Tervetuloa IF Fyrenin kotisivulle!!

Urheiluseura IF Fyrenin kotipaikka on Korsnäs. Seuraan toimintaan kuuluu yleisurheilu, maastohiihto ja ampumahiihto. Sinäkin olet tervetullut!
Tulokset 2019Valitse vuosi
  • Byastafett 2019, (20.3)
    BYASTAFETT20.3.2019
    DeltagareResultat
    1Molpe Lag 600:19:30
    Hannes Helgas
    Aline Kronstrand
    Marius Ramstedt
    Björn Höstman
    Heidi Blomqvist
    2Molpe Lag 200:19:32
    Edvin Kronstrand
    Sarah Vestberg
    Agnes Berglund
    Thomas Ramstedt
    Yvonne Berglund
    3Molpe Lag 500:20:32
    Signe Fröding
    Casper Holm
    Hugo Helgas
    Casper Holm
    Cecilia Backgren
    4Taklax00:20:46
    William Snickars
    Elias Vesterback
    Amanda Vesterback
    Maria Vesterback
    Tommy Vesterback
    5Molpe Lag 400:23:02
    Venla Kronstrand
    Celine Ramstedt
    Tindra Juthström
    Kaj Holm
    Jens Fröding
    6Molpe Lag 100:24:21
    Julia Vestberg
    Elthon Höstman
    Elwin Fröding
    Kent Kronstrand
    Eva Ramstedt
    7Molpe Lag 300:24:26
    Vilgot Kronstrand
    Sindre Ramstedt
    Hannes Söderman
    Christoffer Helgas
    Alexandra Kronstrand
    8Harrström/Korsnäs00:28:38
    Olivia Svartgrund
    Amanda Svartgrund
    Isak Lindholm
    Hannele Svartgrund
    Sanna Lind
    9Korsnäs00:34:56
    Ariana Lind
    Ida Karlsson
    Oliver Överholm
    Carola Örn
    Conny Karlsson
  • Klubbmästerskap 2019, (13.3)
    KLUBBMÄSTERSKAP13.3.2019Klassisk
    Flickor 6år (600m)Resultat
    1Signe Fröding00:03:56
    2Julia Vestberg00:06:44
    3Edith Hofman00:07:29
    4Celia Blomqvist00:07:59
    Pojkar 6år (600m)
    1Edvin Kronstrand00:05:45
    2Kevin Sten00:05:49
    3Tim Karlsson00:07:21
    4Adrian Snickars00:09:57
    Flickor 8år (1km)
    1Aline Kronstrand00:07:22
    2Sarah Vestberg00:08:20
    3Olivia Svartgrund00:08:22
    4Ariana Lind00:09:02
    Pojkar 8år (1km)
    1Sindre Ramstedt00:05:06
    2Elias Vesterback00:06:17
    3William Snickars00:07:13
    4Hannes Helgas00:07:59
    5Theo Nyståhl00:09:08
    Flickor 10år (2km)
    1Celine Ramstedt00:09:39
    1Amanda Vesterback00:09:39
    3Emma Vägar00:09:49
    4Ida Karlsson00:10:50
    5Ella Berglund00:11:46
    6Amanda Svartgrund00:13:17
    Pojkar 10år (2km)
    1Elwin Fröding00:08:14
    2Hannes Söderman00:10:35
    3Oliver Överholm00:15:05
    Flickor 12år (2,5km)
    1Agnes Berglund00:13:14
    Pojkar 12år (2,5km)
    1Filip Fröding00:08:00
    2Marius Ramstedt00:08:58
    3Casper Holm00:10:15
    4Isak Lindholm00:13:20
    5Jakob Blomqvist00:13:36
  • Distriktstävling 2019, (6.3)
    Resultat6.3.2019
    Klass D6 (0,5km)Resultat
    1Saga Nordkvist Sundom IF00:03:23
    2Julia Vestberg IF Fyren00:07:58
    3Edith Hofman IF Fyren00:09:54
    Klass H6 (0,5km)
    1Ivar Tallgren Malax IF00:03:47
    2Cornelius Granlund Närpes Kraft skidförening00:04:08
