Välkommen till skidsektionen!

Vid Waterloo ordnas skidverksamhet på onsdagskvällar. Under hösten ordnas skidträningar och under vintern är det klubbtävlingar. Skidspåret är alltid öppet för alla under snösäsong och under barmarkstiden kan du springa eller gå stavgång i spånbanan eller på Waterloo leden.

IF Fyren finns också på Facebook!
Deltagare

Asp Mira Malax IF D 10
Hyöty Linnea Solf IK D 10
Lundfors Inez Malax IF D 10
Ramstedt Celine IF Fyren D 10
Snickars Lea Kraft skidor D 10
Snickars Matilda Närpes Kraft Skidförening D 10
Svartgrund Amanda IF Fyren D 10
Vesterback Amanda If fyren D 10
Berglund Agnes IF Fyren D 12
Enlund Isabella Kraft skidor D 12
Sandberg Inez Närpes Kraft skidförening D 12
Sjöstrand Jenifer Malax IF D 12
Vägar Elin IF Fyren D 12
Westermark Mathilda Kraft Skidförening D 12
Enlund Julia Kraft skidor D 14
Kansa Ellen Malax IF D 14
Björknäs Felicia Solf ik D 16
Niemelä Tilde Malax IF D 16
Sten Nicole Kraft Skidor D 16
Långkvist Evelina Malax IF D 18
Fröding Signe IF Fyren D 6
Lind Ariana If fyren D 6
Lundell Selma Solf IK D 6
Snickars Maja Kraft skidor D 6
Snickars Melinda Närpes Kraft Skidförening D 6
Berglund Ella IF Fyren D 8
Enlund Nova Kraft skidor D 8
Kronstrand Venla IF Fyren D 8
Lundell Selma Solf IK D 8
Nordman Julia Sundom IF D 8
Storthors Alva Kraft skidor D 8
Storthors Alva Kraft skidor D 8
Svartgrund Olivia If Fyren D 8
Vägar Emma IF Fyren D 8
sippus Marie Vörå if D D/H
Appel Emil Malax IF H 10
Bengs Hannes Närpes Kraft Skidförening H 10
Blomqvist Jakob IF Fyren H 10
Häggblom Walter If fyren H 10
Hertsbacka Isak Närpes Kraft Skidförening H 10
Hyöty Emil Malax IF H 10
Kvist Elias Solf Ik H 10
Lindholm Isak IF Fyren H 10
överholm oliver if fyren H 10
Ramstedt Marius IF Fyren H 10
Blomqvist Joel IF Fyren H 12
Fröding Filip IF Fyren H 12
Glasberg Jens Malax IF H 12
Hautala Rasmus Sundom If H 12
Holm Casper If Fyren H 12
Helgas Hugo If fyren H 14
Kvist Mattias Solf Ik H 16
Ollikkala William Solf ik H 16
Fröding Elwin IF Fyren H 8
Granlund Casper Kraft Skidor H 8
Hautala Jonatan Sundom If H 8
Hautala Jonatan Sundom If H 8
Hautala Rasmus Sundom If H 8
Helgas Hannes If fyren H 8
Lundfors Alex Malax IF H 8
Ramstedt Sindre IF Fyren H 8
Sandberg Walter Närpes Kraft Skidförening H 8
Snickars William IF Fyren H 8
Stoor William IF Femman H 8
Vesterback Elias If fyren H 8
Heinonen Jens Solf IK H D/H
Ramstedt Thomas IF Fyren H D/H


Tillbaka