdSusanne Mannström 140/1972
    längdÅsa Fiskars 4.47/1982
    3-stegJessica Strandholm 9.48/1994
    stavSusan Mannfolk 1.70/1997
    kula 2,5kgTina Nydahl 10.90/1981
    diskus 600gAnna Granér 28.10/1992
    spjut 400gHeidi Lindholm 26.70/2003
    slägga 2,5kgNicoline Nystrand 21.95/2012
    3-kampJessica Nykamb 1516p/1991
    4-kampAnna Granér 2095p/1992
    F-14 år
    100 mFelicia Åbacka 12,54/2012
    200 mFelicia Åbacka 25,65/2012
    300 mFelicia Åbacka 40,73/2012
    600 mEva Granqvist 1.46,18/1999
    800 mFelicia Åbacka 2.26,51/2011
    1000 mFelicia Åbacka 3.21,18/2010
    1500 mCamilla Engman 5.19,2/1982
    2000 mJessica Nykamb 7.16,9/1993
    60 m häckHeidi Lindholm 11,02/2004
    80 m häckJohanna Nykamb 12,97/1995
    200 m häckJohanna Nykamb 32,29/1995
    höjdAnna Granér 1.48/1993
    längdLena Holti 4.88/1978
    3-stegJessica Strandholm 9.68/1995
    stavSusan Mannfolk 2.00/1999
    Heidi Lindholm 2,00/2004
    kula 3kgTina Nydahl 11.46/1983
    diskus 600gAnna Granér 28.10/1992
    spjut 400gHeidi Lindholm 36.47/2005
    slägga 2,5kgHeidi Lindholm 26.40/2004
    4-kampLena Granér 2124p/1981
    5-kampHeidi Lindholm 2078p/2005
    6-kampJohanna Nykamb 3190p/1995
    6-kamp ny tabellJessica Strandholm 2181p/1996
  • Klubbtävling, (13.3)
    Flickor 6 år
    1Nina Palomaa16:06
    Pojkar 6 år
    1Simon Sten09:24
    2Hampus Stangrund12:14
    3Jakob Blomqvist18:21
    Flickor 8 år
    1Jennifer Sten07:32
    2Elin Vägar08:40
    3Belinn Lindeqvist09:06
    4Linnea Westerlund09:07
    Pojkar 8 år
    1Hugo Helgas07:29
    2Axel Söderholm07:37
    3Joel Blomqvist08:56
    4Hampus Mattans12:30
    Pojkar 10 år
    1Isac Norrgård07:01
    2Kim Ömossa07:24
    3Elias Mattans07:59
    4Vallentin Granqvist08:36
    5Tomi Sjödahl09:03
    6Jonathan Backholm09:53
    7Lukas Westerlund15:30
    Flickor 12 år
    1Nicoline Nystrand11:12
    2Emma Sandholm13:23
    Pojkar 12 år
    1Niko Palomaa10:45
    2Benny Lindeqvist11:10
    3Tim Stenbäck13:24
    4Eldar Durak13:28
    Flickor 14 år
    1Moa Söderholm11:55
    Flickor 16 år
    1Karolina Mattans11:53
  • DT, (6.3)
    IF FYRENS DT PÅ WATERLOO 6.3.2013
    fri stil
    D-8 1 km
    1.Erika Ingves Kraft Skidor 4.19
    2.Jennifer Sten IF Fyren 5.13
    3.Ellinor Halonen Kraft Skidor 5.14
    4.Linda Hyöty Malax IF 5.15
    5.Wilma Hjerpe Sundom IF 5.28
    6.Wendla Strandholm IF Fyren 6.05
    7.Linnea Westerlund IF Fyren 7.27
    8.Elin Vägar IF Fyren 7.31
    9.Agnes Berglund IF Fyren 11.49
    H-8 1 km
    1.Linus Furunäs IF Femman 4.24
    2.Zacke Storback Solf IK 4.30
    3.Anton Ingves Kraft Skidor 4.34
    4.Isac Finskas IF Femman 4.38
    5.Hugo Helgas IF Fyren 5.25
    6.William Rönn Kraft Skidor 5.52
    7.Guilherme Smeds Solf IK 6.15