    3Edvin Kronstrand IF Fyren00:05:55
    4Kevin Sten IF Fyren00:06:20
    5Tim Karlsson IF Fyren00:08:14
    6Vilgot Kronstrand00:08:55
    Klass D8 (1km)
    1Nova Enlund Närpes Kraft Skidförening00:04:36
    2Maja Snickars Närpes Kraft skidförening00:04:48
    3Alva Storthors Närpes Kraft skidförening00:04:50
    4Aline Kronstrand IF Fyren00:07:28
    5Sarah Vestberg IF Fyren00:08:41
    6Ariana Lind IF Fyren00:08:56
    7Olivia Svartgrund IF Fyren00:09:11
    8Venla Kronstrand IF Fyren00:09:34
    Klass H8 (1km)
    1Sindre Ramstedt IF Fyren00:04:13
    2Casper Granlund Närpes Kraft skidförening00:04:20
    3Jonatan Hautala Sundom IF00:04:31
    4Elias Vesterback IF Fyren00:05:07
    5Elthon Höstman IF Fyren00:09:10
    6Theo Nyståhl IF Fyren00:11:01
    7Hannes Helgas IF Fyren00:11:50
    Klass D10 (2km)
    1Lea Snickars Närpes Kraft skidförening00:05:44
    2Mira Asp Malax IF00:06:02
    3Celina Nordqvist Sundom IF00:06:19
    4Linnea Hyöty Solf IK00:06:58
    5Victoria Tallgren Malax IF00:07:54
    5Amanda Vesterback IF Fyren00:07:54
    7Emma Vägar IF Fyren00:09:12
    8Ella Berglund IF Fyren00:10:12
    9Ida Karlsson IF Fyren00:10:23
    10Amanda Svartgrund IF Fyren00:12:49
    Klass H10 (2km)
    1Emil Appel Malax IF00:05:40
    2Isak Hertsbacka Närpes Kraft skidförening00:06:00
    3Henrik Hjerpe Sundom IF00:06:17
    4Emil Hyöty Malax IF00:06:36
    5Adam Kullberg Malax IF00:06:44
    5Pontus Yrjans Närpes Kraft skidförening00:06:44
    7Hannes Söderman IF Fyren00:08:23
    8Oliver Överholm IF Fyren00:11:11
    Klass D12 (2,5km)
    1Isabella Enlund Närpes Kraft skidförening00:07:22
    2Ida Nordkvist Sundom IF00:07:43
    3Alva Karls Malax IF00:07:47
    4Agnes Berglund IF Fyren00:08:12
    5Tindra Juthström IF Fyren00:09:55
    Klass H12(2,5km)
    1Filip Fröding IF Fyren00:05:59
    2Zakarias Storm IF Femman00:06:53
    3Marius Ramstedt IF Fyren00:07:01
    4Casper Holm IF Fyren00:07:28
    5Johan Yrjans Närpes kraft skidförening00:07:35
    6Jens Glassberg Malax IF00:07:50
    7Isak Lindholm IF Fyren00:09:13
    8Elias Kvist Solf Ik00:09:15
    Klass D14 (2,5km)
    1Jenifer Sjöstrand Norrvalla Ski Team00:06:09
    Klass D16 (4km)
    1Julia Enlund Närpes Kraft skidförening00:11:04
    Klass H16 (4km)
    1Mattias Kvist Solf Ik00:10:21
    2William Ollikkala Solf Ik00:10:45
    Damer (4km)
    1Tilde Niemelä IF Femman00:10:03
    2Felicia Björknäs Solf Ik00:12:23
    Herrar (7,5km)
    1Thomas Ramstedt Pargas IF00:16:16
    2Stefan Grannas Vörå IF00:18:42
    3Per-Anders Forsman Vörå IF00:19:15
  • Startlista DT 2019, (6.3)
    STARTLISTA6.3.2019
    D60,5Km
    NrDeltagareStarttid
    1Vakant18:30:00
    2Vakant18:30:30
    3Edith Hofman IF Fyren18:31:00
    4Julia Vestberg IF Fyren18:31:30
    5Saga Nordkvist Sundom If18:32:00
    H60,5Km
    NrDeltagareStarttid
