Välkommen till IF Fyrens hem på webben!!

Idrottsföreningen IF Fyrens hemort är Korsnäs. Föreningen ordnar verksamhet inom friidrott, skidåkning och skidskytte. Välkommen med du också!

IF Fyren finns också på Facebook!
Resultat 2016Välj år
  • Klubbtävling, (24.8)
    Klubbtävling nr 10/2016
    Intressegrupp flickor 400 m
    Signe Fröding
    F-7 år 400 m
    Olivia Östring2.23,5
    Emma Vägar2.28,1
    Amanda Vesterback1.49,1
    Hurija Hodzic2.17,2
    Wilma Backholm2.01,1
    Ida Karlsson2.28,8
    Amila Camdzic1.39,8
    Alva Blomberg1.49,4
    Dzenana Halilcevic1.52,6
    F-9 år 400 m
    Agnes Berglund1.52,3
    F-11 år 400 m
    Elin Vägar1.25,8
    Intressegrupp pojkar 400 m
    Elias Vesterback
    Lenni Backholm
    Noel Blomberg
    P-7 år 400 m
    Rasim Brkic2.45,2
    Elwin Fröding1.51,1
    William Nyfors1.52,5
    Oliver Överholm1.57,6
    P-9 år 400 m
    Isak Lindholm1.48,4
    Linus Ruusuvirta1.42,3
    Jakob Blomqvist1.36,1
    Funktionärer turbospjut
    Damer
    1Yvonne Berglund15,40
    2Marika Blomberg13,40
    3Maria Vesterback13,05
    Marlene Vägar12,90
    Katarina Ruusuvirta11,40
    Heidi Kammonen7,00
    Herrar
    1Pontus Blomberg31,10
    2Roger Lindholm30,20
    3Tommy Vesterback29,40
    Johnny Överholm18,30
    Alf Strandholm20,16
  • Klubbmästerskap, (17.8)
    Klubbmästerskap2016
    Intressegrupp flickor 40m,längd
    Amila Bosnjakovic
    Josephine Nyfors
    Sara Vestberg
    Venla Kromstarnd
    Ariana Lind
    Tilde Nygårdas
    Signe Fröding
    Tilde Björkblom
    Neah Hoijar
    Amanda Lundvall
    Aline Kronstarnd
    F-7 år 40 m
    1.Amanda Vesterback7,5
    2.Melina Culic7,6
    3.Amila Camdzic7,7
    Hurija Hodzic8,3
    Emma Vägar8,1
    Olivia Östring8,2
    Thilde Lundvall9,1
    Michelle Moliis8,8
    Ella Berglund9,4
    Wilma Backholm8,9
    F-7 år längd
    1.Amanda Vesterback2,91
    2.Amila Camdzic2,56
    3.Wilma Backholm2,20
    Hurija Hodzic1,41
    Emma Vägar1,59
    Amanda Aspbäck0,97
    Olivia Östring1,88
    Thilde Lundvall1,66
    Ella Berglund1,83
    F-7 år bollkastning
    1.Melina Culic7,90
    2.Amanda Aspbäck4,30
    F-9 år 60 m
    1.Agnes Berglund11,4
    2.Mathilda Aspbäck11,5
    3.Leila Beganovic13,2
    F-9 år längd
    1.Agnes Berglund2,75
    2.Mathilda Aspbäck2,75
    3.Felicia Nyståhl2,35
    F-9 år bollkastning
    1.Felicia Nyståhl12,98
    2.Lelila Beganovic8,60
    F-11 år 60 m
    1.Elin Vägar10,0
    F-11 år längd
    1.Elin Vägar3,43
    Intressegrupp pojkar 40m,längd
    Elias Vesterback
    Theo Nytsåhl
    Matheo Hoijar
    Lenni Backholm
    Benjamin Juthnäs
    Edvin Kronstarnd
    Liam Wide
    P-7 år 40 m
    1.Ajdin Bosnjakovic7,7
    2.Liam Ruusuvirta8,1
    3.William Nyfors8,3
    Rasim Brkic8,9
    Oliver Överholm9,5
    Walter Häggblom8,5
    Wilmer Björkblom9,2
    Elwin Fröding8,9
    P-7 år längd
    1.Liam Ruusuvirta2,30
    2.Elwin Fröding2,09
    3.Kevin Nygårdas2,09
    Oliver Överholm1,88
    Hannes Söderman2,06
    P-7 år bollkastning
    1.Ajdin Bosnjakovic12,75
    2.Walter Häggblom11,72
    3.Wilmer Björkblom10,48
    Rasim Brkic10,12
    William Nyfors7,42
    Hannes Söderman4,91
    Kevin Nygårdas10,42
    P-9 år 60 m
    1.Aldin Bosnjakovic10,6
    2.Jakob Blomqvist10,6
    3.Filip Fröding11,0
    Harun Hodzic11,6
    Isak Lindholm11,1
    Riad Camdzic11,3
    Casper Holm11,1
    P-9 år längd
    1.Noah Hoijar3,48
    2.Riad Camdzic2,94
    3.Filip Fröding2,92
    Harun Hodzic2,34
    Casper Holm2,51
    P-9 år bollkastning
    1.Noah Hoijar26,90
    2.Jakob Blomqvist24,69
    3.Aldin Bosnjakovic20,97
    Isak Lindholm13,67
    P-11 år 60 m
    1.Joel Blomqvist10,2
    P-11 år kula
    1.Joel Blomqvist6,06
    P-13 år 60 m
    1.Kenan Brkic9,5
    2.Faruk Hodzic10,0
    P-13 år kula
    1.Faruk Hodzic4,19
  • Klubbtävling, (10.8)
    Klubbtävling nr8/2016
    Intressegrupp flickor 40m,höjd
    Olivia Svartgrund
    Wilma Andtsjö
    Sara Vestberg
    Venla Kronstrand
    Ariana Lind
    Tilde Nygårdas
    Signe Fröding
    Tilde Björkblom
    F-7 år 40m
    Amanda Vesterback8,0
    Amanda Svartgrund9,7
    Amila Camdzic8,2
    Thilde Lundvall9,4
    Melina Culic8,3
    Linnea Andtsjö10,4
    Michelle Moliis8,8
    Olivia Östring8,8
    Ida Karlsson9,4
    Ella Berglund9,6
    F-7 år höjd
    Amanda Vesterback90
    Amanda Svartgrund75
    Amila Camdzic80