    8.Filip Fröding IF Fyren 7.02
    9.Axel Söderholm IF Fyren 7.03
    10.Joel Blomqvist IF Fyren 7.34
    11.Simon Sten IF Fyren 8.07
    12.Jens Glasberg Malax IF 8.25
    13.Hugo Tuohimaa Solf IK 8.30
    14.Jonathan Karlsson Solf IK 9.12
    15.Hampus Mattans IF Fyren 10.49
    D-10 2 km
    1.Ina Ylsöbäck Kraft Skidor 7.01
    2.Elin Björklund Tjöck IK 7.29
    3.Frida Stenvall Sundom IF 7.35
    4.Ines Tuohimaa Solf IK 7.41
    5.Nathalie Eklund Tjöck IK 7.42
    6.Isabel Karlsson Solf IK 8.34
    7.Hanna Lillmals Tjöck IK 8.35
    H-10 2 km
    1.Lucas Finskas IF Femman 5.55
    2.Emil Sundell IF Femman 6.05
    3.Patrick Tallbäck IF Femman 6.17
    4.Elias Kinnunen Malax IF 6.18
    5.Jeremias Bengs Kraft Skidor 7.01
    6.William Ollikkala Solf IK 7.17
    7.Gabriel Smeds Solf IK 7.18
    8.Lucas Hyöty Solf IK 7.20
    9.Mattias Kvist Solf IK 8.17
    10.Anton Nordling Bergö IF 8.30
    11.Zacharias Saarinen IF Femman 8.48
    12.Isac Norrgård IF Fyren 8.49
    13.Tomi Sjödahl IF Fyren 10.18
    14.Kim Ömossa IF Fyren 11.16
    15.Valentin Granqvist IF Fyren 11.22
    16.Elias Mattans IF Fyren 11.33
    17.Jonathan Backholm IF Fyren 12.48
    D-12 2,5 km
    1.Josefine Sjöstrand Malax IF 7.15
    2.Ella Björklund Sundom IF 7.54
    3.Wilma Back Malax IF 8.13
    4.Nicoline Nystrand IF Fyren 9.47
    5.Emma Sandholm IF Fyren 12.11
    6.Anna Backgren IF Fyren 19.24
    H-12 2,5 km
    1.Alexander Ståhlberg Vörå IF 7.06
    2.Marius Bengs Kraft Skidor 7.19
    3.Casper Hjerpe Sundom IF 7.21
    4.Oliver Asumaa Solf IK 7.22
    5.Oliver Rusk Sundom IF 8.00
    6.Isak Enqvist Solf IK 8.30
    7.Joel Svarvar Kraft Skidor 8.46
    8.Tim Furunäs IF Femman 8.50
    9.Niko Palomaa IF Fyren 9.08
    10.Per Glasberg Malax IF 9.53
    11.Benny Lindeqvist IF Fyren 10.22
    12.Eldar Durak IF Fyren 11.36
    13.Tim Stenbäck IF Fyren 11.40
    D-14 2,5 km
    1.Linnea Halonen Kraft Skidor 6.54
    2.Andrea Lilja Sundom IF 6.58
    3.Hannah Blom Sundom IF 7.33
    4.Wilma Strandholm IF Fyren 7.35
    5.Linette Storfors Malax IF 7.42
    6.Malin Blomberg Kraft Skidor 7.59
    7.Susanna Yli-Panula Sundom IF 8.18
    8.Moa Söderholm IF Fyren 8.58
    9.Kajsa Ollikkala Solf IK 9.20
    H-14 4 km
    1.Alexander Kansa Malax IF 10.18
    2.Alex Storback Solf IK 10.55
    3.Zacharias Lundegård Malax IF 11.21
    4.Emil Nyby Malax IF 11.22
    5.Oscar Björklund Tjöck IK 11.42
    6.Robin Lillmals Tjöck IK 11.55
    7.Sebastian Saarinen IF Femman 12.56
    D-16 4 km
    1.Karolina Mattans IF Fyren 16.49
    H-16 5 km
    1.Niklas Sundström IF Femman 12.57
    2.Anton Svarvar Kraft Skidor 14.40
    3.Andre Eklund Tjöck IK 15.54
  • Klubbtävling, (27.2)
    Flickor 6 år
    1Agnes Berglund12:12
    2Nina Palomaa15:48
    Pojkar 6 år