    6Vakant18:32:30
    7Vakant18:33:00
    8Kevin Sten IF Fyren18:33:30
    9Vilgot Kronstrand IF Fyren18:34:00
    10Tim Karlsson IF Fyren18:34:30
    11Edvin Kronstrand IF Fyren18:35:00
    12Ivar Tallgren Malax IF18:35:30
    13Adrian Snickars IF Fyren18:36:00
    D81km
    NrDeltagareStarttid
    14Vakant18:36:30
    15Vakant18:37:00
    16Olivia Svartgrund IF Fyren18:37:30
    17Alva Storthors Närpes Kraft skidförening18:38:00
    18Ariana Lind IF Fyren18:38:30
    19Maja Snickars Närpes Kraft skidförening18:39:00
    20Aline Kronstrand IF Fyren18:39:30
    21Sarah Vestberg IF Fyren18:40:00
    22Venla Kronstrand IF Fyren18:40:30
    23Nova Enlund Närpes Kraft skidförening18:41:00
    H81km
    NrDeltagareStarttid
    24Vakant18:41:30
    25Vakant18:42:00
    26Theo Nyståhl IF Fyren18:42:30
    27Jonatan Hautala Sundom IF18:43:00
    28Casper Granlund Närpes kraft skidförening18:43:30
    29Elthon Höstman IF Fyren18:44:00
    30Sindre Ramstedt IF Fyren18:44:30
    31Elias Vesterback IF Fyren18:45:00
    32Hannes Helgas IF Fyren18:45:30
    33William Snickars IF Fyren18:46:00
    D102km
    NrDeltagareStarttid
    34Vakant18:46:30
    35Vakant18:47:00
    36Lea Snickars Närpes kraft skidförening18:47:30
    37Mira Asp Malax IF18:48:00
    38Ida Karlsson IF Fyren18:48:30
    39Emma Vägar IF Fyren18:49:00
    40Amanda Svartgrund IF Fyren18:49:30
    41Victoria Tallgren Malax IF18:50:00
    42Amanda Vesterback IF Fyren18:50:30
    43Ella Berglund IF Fyren18:51:00
    44Linnea Hyöty Solf IK18:51:30
    45Alwa Kinnunen Malax IF18:52:00
    46Celina Nordqvist Sundom IF18:52:30
    H102km
    NrDeltagareStarttid
    47Vakant18:53:00
    48Vakant18:53:30
    49Pontus Yrjans Närpes kraft skidförening18:54:00
    50Hannes Söderman IF Fyren18:54:30
    51Emil Hyöty Malax If18:55:00
    52Adam Kullberg Malax If18:55:30
    53Isak Hertsbacka Närpes kraft skidförening18:56:00
    54Oliver Överholm IF Fyren18:56:30
    55Henrik Hjerpe Sundom IF18:57:00
    56Emil Appel Malax IF18:57:30
    D122,5km
    NrDeltagareStarttid
    57Vakant18:58:00
    58Vakant18:58:30
    59Alva Karls Malax IF18:59:00
    60Tindra Juthström IF Fyren18:59:30
    61Isabella Enlund Närpes kraft skidförening19:00:00
    62Agnes Berglund IF Fyren19:00:30
    63Ida Nordqvist Sundom If19:01:00
    H122,5km
    NrDeltagareStarttid
    64Vakant19:01:30
    65Vakant19:02:00
    66Filip Fröding IF Fyren19:02:30
    67Isak Lindholm IF Fyren19:03:00
    68Johan Yrjans Närpes kraft skidförening19:03:30
    69Casper Holm IF Fyren19:04:00
    70Marius Ramstedt IF Fyren19:04:30
    71Elias Kvist Solf Ik19:05:00
    72Jens Glasberg Malax If19:05:30
    D142,5km
    NrDeltagareStarttid
    73Vakant19:06:00
    74Jenifer Sjöstrand Norvalla Ski team19:06:30
    H144km
    NrDeltagareStarttid
    75Vakant19:07:00
    76Hugo Helgas IF Fyren19:07:30