    Thilde Lundvall70
    Olivia Östring80
    F-9 år 60 m
    Felicia Nyståhl13,8
    Mathilda Aspbäck12,6
    Agnes Berglund12,1
    Leila Beganovic13,3
    F-9 år höjd
    Felicia Nyståhl75
    Agnes Berglund95
    Leila Beganovic75
    Intressegrupp pojkar 40m,höjd
    Theo Nyståhl
    Liam Wide
    Benjamin Juthnäs
    Elias Vesterback
    P-7 år 40 m
    Rasim Brkic9,4
    Liam Ruusuvirta8,4
    Mahir Halilcevic8,7
    Oliver Överholm9,6
    Walter Häggblom9,4
    Kevin Nygårdas9,3
    Elwin Fröding9,0
    Wilnmer Björkblom10,2
    P-7 år höjd
    Rasim Brkic70
    Liam Ruusuvirta80
    Oliver Överholm70
    P-9 år 60 m
    Jakob Blomqvist11,8
    Riad Camdzic12,3
    Isak Lindholm12,7
    Marius Ramstedt12,2
    Filip Fröding11,1
    P-9 år höjd
    Jakob Blomqvist90
    Riad Camdzic100
    Isak Lindholm80
    Marius Ramstedt90
    Filip Fröding95
    Linus Ruuvirta85
    P-11 år 60 m
    Joel Blomqvist10,9
    P-11 år diskus
    Joel Blomqvist22,83
    P-13 år 60 m
    Faruk Hodzic11,0
  • Klubbtävling, (3.8)
    Klubbtävling nr 7/2016
    Intressegrupp flickor 40m,stafett
    Wilma Andtsjö
    Ariana Lind
    Signe Fröding
    Neah Hoijar
    Sara Vestberg
    Aline Kronstrand
    Tilde Björkblom
    F-7 år 40 m
    Linnea Andtsjö11,1
    Emma Vägar9,8
    Michelle Moliis9,1
    Amila Camdzic8,2
    Melina Culic8,2
    Amanda Vesterback8,0
    Thilde Lundvall9,2
    Wilma Backholm8,9
    Alva Blomberg8,7
    F-7 år kula
    Amanda Aspbäck2,02
    Emma Vägar2,33
    Amila Camdzic3,00
    Melina Culic2,58
    Amanda Vesterback5,64
    Thilde Lundvall3,17
    Wilma Backholm2,53
    F-9 år 100 m
    Mathilda Aspbäck21,0
    Agnes Berglund19,2
    Leila Beganovic21,7
    F-9 år kula
    Mathilda Aspbäck2,15
    Agnes Berglund6,33
    F-11 år 100 m
    Elin Vägar17,0
    Intressegrupp pojkar 40m,stafett
    Elias Vesterback
    Liam Wide
    Matheo Hoijar
    Lenni Backholm
    Jesse Juntunen
    Noel Blomberg
    Edvin Kronstrand
    P-7 år 100 m
    Ranim Brkic9,3
    Elwin Fröding8,7
    Oliver Överholm9,2
    Walter Häggblom9,0
    Mahir Halilcevic8,3
    P-7 år kula
    Liam Ruusuvirta4,86
    Ranim Brkic2,94
    Elwin Fröding3,63
    Oliver Överholm3,49
    Mahir Halilcevic3,93
    Wilmer Björkblom4,47
    P-9 år 100 m
    Isak Lindholm20,6
    Jakob Blomqvist18,4
    Riad Camdzic19,8
    Filip Fröding17,4
    Noah Hoijar16,7
    Casper Holm18,8
    P-9 år kula
    Isak Lindholm3,28
    Jakob Blomqvist5,36
    Riad Camdzic5,08
    Filip Fröding5,70
    Noah Hoijar8,20
    Casper Holm5,53
    P-11 år 100 m
    Joel Blomqvist17,3
    P-13 år 100 m
    Kenan Brkic17,1
  • Klubbtävling, (27.7)
    Klubbtävling nr 6/2016
    Intressegrupp flickor 40m, bollkast
    Olivia Svartgrund
    Ariana Lind'Neah Hoijar
    F-7 år 100 m
    Amanda Svartgrund24,1
    Amanda Vesterback18,4
    Thilde Lundvall23,7
    Amila Camdzic19,3
    Ida Karlsson25,4
    Olivia Östring21,9
    F-7 år bollkast
    Amanda Svartgrund10,18
    Amanda Vesterback9,90
    Amanda Aspbäck4,00
    Thilde Lundvall8,77
    Amila Camdzic9,12
    Ida Karlsson6,30
    Olivia Östring9,70
    F-9 år bollkast
    Mathilda Aspbäck9,76
    Intressegrupp pojkar
    Elias Vesterback
    Liam Wide
    Matheo Hoijar
    P-7 år 100 m
    Mahir Halilcevic20,6
    P-7 år bollkast
    Mahir Halilcevic15,18
    P-9 år 1000 m
    Noah Hoijar4,38
    Isak Lindholm5,08
    Casper Holm5,03
    Jakob Blomqvist4,32
    P-9 år bollkast
    Jakob Blomqvist29,07
    Noah Hoijar30,27
    Isak Lindholm18,74
    Casper Holm16,80
    P-11 år kula
    Joel Blomqvist6,46
  • Löpskytte Waterloo, (19.7)
    ÖID cup löpskytte Waterloo
    D-9
    1Ella Penttilä Jurva11,43 (0)
    2Tindra Juthström IF Fyren13,33 (0)
    H-11
    1Eetu Penttilä Jurva17,40 (2,30/5)
    2Rasmus Huhtamäki LIF21,05 (3,30/7)
    3Benjamin Granskog Kraft30,14 (3,00/6)
    D-11
    1Ella Liljeqvist LIF18,50 (0,30/1)
    2Jenny Liljedahl Kraft20,13 (3,30/7)
    3Vendla Strandholm IF Fyren22,37 (4,00/8)
    H-13
    1Jeremias Bengs Kraft19,02 (1,30/3)
    2Anton Ingves Kraft19,50 (0)
    D-13
    1Ina Ylsöbäck Kraft21,25 (1,00/2)
    2Erika Ingves Kraft23,24 (1,30/3)
    H-15
    1William Granskog Kraft28,15 (2,30/5)
    2Filip Liljeqvist LIF32,40 (6,00/12)
    D-15
    1Anni Vikström LIF39,07 (4,30/9)
    H-17
    1Lukas Liljeqvist LIF35,29 (5,30/11)
    D-17
    1Wilma Strandholm IF Fyren34,20 (3,30/7)