    1Filip Fröding07:18
    2Simon Sten09:03
    3Marius Ramstedt14:55
    4Jakob Blomqvist18:37
    Flickor 8 år
    1Jennifer Sten05:57
    2Linnea Westerlund06:43
    3Belinn Lindeqvist07:33
    4Elin Vägar08:41
    Pojkar 8 år
    1Hugo Helgas05:59
    2Axel Söderholm06:08
    3Joel Blomqvist06:59
    Pojkar 10 år
    1Isac Norrgård05:42
    2Tomi Sjödahl05:50
    Flickor 12 år
    1Nicoline Nystrand08:33
    2Anna Backgren13:14
    Pojkar 12 år
    1Benny Lindeqvist08:30
    2Niko Palomaa08:37
    Flickor 14 år
    1Moa Söderholm08:26
  • FSSM Waterloo, (24.2)
    FSSM /EP DM på Waterloo i Korsnäs
    24.2.2013
    sprint
    D-7 1 km
    1.Wendla Strandholm IF Fyren 11.02
    bommar 1
    H-9 1 km
    1. Aapeli Rinta.Koski IMAS BT 9.32
    bommar 0
    2. Timi Rinta-Keturi SHS 18.48
    bommar 2
    H-11 2 km
    1.Joonas Nelimarkka SHS 8.05
    bommar 0
    2. Matias Nevala SHS 8.08
    bommar 1
    D-13 3 km
    1. Tanja Ulvinen IMAS BT 12.42
    bommar 1
    2.Sofia Haglund IF Fyren 13.06
    bommar 0
    3.Anniina Majapuro IMAS BT 14.07
    bommar 2
    4.Wilma Strandholm IF Fyren 14.12
    bommar 3
    5. Juulia Nelimarkka SHS 14.55
    bommar 2
    H-13 3 km
    1.Santtu Panttila KaKa 10.52
    bommar 3
    2. Niko Rinta-Keturi SHS 12.07
    bommar 1
    3.Sakari Koskela SHS 12.10
    bommar 3
    4. Patrik Kuuttinen IF Fyren 12.31
    bommar 5
    5.Sameli Joronen SHS 13.41
    bommar 4
    6. Ossi Hietaharju SHS 13.44
    bommar 4
    D-15 4 km
    1. Heidi Kuuttinen IF Fyren 14.51
    bommar 1
    2.Sofia Joronen SHS 15.08
    bommar 1
    3. Tiina Mäki-Panula SHS 16.13
    bommar 3
    4. Maria Söderlund IF Åland 17.23
    bommar 4
    5. Minna Hautaniemi KaKa 17.49
    bommar 4
    6. Sanna Koskela SHS 18.10
    bommar 7
    H-15 4 km
    1. Anton Holmback IF Fyren 18.32,3
    bommar 7
    2. Markus Söderlund IF Åland 18.33,2
    bommar 6
    D-17 5 km
    1. Emmi Hautaniemi KaKa 18.43
    bommar 2
    2. Laura Karhumäki SHS 23.07
    bommar 4
    H-17 5 km
    1. Aku Hietaharju SHS 16.45
    bommar 3
    D-19 6 km
    1. Jonna Rinta-Keturi JU 19.46
    bommar 1
    D-21 6 km
    1. Pernilla Sundvik Larsmo IF 29.31
    bommar 3
    H-45 6 km
    1. Mika Rinta-Keturi SHS 18.38
    bommar 4
    2. Niclas Nordlund IF Åland 24.05
    bommar 5
    3. Fredrik Mattsson Larsmo IF 26.00
    bommar 5
    H-50 6 km
    1. Asko Oijennus KaKa 20.53
    bommar 2
    2. Glenn Höstman IF Fyren 23.01
    bommar 4
    H-55 6 km
    1. Tommy Klemets IF Fyren 22.42,0
    bommar 5
    2. Esa Kangasmäki KaKa 23.01,0
    bommar 6
    3. Bror-Erik Hansson IF Åland 25.49,2
    bommar 6
    4. Kent Nykamb IF Fyren 25.49,8
    bommar 7
    H-60 5 km
    1. Alf Vikström Larsmo IF 19.28
    bommar 4
    2. Per-Erik Lindholm IF Åland 20.46