    D164km
    NrDeltagareStarttid
    77Vakant19:08:00
    78Ines Tuohimaa Solf IK19:08:30
    79Julia Enlund Närpes kraft skidförening19:09:00
    H164km
    NrDeltagareStarttid
    80Vakant19:09:30
    81Mattias Kvist Solf Ik19:10:00
    Damer4km
    NrDeltagareStarttid
    82Vakant19:10:30
    83Felicia Björknäs Solf Ik19:11:00
    MYL7,5km
    NrDeltagareStarttid
    84Vakant19:11:30
    85Stefan Grannas Vörå IF19:12:00
    86Thomas Ramstedt Pargas IF19:12:30
    87Per-Anders Forsman Vörå IF19:13:00
  • Klubbtävling 7 2019, (19.2)
    KLUBBTÄVLING 719.2.2019Fristil, masstart
    Flickor 6 år600mResultat
    1Signe Fröding00:03:41
    2Celia Blomqvist00:09:41
    Pojkar 6år600m
    1Edvin Kronstrand00:08:05
    2Adrian Snickars00:12:21
    Flickor 8år1km
    1Aline Kronstrand00:07:59
    Pojkar 8år1km
    1Sindre Ramstedt00:04:31
    2Elias Vesterback00:05:35
    3William Snickars00:08:13
    4Hannes Helgas00:08:22
    5Elthon Höstman00:09:33
    6Theo Nyståhl00:10:47
    Flickor 10 år1km
    1Celine Ramstedt00:04:18
    2Amanda Vesterback00:05:05
    3Emma Vägar00:05:19
    4Ella Berglund00:06:33
    Pojkar 10 år1km
    1Oliver Överholm00:08:23
    Flickor 12 år2km
    1Agnes Berglund00:09:07
    2Tindra Juthström00:09:29
    Pojkar 12 år2km
    1Filip Fröding00:06:26
    2Casper Holm00:07:06
    3Hampus Stangrund00:12:46
    Pojkar 14 år2km
    1Hugo Helgas00:07:14
  • Klubbtävling 6 2019, (12.2)
    KLUBBTÄVLING 612.2.2019Klassisk
    Flickor 6år600mResultat
    1Signe Fröding00:04:58
    2Ebba Nystrand00:07:55
    3Lova Häggblom00:08:06
    4Nellie Höstman00:10:58
    5Edith Hofman00:11:35
    Pojkar 6år600m
    1Edvin Kronstrand00:05:30
    2Tim Karlsson00:07:01
    3Adrian Snickars00:10:23
    4Vilgot Kronstrand00:10:41
    Flickor 8år1km
    1Aline Kronstrand00:06:58
    2Venla Kronstrand00:09:36
    3Ariana Lind00:09:56
    4Olivia Svartgrund00:11:00
    Pojkar 8år1km
    1Sindre Ramstedt00:05:21
    2Elias Vesterback00:06:56
    3William Snickars00:07:48
    4Anton Nystrand00:08:44
    5Elthon Höstman00:09:45
    6Theo Nyståhl00:10:19
    Flickor 10år1km
    1Amanda Vesterback00:05:47
    2Emma Vägar00:06:18
    3Ida Karlsson00:06:29
    4Ella Berglund00:07:07
    5Amanda Svartgrund00:07:38
    Pojkar 10år1km
    1Walter Häggblom00:06:10
    2Oliver Överholm00:07:59
    Flickor 12år2km
    1Agnes Berglund00:09:35
    Pojkar 12år2km
    1Filip Fröding00:05:45
    2Marius Ramstedt00:06:48
    3Casper Holm00:07:25
  • Klubbtävling 5 2019, (6.2)
    KLUBBTÄVLING 56.2.2019Fristil
    Flickor 6år600mResultat
    1Signe Fröding00:04:13
    2Julia Vestberg00:07:15
    3Lova Häggblom00:09:35
    4Edith Hofman00:09:36
    5Nellie Höstman00:10:50
    Pojkar 6år600m
    1Kevin Sten00:06:25
    2Edvin Kronstrand00:06:36
    3Tim Karlsson00:08:08
    4Adrian Snickars00:10:40
    Flickor 8år1km