    2Amanda Nyfors LIF41,22 (5,30/11)
    D-21
    1Carolin Sandelin Kraft38,03 (5,30/11)
    Herrar
    1Jonas Vesterback IF Fyren32,13 (2,30/5)
    Damer
    1Annika Sjöström LIF32,28 (2,30/5)
    H-70
    1Lars Forsman IF Fyren42,16 (4,30/9)
    2Per Snellman LIF46,41 (5,30/11)
    H-55
    1Henning Nynäs LIF36,22 (3,30/7)
    2Kent Nykamb IF Fyren37,00 (5,00/10)
  • Löpskytte Waterloo, (30.6)
    ÖID löpskyttecup på Waterloo i Korsnäs 30.6.2016
    D-9
    1Tindra Juthström IF Fyren12,48 (0-0)
    D-11
    1Ella Liljeqvist LIF19,55 (0-1-0)
    2Venla Strandholm IF Fyren21,30 (3-3-1)
    3Jenny Liljedahl Kraft22,29 (4-4-3)
    H-11
    1Rasmu Huhtamäki LIF19,58 (1-2-3)
    2William Rönn Kraft20,58 (2-1-2)
    3Benjamin Granskog Karft27,49 (4-2-3)
    Nybörjare
    1Susanna Liljedahl Kraft40,47 (5-5-4-5)
    D-13
    1Ina Ylsöbäck Kraft21,10 (4-0-0)
    2Erika Ingves Kraft26,28 (1-0-3)
    H-13
    1Anton Ingves Kraft20,11 (0-0-0)
    D-15
    1Anni Vikström LIF41,36 (3-4-3)
    H-15
    1Filip Liljeqvist LIF28,54 (0-3-2)
    2William Granskog Kraft29,59 (2-3-2)
    D-17
    1Wilma Strandholm IF Fyren35,09 (3-1-3-3)
    2Amanda Nyfors LIF38,11 (0-1-2-4)
    H-17
    1Lukas Liljeqvist LIF38,25 (1-4-5-5)
    H-70
    1Lars Forsman IF Fyren44,22 (2-4-1-2)
    Per Snellman DNS
    H-55
    1Kent Nykamb IF Fyren35,29 (1-1-3-3)
    2Henning Nynäs LIF36,30 (0-1-2-4)
    D
    1Annika Sjöström LIF35,25 (3-2-4-1)
    H
    1Jonas Vesterback IF Fyren36,35 (3-4-2-4)
  • Klubbtävling, (29.6)
    Klubbtävling nr 5 2016
    Intressegrupp flickor 40m, längd
    Olivia Svartgrund
    Ariana Lind
    Neah Hoijar
    Amila Bosnjakovic
    Venla Kronstrand
    Josephine Nyfors
    Tilde Björkblom
    Aline Kronstrand
    F-7 år 40 m
    Amanda Vesterback7,8
    Amanda Svartgrund9,6
    Emma Vägar9,8
    Thilde Lundvall9,6
    Ella Berglund10,2
    Wilma Backholm8,9
    Sofia Näsman10,6
    Ida Karlsson10,3
    Dzenana Halilcevic8,8
    Amila Camdzic7,9
    Melina Zulic8
    Hurija Hodzic8,6
    F-7 år längd
    Amanda Vesterback2,59
    Amanda Svartgrund1,65
    Amanda Aspbäck1,13
    Emma Vägar1,65
    Thilde Lundvall1,54
    Ella Berglund1,42
    Wilma Backholm1,73
    Sofia Näsman1,27
    Ida Karlsson
    Amila Camdzic2,09
    Melina Zulic2,29
    F-9 år 60 m
    Mathilda Aspbäck12,1
    Agnes Berglund11,8
    Felicia Nyståhl13,4
    LeilaBeganovic12,7
    F-9 år längd
    Mathilda Aspbäck2,59
    Agnes Berglund2,65
    Felicia Nyståhl2,53
    F-11 år 60 m
    Elin Vägar10,4
    F-11 år längd
    Elin Vägar3,59
    Intressegrupp pojkar 40m,längd
    Elias Vesterback
    Liam Wide
    Theo Nyståhl
    Lenni Backholm'
    Matheo Hoijar
    Benjamin Juthnäs
    Edvin Kronstrand
    P-7 år 40 m
    Liam Ruusuvirta8,3
    Mahir Halilcevic8,1
    Ajdin Bosnjakovic7,8
    Wilmer Björkblom9,8
    Oliver Överholm9,2
    P-7 år längd
    Liam Ruusuvirta2,49
    Mahir Halilcevic2,07
    Wilmer Björkblom1,82
    Oliver Överholm1,98
    P-9 år 60 m
    Isak Lindholm11,8
    Jakob Blomqvist11,2
    Aldin Bosnjakovic10,8
    Riad Camdzic11,7
    P-9 år längd
    Isak Lindholm2,86
    Linus Ruusuvirta3,16
    Jakob Blomqvist2,6
    Riad Camdzic3,04
    P-11 år 60 m
    Joel Blomqvist10,9
    P-11 år längd
    Joel Blomqvist2,77
  • Löpskytte Waterloo, (30.6)
    ÖID löpskyttecup på Waterloo i Korsnäs 30.6.2016
    D-9
    1Tindra Juthström IF Fyren12,48 (0-0)
    D-11
    1Ella Liljeqvist LIF19,55 (0-1-0)
    2Venla Strandholm IF Fyren21,30 (3-3-1)
    3Jenny Liljedahl Kraft22,29 (4-4-3)
    H-11
    1Rasmu Huhtamäki LIF19,58 (1-2-3)
    2William Rönn Kraft20,58 (2-1-2)
    3Benjamin Granskog Karft27,49 (4-2-3)
    Nybörjare
    1Susanna Liljedahl Kraft40,47 (5-5-4-5)
    D-13
    1Ina Ylsöbäck Kraft21,10 (4-0-0)
    2Erika Ingves Kraft26,28 (1-0-3)
    H-13
    1Anton Ingves Kraft20,11 (0-0-0)
    D-15
    1Anni Vikström LIF41,36 (3-4-3)
    H-15
    1Filip Liljeqvist LIF28,54 (0-3-2)
    2William Granskog Kraft29,59 (2-3-2)
    D-17
    1Wilma Strandholm IF Fyren35,09 (3-1-3-3)
    2Amanda Nyfors LIF38,11 (0-1-2-4)
    H-17
    1Lukas Liljeqvist LIF38,25 (1-4-5-5)
    H-70
    1Lars Forsman IF Fyren44,22 (2-4-1-2)
    Per Snellman DNS
    H-55
    1Kent Nykamb IF Fyren35,29 (1-1-3-3)
    2Henning Nynäs LIF36,30 (0-1-2-4)
    D
    1Annika Sjöström LIF35,25 (3-2-4-1)
    H
    1Jonas Vesterback IF Fyren36,35 (3-4-2-4)