    bommar 5
    H-65 5 km
    1. Per Snellman Larsmo IF 22.08
    bommar 3
    2. Mauri Blomqvist Lovisa Tor 22.11
    bommar 1
    3. Lars Forsman IF Fyren 24.56
    bommar 4
    4. Jussi Kankaanpää SHS 25.41
    bommar 10
    5. Håkan Karlsson Lovisa Tor 30.26
    bommar 6
    H-70 4 km
    1. Anders Karlsson Lovisa Tor 22.26
    bommar 8
    2. Rune Karlsson IF Åland 23.31
    bommar 7
    H 7,5 km
    1. Tommy Haglund Larsmo IF 23.07
    bommar 3
    2. Sebastian Kurten Kainberg GIF 23.52
    bommar 3
    3. Toni Wik Larsmo IF 28.05
    bommar 5
    4. Jonas Vesterback IF Fyren 31.43
    bommar 7
  • FSSM Waterloo, (23.2)
    FSSM Waterloo 23.2.2013
    D-11 3 km
    1.Anni Vikström Larsmo IF 24.06
    bommar 3-5
    D-13 4 km
    1.Wilma Strandholm IF Fyren 19.28
    bommar 1-1-1
    2. Sofia Haglund IF Fyren 23.14
    bommar 4-3-1
    D-15 6 km
    1.Heidi Kuuttinen IF Fyren 25.31
    bommar 1-4-0
    2.Maria Söderlund IF Åland 26.04
    bommar 0-1-4
    D-21 10 km
    1.Nina Viklund Larsmo IF 45.24
    bommar 1-2-0-4
    2.Pernilla Sundvik Larsmo IF 47.48
    bommar 1-1-0-2
    D 10 km
    1.Annika Sundgren-Sandelin Larsmo IF 1.00,24
    bommar 2-5-2-3
    H-13 4 km
    1.Patrik Kuuttinen IF Fyren 16.51
    bommar 2-2-1
    H-15 6 km
    1.Markus Söderlund IF Åland 30.27,9
    bommar 3-4-2
    2.Anton Holmback IF Fyren 30.28,1
    bommar 3-3-3
    3.Robin Vikström Larsmo IF 44.36,0
    bommar 5-4-5
    H-45 10 km
    1.Niclas Nordlund IF Åland 45.19
    bomar 2-4-1-3
    2.Fredrik Mattsson Larsmo IF 49.37
    bommar 2-4-2-1
    H-55 10 km
    1.Kent Nykamb IF Fyren 50.38
    bommar 2-2-4-4
    2.Bror-Erik Hansson IF Åland 51.21
    bommar 2-5-1-4
    H-60 8 km
    1.Alf Vikström Larsmo IF 34.06
    bommar 0-2-1-2
    2.Per-Erik Lindholm IF Åland 44.20
    bommar 2-4-4-4
    H-65 8 km
    1.Per Snellman Larsmo IF 42.27
    bommar 2-2-1-3
    2.Lars Forsman IF Fyren 42.46
    bommar 2-2-1-4
    3.Mauri Blomqvist Lovisa Tor 46.50
    bommar 4-2-3-2
    4.Håkan Karlsson Lovisa Tor 47.08
    bommar 2-2-2-1
    5. Dage Nynäs Larsmo IF 55.24
    bommar 3-3-3-2
    H-70 6 km
    1.Anders Karlsson Lovisa Tor 42.02
    bommar 4-4-2-2
    2.Rune Karlsson IF Åland 44.46
    bommar 2-5-1-5
    H 15 km
    1.Tommy Haglund Larsmo IF 56.29
    bommar 5-4-1-3
    2.Stefan Mäki Larsmo IF 57.47
    bommar 1-3-2-0
    3.Toni Wik Larsmo IF 1.05,25
    bommar 0-5-4-3
    4.Jonas Vesterback IF Fyren 1.10,53
    bommar 3-3-3-3
  • Klubbtävling, (20.2)
    Flickor 6 år
    1Agnes Berglund10:45
    2Nina Palomaa16:30
    3Linnea Ribacka22:39
    Pojkar 6 år
    1Filip Fröding07:22
    2Simon Sten09:02
    3Hampus Stangrund12:29
    4Jakob Blomqvist19:31
    Flickor 8 år
    1Jennifer Sten05:51
    2Elin Vägar07:05