  • Klubbtävling, (22.6)
    Klubbtävlin nr 4 /22.6.2016
    Intressegrupp flickor 40 m, längd
    Olivia Svartgrund
    Neah Hoijar
    Sara Vestberg
    Signe Fröding
    Tilde Nygårdas
    Ariana Lind
    Venla Kronstrand
    Josephine Nyfors
    Tilde Björkblom
    Amila Bosnjakovic
    F-7 år 60 m
    Amanda Svartgrund13,8
    Linnea Andtsjö15,6
    Emma Vägar14,2
    Thilde Lundvall14,5
    Ida Karlsson13,3
    Melina Zulic12,1
    Sofia Näsman15,7
    Alva Blomberg12,7
    Djenana Halilcevic14,3
    F-7 år spjut (turbo)
    Amanda Svartgrund5,70
    Emma Vägar4,30
    Thilde Lundvall5,80
    Ida Karlsson3,90
    Melina Zulic4,50
    Amanda Aspbäck2,60
    DezenanaHalilcevic4,90
    F-9 år 150 m
    Agnes Berglund29,50
    Mathilda Aspbäck30,00
    F-9 år spjut
    Felicia Nyståhl3,53
    Agnes Berglund7,10
    Mathilda Aspbäck4,84
    F-11 år 150 m
    Elin Vägar26,5
    F-11 år 3-steg
    Elin Vägar6,44
    Intressegrupp pojkar 40m, längd
    Matheo Hoijar
    Theo Nyståhl
    Benjamin Juthnäs
    Noel Blomberg
    P-7 år 60 m
    Walter Häggblom13,2
    Ajdin Bosnjakovic12,1
    Kevin Nygårdas12,7
    Elwin Fröding13,9
    Wilmer Björkblom14,5
    Rasim Brkic13,3
    P-7 år spjut (turbo)
    Walter Häggblom4,85
    Ajdin Bosnjakovic7,80
    Elwin Fröding7,70
    Mahir Halilcevic7,80
    Wilmer Björkblom4,80
    Rasim Brkic6,00
    Noel Blomberg5,00
    P-9 år 150 m
    Jakob Blomqvist27,1
    Noah Hoijar25,7
    Isak Lindholm31,4
    Aldin Bosnjakovic26,7
    Casper Holm27,5
    P-9 år spjut
    Jakob Blomqvist12,27
    Noah Hoijar11,61
    Isak Lindholm7,52
    Aldin Bosnjakovic8,09
    Casper Holm7,57
    P-11 år 150 m
    Joel Blomqvist26,8
    Abdula30,6
    P-13 år 150 m
    Ashraf26,7
    Abdullah26,2
    Kenan Brkic24,9
    P-13 år 3-steg
    Abdullah5,00
  • Klubbtävling, (15.6)
    Klubbtävling nr 3 / 15.6.2016
    Intressegrupp flickor 400m, höjd
    Tilde Björkblom
    Neah Hoijar
    Amila Bosnjakovic
    Josephine Nyfors
    Signe Fröding
    Tilde Nygårdas
    Aline Kronstrand
    F-7 år 400 m
    Amanda Vesterback1.56,3
    Michelle Moliis2.02,7
    Emma Vägar2.14,3
    Ida Karlsson2.59,6
    Dzenana Halilcevic2.07,4
    Sofia Näsman2.20,4
    Olivia Östring2.56,0
    Alva Blomberg1.50,6
    Tilde Lundvall2.44,5
    Ella Berglund2.24,9
    Amila Camdzic2.03,1
    Hurija Hodzic2.10,5
    F-7 år höjd
    Amanda Vesterback90
    Emma Vägar
    Ida Karlsson
    Dzenana Halilcevic70
    Sofia Näsman65
    Olivia Östering
    Thilde Lundvall
    Hurija Hodzic70
    Ella Berglund65
    Amila Camdzic85
    F-9 år 400 m
    Agnes Berglund1,51
    F-9 år höjd
    Agnes Berglund95
    F-11 år 400 m
    Elin Vägar1.27,0
    F-11 år spjut
    Elin Vägar10,12
    Intressegrupp pojkar 400 m, höjd
    Elias Vesterback
    Matheo Hoijar
    Noel Blomberg
    Benjamin Juthnäs
    Edvin Kronstrand
    P-7 år 400 m
    Liam Ruusuvirta1.47,0
    Oliver Överholm2.04,0
    Ajdin Bosnjakovic1.42,0
    Mahir Halilcevic2.08,0
    William Nyfors1.55,0
    Rasim Brkic2.22,0
    Elwin Fröding1.50,0
    Kevin Nygårdas1.59,0
    P-7 år höjd
    Liam Ruusuvirta
    Oliver Överholm70
    Wilmer Björkblom65
    Ajdin Bosnjakovic80
    Mahir Halilcevic75
    Rasim Brkic65
    Kevin Nygårdas65
    P-9 år 400 m
    Isak Lindholm1.50,0
    Jakob Blomqvist1.30,0
    Noah Hoijar1.25,0
    Aldin Bosnjakovic1.43,0
    Filip Fröding1.25,5
    Casper Holm1.36,0
    Riad Camdzic1.42,0
    P-9 år höjd
    Isak Lindholm85
    Jakob Blomqvist85
    Noah Hoijar75
    Aldin Bosnjakovic110
    Filip Fröding105
    Riad Camdzic95
    P-11 år 400 m
    Joel Blomqvist1.26,5
    Abdula2.08,0
    P-11 år spjut
    Joel Blomqvist13,14
    Abdula7,5
    P-13 år 400 m
    Faruk Hodzic1.23,0
    Kenan Brkic1.26,0
    Ashraf3.38,0
    P-13 år spjut
    Faruk Hodzic11,22
    Kenan Brkic10,55
    Ashraf15,06
    P-15 år 400 m
    Abdullah1.46,0
    P-15 år spjut
    Abdullah10,45
  • Klubbtävling, (8.6)
    Klubbtävling nr 2 /8.6.2016
    Intressegrupp flickor 40m,bollkast
    Sara Vestberg
    Amila Bosnjakovic
    Ariana Lind
    Neah Hoijar
    Josephine Nyfors
    Wilma Andtsjö
    Venla Kronstrand
    Aline Kronstrand
    F-7 år 40 m
    Emma Vägar9,6
    Thilde Lundvall9,7
    Ida Karlsson9,9
    Hurija Hodzic8,8
    Wilma Backholm9,5
    Amila Camdzic8,3
    Linnea Andtsjö10,9
    Ella Berglund11,0
    Alva Blomberg8,4
    Amanda Vesterback7,7
    Sofia Näsman10,4
    Melina Zulic8,6
    F-7 år bollkastning
    Emma Vägar5,90
    Amanda Aspbäck3,17
    Thilde Lundvall7,90
    Ida Karlsson7,70
    Hurija Hodzic7,80
    Wilma Backholm7,40
    Amila Camdzic6,37
    Linnea Andtsjö6,90
    Ella Berglund5,40
    Alva Blomberg9,00
    Amanda Vesterback8,97
    Sofia Näsman4,80
    Melina Zulic8,10
    F-9 år 60 m
    Mathilda Aspbäck12,5
    Felicia Nyståhl13,8
    Leila Beganovic12,7
    F-9 år bollkastning
    Mathilda Aspbäck12,81
    Felicia Nyståhl9,92
    F-11 år 60 m
    Elin Vägar10,6
    F-11 år höjd
    Elin Vägar90
    Intressegrupp pojkar 40m,bollkast
    Tim Karlsson
    Matheo Hoijar
    Theo Nyståhl
    Lenni Backholm
    Noel Blomberg
    Andre Kayava
    Benjamin Juthnäs
    Elias Vesterback
    Edvin Kronstrand
    P-7 år 40 m
    Ajdin Bosnjakovic7,6
    Elwin Fröding8,6
    Liam Ruusuvirta8,4
    Walter Häggblom8,6
    Oliver Överholm9,6
    Rasim Brkic8,5
    William Nyfors8,3
    Mahir Halilcevic8,3
    P-7 år bollkastning
    Ajdin Bosnjakovic12,50
    Elwin Fröding10,90
    Liam Ruusuvirta11,93
    Walter Häggblom8,45
    Oliver Överholm11,80
    Rasim Brkic9,06
    William Nyfors8,80
    Jakob Blomqvist
    Mahir Halilcevic15,80
    P-9 år 60 m
    Aldin Bosnjakovic10,9
    Filip Fröding10,3
    Alex Hansson11,8
    Marius Ramstadt12,1
    Casper Holm11,5
    Mahdi13,7
    Riad Camdzic11,9
    Harun Hodzic12,0
    Jakob Blomqvist11,1
    P-9 år bollkastning
    Aldin Bosnjakovic19,46
    Filip Fröding17,61
    Alex Hansson18,89
    Marius Ramstedt13,62
    Casper Holm13,59
    Mahdi10,85
    Riad Camdzic16,50
    Jakob Blomqvist21,29
    P-11 år 60 m
    William Hansson10,6
    Abdula11,8
    Mustafa Muaad11,5
    Joel Blomqvist10,6
    P-11 år höjd
    Abdula100
    Mustafa Muaad85
    P-13 år 100 m
    Abdullah17,3
    Ashraf17,3
    Faruk Hodzic16,1
    Kenan Brkic16,0
    Armin Beganovic17,5
    P-13 år höjd
    Abdullah80
    Asraf105
    Faruk Hodzic100
    Kenan Brkic85
  • Klubbtävling, (1.6)
    Klubbtävling nr1/2016
    Intressegrupp flickor 40m, längd
    Olivia Svartgrund
    Aline Kronstarnd
    Josephine Nyfors
    Venla Kronstarnd
    Sarah Vestberg
    Tilde Nygårdas
    Tilde Björkblom
    Wilma Andtsjö
    F-7 år 40 m
    Emma Vägar9,6
    Amanda Vesterback7,8
  • Terräng-cup4/2016, (18.5)
    Terräng-cup nr 4/18.5.2016
    Intressegrupp flickor
    Josephine Nyfors
    Venla Kronstarnd
    Sarah Vestberg
    Aline Kronstrand
    Sofia Näsman
    Linnea Andtsjö
    Tilde Nygårdas
    Flickor 7 år
    1.Celine Ramstedt4,00
    2.Amila Camdzic4,46
    3.Hurija Hodzic5,00
    4.Wilma Backholm5,05
    5.Amanda Vesterback5,17
    6.Ella Berglund6,36
    7.Ida Karlsson6,48
    8.Livia Sebbas7,31
    9.Amanda Aspbäck7,56
    Flickor 8 år
    1.Nova Juthström3,53
    2.Tindra Juthström3,57
    3.Mathilda Apbäck5,03
    4.Linnea Ribacka5,07
    5.Linn Sebbas5,48
    Flickor 9 år
    1.Agnes Berglund4,15
    2.Nina Palomaa5,11
    Intressegrupp pojkar
    Lenni Backholm
    Hannes Helgas
    Edvin Kronstrand
    Liam Wide
    Pojkar 7 år
    1.Liam Ruusuvirta3,57
    2.Elwin Fröding4,28
    3.Oliver Överholm4,57
    4.Hannes Söderman4,58
    5.Sindre Ramstedt5,02
    6.Filip Rosenqvist6,08
    7.Linus Rosenqvist6,09
    Pojkar 8 år
    1.Marius Ramstedt3,41
    2.Jakob Blomqvist3,54
    3.Jonas Granås4,43
    4.Oscar Björkqvist5,14
    Pojkar 9 år
    1.Filip Fröding3,33
    2.Casper Holm3,46
    3.Riad Camdzic3,51
    4.Harun Hodzic3,51
    5.Linus Ruusuvirta3,52
    Pojkar 10 år
    1.Joel Blomqvist3,35
    Pojkar 11 år
    1.Hugo Helgas3,26
    Pojkar 12 år
    1.Faruk Hodzic3,20
  • terräng-cup3/2016, (11.5)
    Terräng-cup3/2016 Harrström
    Intressegrupp flickor 400 m
    Tilde Björkblom
    Olivia Svartgrund
    Ariana Lind
    Venla Kronstrand
    Sarah Vestberg
    Aline Kronstrand
    Sofia Näsman
    Linnea Andtsjö
    Tilde Nygårdas
    Flickor 7 år 550 m
    1.Celine Ramstedt2,08
    2.Amila Camdzic2,18
    3.Amanda Aspbäck2,19
    4.Wilma Backholm2,28
    5.Emma Vägar2,43
    6.Alva Blomberg2,46
    7.Hurija Hodzic2,48
    8.Annie Garrido2,50
    9.Thilde Lundvall2,57
    10.Amanda Vesterback2,58
    11.Ella Berglund3,05
    12.Ida Karlsson3,31
    13.Livia Sebbas3,50
    Flickor 8 år 550 m
    1.Nova Juthström2,05
    2.Tindra Juthström2,07