    3Belinn Lindeqvist08:06
    Pojkar 8 år
    1Hugo Helgas05:54
    2Axel Söderholm07:05
    3Joel Blomqvist08:02
    4Wilmer Ribacka10:11
    5Hampus Mattans11:45
    Pojkar 10 år
    1Isac Norrgård06:03
    2Kim Ömossa06:44
    3Vallentin Granqvist06:54
    4Tomi Sjödahl07:18
    5Jonathan Backholm08:04
    6Elias Mattans08:20
    Flickor 12 år
    1Nicoline Nystrand09:10
    2Emma Sandholm10:13
    Pojkar 12 år
    1Niko Palomaa08:00
    2Benny Lindeqvist08:40
    3Eldar Durak11:28
    Flickor 14 år
    1Moa Söderholm07:59
    Flickor 16 år
    1Karolina Mattans09:36
  • Klubbtävling, (13.2)
    Flickor 6 år
    1Agnes Berglund11:48
    2Nina Palomaa18:07
    Pojkar 6 år
    1Simon Sten08:45
    2Hampus Stangrund12:22
    Flickor 8 år
    1Jennifer Sten06:28
    2Linnea Westerlund07:12
    3Elin Vägar07:13
    4Belinn Lindeqvist08:32
    Pojkar 8 år
    1Hugo Helgas07:11
    2Hampus Mattans12:30
    Flickor 10 år
    1Alma Södergran06:29
    Pojkar 10 år
    1Isac Norrgård06:09
    2Kim Ömossa06:47
    3Jonathan Backholm08:08
    4Elias Mattans08:18
    5Vallentin Granqvist09:31
    Flickor 12 år
    1Nicoline Nystrand08:52
    2Emma Sandholm10:54
    3Anna Backgren12:18
    Pojkar 12 år
    1Niko Palomaa09:02
    2Eldar Durak09:44
    3Gabriel Södergran10:11
    Flickor 14 år
    1Moa Söderholm09:07
  • Klubbtävling, (6.2)
    Flickor 6 år
    1Agnes Berglund13:42
    2Nina Palomaa22:00
    3Linnea Ribacka24:22
    Pojkar 6 år
    1Filip Fröding08:16
    2Simon Sten10:29
    3Jakob Blomqvist21:40
    Flickor 8 år
    1Jennifer Sten05:56
    2Elin Vägar08:14
    3Belinn Lindeqvist09:31
    Pojkar 8 år
    1Joel Blomqvist08:22
    2Wilmer Ribacka10:28
    3Hampus Mattans13:12
    Pojkar 10 år
    1Isac Norrgård05:45
    2Tomi Sjödahl06:26
    3Elias Mattans07:22
    4Vallentin Granqvist07:29
    5Kim Ömossa07:59
    6Jonathan Backholm08:59
    Flickor 12 år
    1Nicoline Nystrand08:21
    2Emma Sandholm09:20
    Pojkar 12 år
    1Niko Palomaa08:06
    2Benny Lindeqvist08:37
    3Tim Stenbäck09:05
    4Eldar Durak09:23
  • Klubbtävling, (30.1)
    Flickor 6 år
    1Agnes Berglund08:07
    2Nina Palomaa14:15
    Pojkar 6 år
    1Filip Fröding05:12
    2Simon Sten05:36
    Flickor 8 år
    1Jennifer Sten07:52
    2Belinn Lindeqvist10:08
    3Elin Vägar11:10
    Pojkar 8 år
    1Axel Söderholm07:17
    2Joel Blomqvist09:40
    3Hampus Mattans13:18
    Pojkar 10 år
    1Vallentin Granqvist07:56
    2Kim Ömossa08:32
    3Elias Mattans09:05
    4Jonathan Backholm09:08
    Flickor 12 år
    1Nicoline Nystrand10:36
    2Emma Sandholm12:12
    Pojkar 12 år
    1Benny Lindeqvist10:37
    2Niko Palomaa12:02
    3Tim Stenbäck12:07
    4Eldar Durak13:24
    Flickor 14 år
    1Moa Söderholm10:20
    Flickor 16 år