    3.Felicia Nyståhl2,45
    4.Linnea Ribacka3,01
    5.Linn Sebbas3,18
    Flickor 9 år 550 m
    1.Agnes Berglund2,10
    2.Abbie Garrido2,11
    Flickor 10 år 550 m
    1.Elin Vägar2,02
    Intressegrupp pojkar 400 m
    Noel Blomberg
    Elias Vesterback
    Lenni Backholm
    Elthon Höstman
    Hannes Helgas
    Edvin Kronstrand
    Liam Wide
    Alek Garrido
    Kevin Nygårdas
    Pojkar 7 år 550 m
    1.Liam Ruusuvirta2,11
    2.Elwin Fröding2,15
    3.William Nyfors2,24
    4.Hannes Söderman2,36
    5.Sindre Ramstedt2,43
    6.Oliver Överholm2,48
    7.Walter Häggblom2,49
    8.Wilmer Björkblom2,53
    9.Linus Rosenqvist3,20
    10.Filip Rosenqvist3,29
    Pojkar 8 år 550 m
    1.Marius Ramstedt1,58
    2.Jakob Blomqvist2,01
    3.Alex Hansson2,04
    4.Isak Lindholm2,14
    Pojkar 9 år 550 m
    1.Filip Fröding1,56
    2.Riad Camdzic2,00
    3.Harun Hodzic2,09
    Pojkar 10 år 550 m
    1.Joel Blomqvist1,57
    Pojkar 11 år 550 m
    1.Hugo Helgas1,55
    2.Wilmer Ribacka2,57
    Pojkar 12 år 550 m
    1.Faruk Hodzic1,51
  • Terräng-cup2/2016, (4.5)
    Terrängcup Taklax 4.5.2016
    Intressegrupp flickor 400 m
    Tilde Björkblom
    Olivia Svartgrund
    Ariana Lind
    Josephine Nyfors
    Venla Kronstrand
    Sarah Vestberg
    Aline Kronstrand
    Sofia Näsman
    Signe Fröding
    Flickor 7 år 800 m
    1Celine Ramstedt3,46
    2.Amila Camdzic3,53
    3.Amanda Vesterback3,54
    4.Alva Blomberg4,02
    5.Wilma Backholm4,05
    6.Emma Vägar4,24
    7.Annie Garrido4,32
    8.Hurija Hodzic4,51
    9.Ellen Björkqvist4,54
    10.Ida Karlsson4,57
    11.Thilde Lundvall4,57
    12.Ella Berglund5,14
    13.Amanda Svartgrund5,36
    14.Amanda Aspbäck6,30
    15.Livia Sebbas6,44
    Flickor 8 år 800 m
    1.Tindra Juthström3,30
    2.Nova Juthström4,00
    3.Mathilda Aspbäck4,34
    Flickor 9 år 800 m
    1.Agnes Berglund3,52
    Flickor 10 år 800 m
    1.Elin Vägar3,33
    Intressegrupp pojkar 400 m
    Noel Blomberg
    Elias Vesterback
    Lenni Backholm
    Elthon Höstman
    Hannes Helgas
    Edvin Kronstrand
    Liam Wide
    Theo Nyståhl
    Alek Garrido
    Pojkar 7 år 800 m
    1.Liam Ruusuvirta3,23
    2.Elwin Fröding3,32
    3.Walter Häggblom4,05
    4.William Nyfors4,06
    5.Kevin Nygårdas4,07
    6.Sindre Ramstedt4,17
    7.Milton Blomqvist4,18
    8.Oliver Överholm4,55
    9.Wilmer Björkblom5,52
    Pojkar 8 år 800 m
    1.Marius Ramstedt3,15
    2.Jakob Blomqvist3,15,5
    3.Isak Lindholm3,58
    4.Jonas Granås4,03
    5.Oscar Björkqvist4,04
    Pojkar 9 år 800 m
    1.Filip Fröding3,04
    2.Casper Holm3,19
    3.Riad Camdzic3,22
    4.Harun Hodzic3,30
    5.Linus Ruusuvirta3,30
    Pojkar 12 år 800 m
    1.Faruk Hodzic3,12
  • Terräng-cup 1/2016, (27.4)
    Terräng-cup 27.4.2016 Molpe
    Intressegrupp flickor 400 m
    Tilde Björkblom
    Olivia Svartgrund
    Ariana Lind
    Joephine Nyfors
    Venla Kronstrand
    Sarah Vestberg
    Aline Kronstrand
    Sofia Näsman
    Linnea Andtsjö
    Tilde Nygårdas
    Flickor 7 år 800 m
    1.Celine Ramstedt6,16
    2.Amanda Vesterback6,37
    3.Alva Blomberg6,53
    4.Emma Vägar6,54
    5.Thilde Lundvall7,35
    6.Ellen Björkqvist7,36
    7.Ella Berglund7,51
    8.Wilma Backholm8,13
    9.Ida Karlsson8,17
    10.Amanda Svartgrund8,30
    11.Amanda Aspbäck8,33
    12.Livia Sebbas11,05
    Flickor 8 år 800 m
    1.Tindra Juthström5,21
    2.Linnea Ribacka7,02
    3.Linn Sebbas7,41
    4.Mathilda Aspbäck7,50
    5.Felicia Nyståhl8,03
    Flickor 9 år 800 m
    1.Agnes Berglund5,42
    2.Nina Palomaa8,11
    Flickor 10 år 800 m
    1.Elin Vägar5,16
    Flickor 11 år 800 m
    1.Jennifer Sten4,54
    Intressegrupp pojkar 400 m
    Kevin Sten
    Noel Blomberg
    Elias Vesterback
    Lenni Backholm
    Elthon Höstman
    Hannes Helgas
    Edvin Kronstrand
    Liam Wide
    Pojkar 7 år 800 m
    1.Liam Ruusuvirta5,33
    2.Elwin Fröding6,06
    3.William Nyfors6,35
    4.Sindre Ramstedt7,10
    5.Kevin Nygårdas7,11
    6.Walter Häggblom7,59
    7.Oliver Överholm8,17
    8.Wilmer Björkblom8,39
    9.Linus Rosenqvist9,08
    10.Filip Rosenqvist9,27
    Hannes Södermandeltog
    Pojkar 8 år 800 m
    1.Marius Ramstedt4,57
    2.Jakob Blomqvist5,32
    3.Oscar Björkqvist6,16
    4.Isak Lindholm6,35
    Pojkar 9 år 800 m
    1.Filip Fröding4,38
    2.Simon Sten5,34
    3.Casper Holm5,41
    4.Linus Ruusuvirta6,24
    5.Hampus Stangrund6,27
    Pojkar 10 år 800 m
    1.Joel Blomqvist4,54
    Pojkar 11 år 800 m
    1.Hugo Helgas4,44
    2.Casper Storbjörk5,41
    3.Nicolay Häggdahl7,17
    4.Wilmer Ribacka7,54
  • Klubbtävling, (23.3)
    Flickor 6
    1Ella Berglund00:13:11
    Pojkar 6
    1Hannes Helgas00:14:39
    Pojkar 8
    1Jacob Blomqvist00:07:43
    2Oliver Överholm00:11:32
    Flickor 10
    1Agnes Berglund00:17:40
    Pojkar 10
    1Joel Blomqvist00:11:02
    2Casper Holm00:13:15
    Pojkar 12
    1Hugo Helgas00:10:38
    2Wilmer Ribacka00:19:09
  • Klubbtävling, (16.3)
    Flickor 6
    1Ida Karlsson00:07:50
    2Ella Berglund00:08:31
    Flickor 8
    1Linnea Ribacka00:11:02
    Pojkar 8
    1Oliver Överholm00:11:14
    Pojkar 12
    1Wilmer Ribacka00:08:45
  • Klubbtävling, (24.2)
    Flickor 6
    Emma Vägarej tidtagn.
    Olivia Svartgrundej tidtagn.
    Ida Karlssonej tidtagn.
    Pojkar 6
    Hannes Helgasej tidtagn.
    Kevin Stenej tidtagn.
    Sindre Ramstedtej tidtagn.
    Flickor 8
    1Celine Ramstedt00:08:40
    2Felicia Nyståhl00:09:12
    3Amanda Vesterback00:10:05
    4Emma Långström00:12:30
    5Amanda Svartgrund00:23:16
    Pojkar 8
    1Marius Ramstedt00:05:30
    2Jacob Blomqvist00:06:58
    3Isak Lindholm00:09:29
    Flickor 10
    1Nina Palomaa00:14:28
    Pojkar 10
    1Simon Sten00:09:16
    2Casper Holm00:10:23
    Flickor 12
    1Jennifer Sten00:06:58
    Pojkar 12
    1Hugo Helgas00:06:48
  • Klubbmästerskap, (9.3)
    Flickor 6
    1Ida Karlsson00:07:29
    2Emma Vägar00:07:48
    3Ella Berglund00:07:58
    4Olivia Svartgrund00:21:20
    Pojkar 6
    1Elvin Fröding00:04:19
    2Filip Rosenqvist00:07:06
    3Hannes Helgas00:08:28
    4Kevin Sten00:19:19
    Flickor 8
    1Amanda Vesterback00:10:10
    2Wilma Backholm00:12:39
    3Amanda Svartgrund00:17:45
    Pojkar 8
    1Jacob Blomqvist00:07:40
    2Isak Lindholm00:10:32
    3Walter Häggblom00:11:02
    4Linus Rosenqvist00:12:00
    5Oliver Överholm00:12:04
    Flickor 10
    1Agnes Berglund00:10:28
    2Nina Palomaa00:16:22
    Pojkar 10
    1Filip Fröding00:07:22
    2Joel Blomqvist00:08:09
    3Simon Sten00:09:08
    4Casper Holm00:09:18
    Flickor 12
    1Jennifer Sten00:08:30
    Pojkar 12
    1Hugo Helgas00:07:52
    Pojkar 14
    1Niko Palomaa00:09:34
  • Distriktstävling Waterloo, (2.3)
    Distriktstävling på Waterloo 2.3.2016
    D 6 - 0,5 km
    1Ida Karlsson IF Fyren5,32
    2Emma Vägar IF Fyren6,01
    3Ella Berglund IF Fyren6,17
    H 6 - 0,5 km
    1Elwin Fröding IF Fyren4,02
    2Henrik Hjerpe Sundom IF4,10
    3Sindre Ramstedt IF Fyren6,41
    4Hannes Helgas IF Fyren6,43
    D 8 - 1 km
    1Alva Karls Malax IF5,07
    2Linnea Hyöty Solf IK6,13
    3Celine Ramstedt IF Fyren7,49
    H 8 - 1 km
    1Hannes Bengs Kraft skidor4,09
    2Marius Ramstedt IF Fyren5,09
    3Jico Knös Solf IK5,46
    4Emil Appel Malax IF5,51
    5Alexander Långkvist Malax IF6,33
    6Elias Herlin Malax IF6,40
    7Isak Lindholm IF Fyren7,31
    8Emil Hyöty Malax IF8,40
    D 10 - 2 km
    1Ellinor Halonen Kraft skidor5,56
    2Johanna Häggkvist Kraft skidor6,16
    3Wendla Strandholm IF Fyren6,59
    4Matilda Westermark Kraft skidor7,01
    5Fanny Karls Malax IF7,51
    6Ines Sandberg Kraft skidor8,03
    7Isabella Enlund Kraft skidor8,09
    8Agnes Herlin Malax IF8,22
    9Emma Kankaanpää Sundom IF8,41
    10Agnes Berglund IF Fyren10,59
    11Nina Palomaa IF Fyren26,26
    H 10 - 2 km
    1Noah Sjöblom Sundom IF6,35
    2Rasmus Hautala Sundom IF7,07
    3Filip Fröding IF Fyren7,09
    4Arvid Hjerpe Sundom IF8,18
    5Jens Glasberg Malax IF8,38
    6Simon Sten IF Fyren9,07
    7Casper Holm IF Fyren9,52
    8Paavo Seppälä IF Femman11,08
    D 12 2,5 km
    1Ines Tuohimaa Solf IK7,56
    1Linda Hyöty Malax IF7,56
    3Julia Enlund Kraft skidor8,40
    4Jennifer Sten IF Fyren9,24
    5Jadelen Knös Solf IK9,45
    H 12 2,5 km
    1Jeremias Bengs Kraft skidor7,19
    2Linus Furunäs IF Femman8,22
    3Viktor Krook Kraft skidor8,47
    4Hugo Helgas IF Fyren9,09
    5Hugo Tuohimaa Solf IK13,40
    H 14 - 4 km
    1William Ollikkala Solf IK13,39
    2Niko Palomaa IF Fyren13,45
    3Lucas Hyöty Solf IK16,04
    D 16 - 4 km
    1Wilma Strandholm IF Fyren11,17
    Herrar 7,5 km
    1Joel Knif Solf IK20,25
    2Tommy Lahti IF Femman22,10
    3Christer Finne Solf IK24,21
  • Klubbtävling, (17.2)
    Flickor 6
    -Emma Vägarej tidtagn.