    1Karolina Mattans11:47
  • Klubbtävling, (23.1)
    Flickor 6 år
    1Agnes Berglund07:18
    2Linnea Ribacka15:33
    Pojkar 6 år
    1Filip Fröding04:26
    2Simon Sten06:06
    Flickor 8 år
    1Jennifer Sten06:04
    2Belinn Lindeqvist08:51
    3Elin Vägar09:16
    4Wenla Strandholm09:42
    Pojkar 8 år
    1Hugo Helgas06:38
    2Wilmer Ribacka10:37
    3Hampus Mattans13:29
    Flickor 10 år
    1Alma Södergran05:56
    Pojkar 10 år
    1Isak Norrgård05:54
    2Kim Ömossa07:11
    3Tomi Sjödahl07:25
    4Vallentin Granqvist07:39
    5Elias Mattans08:25
    Flickor 12 år
    1Nicoline Nystrand08:16
    2Emma Sandholm10:08
    Pojkar 12 år
    1Gabriel Södergran09:50
    2Benny Lindeqvist09:58
    3Eldar Durak10:42
    Flickor 14 år
    1Wilma Strandholm06:26
    Flickor 16 år
    1Karolina Mattans08:59
  • Klubbtävling, (16.1)
    Flickor 6 år
    1Agnes Berglund07:46
    2Nina Palomaa10:52
    3Linnea Ribacka17:31
    Pojkar 6 år
    1Filip Fröding04:49
    2Simon Sten06:05
    3Hampus Stangrund07:24
    Flickor 8 år
    1Jennifer Sten06:35
    2Wendla Strandhom09:02
    3Belinn Lindeqvist09:06
    4Elin Vägar09:26
    5Elvira Södergran10:09
    Pojkar 8 år
    1Joel Blomqvist08:26
    2Wilmer Ribacka10:12
    3Hampus Mattans14:06
    Flickor 10 år
    1Alma Södergran06:38
    2Angeline Åkerblom09:00
    Pojkar 10 år
    1Isac Norrgård06:01
    2Tomi Sjödahl07:00
    3Valentin Granqvist07:15
    3Kim Ömossa07:15
    5Jonathan Backholm07:39
    6Elias Mattans08:16
    Flickor 12 år
    1Nicoline Nystrand09:09
    2Emma Sandholm10:43
    3Michelle Åkerblom12:00
    4Anna Backgren12:33
    Pojkar 12 år
    1Benny Lindeqvist09:18
    2Eldar Durak10:10
    3Tim Stenbäck10:15
    4Niko Palomaa10:27
    5Bae Reh14:45
    Flickor 16 år
    1Karolina Mattans09:59
  • Klubbtävling, (9.1)
    Flickor 6 år
    1Agnes Berglund08:37
    2Nina Palomaa11:19
    Pojkar 6 år
    1Filip Fröding05:04
    2Simon Sten06:22
    Flickor 8 år
    1Jennifer Sten06:24
    2Linnea Westerlund09:29
    3Wenla Strandholm09:35
    4Belinn Lindeqvist09:48
    5Elin Vägar10:18
    6Elvira Södergran10:54
    Pojkar 8 år
    1Hugo Helgas06:38
    2Axel Söderholm08:20
    3Hampus Mattans13:49
    Flickor 10 år
    1Alma Södergran06:28
    2Angeline Åkerblom09:46
    Pojkar 10 år
    1Isak Norrgård06:45
    2Tommy Sjödahl07:36
    3Vallentin Granqvist07:52
    4Kim Ömossa08:03
    5Elias Mattans08:20
    6Jonathan Backholm09:07
    Flickor 12 år
    1Nicoline Nystrand09:21
    2Michelle Åkerblom14:11
    3Anna Backgren15:02
    Pojkar 12 år
    1Niko Palomaa08:49
    2Gabriel Södergran09:41
    3Benny Lindeqvist09:54
    4Eldar Durak10:10
    5Tim Stenbäck11:34
    6BeReh13:52
    Flickor 14 år
    1Wilma Strandholm06:24
    2Moa Söderholm08:04