    -Minea Stangrundej tidtagn.
    -Ella Berglundej tidtagn.
    -Ida Karlssonej tidtagn.
    Pojkar 6
    -Hannes Helgasej tidtagn.
    -Elvin Frödingej tidtagn.
    -Kevin Stenej tidtagn.
    -Filip Rosenqvistej tidtagn.
    -Sindre Ramstedtej tidtagn.
    Flickor 8
    1Felicia Nyståhl00:08:48
    2Celine Ramstedt00:09:22
    3Linnea Ribacka00:11:02
    4Amanda Vesterback00:12:02
    Pojkar 8
    1Marius Ramstedt00:05:53
    2Jacob Blomqvist00:07:34
    3Walter Häggblom00:12:18
    4Linus Rosenqvist00:12:52
    Flickor 10
    1Agnes Berglund00:08:14
    2Nina Palomaa00:13:32
    Pojkar 10
    1Filip Fröding00:08:02
    2Joel Blomqvist00:08:35
    3Simon Sten00:10:32
    4Casper Holm00:12:12
    Flickor 12
    1Jennifer Sten00:09:38
    Pojkar 12
    1Hugo Helgas00:08:37
    2Wilmer Ribacka00:15:52
  • Klubb, (3.2)
    Flickor 6
    -Ida Karlssonej tidtagn.
    -Ella Berglundej tidtagn.
    -Minea Stangrundej tidtagn.
    -Emma Vägarej tidtagn.
    -Olivia Svartgrundej tidtagn.
    Pojkar 6
    -Filip Rosenqvistej tidtagn.
    -Elvin Frödingej tidtagn.
    -Sindre Ramstedtej tidtagn.
    Flickor 8
    1Celine Ramstedt00:11:03
    2Amanda Vesterback00:11:25
    3Livia Sebbas00:28:30
    4Amanda Svartgrund00:30:30
    Pojkar 8
    1Marius Ramstedt00:06:24
    2Jakob Blomqvist00:08:03
    3Isac Lindholm00:13:31
    4Linus Rosenqvist00:13:40
    Flickor 10
    1Agnes Berglund00:12:18
    Pojkar 10
    1Filip Fröding00:08:25
    2Joel Blomqvist00:08:54
    3Casper Holm00:13:07
    Pojar 12
    1Wilmer Ribacka00:16:33
  • Klubbtävling, (27.1)
    Flickor 6
    1Ida Karlsson00:11:07
    2Emma Vägar00:11:22
    3Olivia Svartgrund00:25:07
    Flickor 8
    1Amanda Svartgrund00:23:00
    Pojkar 8
    1Marius Ramstedt00:05:20
    Pojkar 10
    1Simon Sten00:06:18
    2Casper Holm00:10:00
    Flickor 12
    1Jennifer Sten00:05:03
    Pojar 12
    1Hugo Helgas00:04:54
    2Wilmer Ribacka00:12:17
  • Klubbtävling, (20.1)
    20.1.2016, klassiskt
    Flickor 6
    1Ella Berglund00:10:10
    2Ida Karlsson00:10:34
    3Olivia Svartgrund00:18:17
    Pojkar 6
    1Sindre Ramstedt00:10:46
    2Hannes Helgas00:13:22
    Flickor 8
    1Felicia Nyståhl00:11:18
    2Celine Ramstedt00:13:14
    3Linnea Ribacka00:18:04
    4Amanda Svartgrund00:25:55
    Pojkar 8
    1Marius Ramstedt00:06:41
    2Jakob Blomqvist00:07:54
    3Isak Lindholm00:14:31
    4Linus Rosenqvist00:20:00
    Flickor 10
    1Agnes Berglund00:12:12
    Pojkar 10
    1Filip Fröding00:09:27
    2Joel Blomqvist00:09:55
    3Casper Holm00:13:30
    Pojar 12
    1Hugo Helgas00:09:35
    2Wilmer Ribacka00:18:05
  • Klubbtävling, (13.1)
    13.1.2016, fristil
    Flickor 6
    1Ella Berglund13:10
    Pojkar 6
    1Elvin Fröding07:11
    2Hannes Helgas13:43
    2Sindre Ramstedt13:43
    4Kevin Sten22:50
    Flickor 8
    1Celine Ramstedt06:03
    2Felicia Nyståhl06:29
    Pojkar 8
    1Marius Ramstedt03:10
    2Jakob Blomqvist04:42
    Flickor 10
    1Agner Berglund09:58
    Pojkar 10
    1Joel Blomqvist06:54
    2Casper Holm12:03
    Flickor 12
    1Jennifer Sten05:51
    Pojkar 12
    1Hugo Helgas05:19
    2Wilmer Ribacka12:40