    1Aline Kronstrand00:08:44
    2Sarah Vestberg00:09:14
    Pojkar 8år1km
    1Sindre Ramstedt00:05:38
    2William Snickars00:09:52
    3Elthon Höstman00:09:58
    4Hannes Helgas00:11:09
    5Theo Nyståhl00:13:04
    Flickor 10år1km
    1Celine Ramstedt00:05:46
    2Amanda Vesterback00:06:02
    3Emma Vägar00:07:04
    4Ida Karlsson00:08:13
    5Ella Berglund00:08:22
    Pojkar 10år1km
    1Walter Häggblom00:07:08
    2Oliver Överholm00:09:33
    Flickor 12år2km
    1Agnes Berglund00:08:35
    2Tindra Juthström00:10:10
    Pojkar 12år2km
    1Filip Fröding00:06:05
    2Marius Ramstedt00:06:50
    3Casper Holm00:07:42
    Pojkar 14år2km
    1Hugo Helgas00:08:08
  • Klubbtävling 4 2019, (30.1)
    KLUBBTÄVLING 430.1.2019Klassisk
    Flickor 6år600mResultat
    1Signe Fröding00:05:16
    2Julia Vestberg00:08:36
    3Edith Hofman00:09:53
    Pojkar 6år600m
    1Edvin Kronstrand00:07:01
    2Vilgot Kronstrand00:09:02
    3Adrian snickars00:12:00
    Flickor 8år1km
    1Aline Kronstrand00:08:41
    2Sarah Vestberg00:09:22
    3Venla Kronstrand00:10:15
    4Ariana Lind00:11:08
    5Wilma Blomqvist00:18:18
    Pojkar 8år1km
    1Sindre Ramstedt00:05:51
    2Elias Vesterback00:07:41
    3Hannes Helgas00:08:56
    4William Snickars00:09:03
    5Elthon Höstman00:09:46
    6Theo Nyståhl00:11:10
    Flickor 10år2km
    1Amanda Vesterback00:11:18
    2Emma Vägar00:11:30
    3Ida Karlsson00:13:25
    4Ella Berglund00:13:46
    Flickor 12år2,5km
    1Agnes Berglund00:15:06
    Pojkar 12år2,5km
    1Filip Fröding00:09:15
    2Marius Ramstedt00:10:31
    3Casper Holm00:12:59
    4Jakob Blomqvist00:15:24
    5Hampus Stangrund00:18:39
    Pojkar 14år2,5km
    1Joel Blomqvist00:10:12
  • Kllubbtävling 3 2019, (23.1)
    KLUBBTÄVLING 323.1.2019Fristil
    Flickor 6år600mResultat
    1Signe Fröding00:04:36
    2Celia Blomqvist00:08:13
    3Julia Vestberg00:10:21
    4Nellie Höstman00:11:51
    5Edith Hofman00:12:18
    Pojkar 6år600m
    1Edvin Kronstrand00:06:47
    2Tim Karlsson00:10:28
    3Vilgot Kronstrand00:11:08
    4Adrian Snickars00:11:23
    Flickor 8år1km
    1Aline Kronstrand00:07:41
    2Sarah Vestberg00:09:17
    3Olivia Svartgrund00:09:47
    4Venla Kronstrand00:10:56
    Pojkar 8år1km
    1Sindre Ramstedt00:05:14
    2Elias Vesterback00:06:22
    3Hannes Helgas00:08:21
    4Theo Nyståhl00:10:12
    5Elthon Höstman00:10:13
    6William Snickars00:10:25
    Flickor 10år1km
    1Celine Ramstedt00:05:07
    2Amanda Vesterback00:05:31
    3Emma Vägar00:06:50
    4Ella Berglund00:07:02
    5Ida Karlsson00:07:22
    6Amanda Svartgrund00:08:33
    Pojkar 10år1km
    1Elvin Fröding00:04:15
    2Hannes Söderman00:07:17
    Flickor 12år2km
    1Agnes Berglund00:08:00
    2Tindra Juthström00:09:33
    3Nova Juthström00:10:10
    Pojkar 12år2km
    1Marius Ramstedt00:06:26
    2Casper Holm00:07:05
    3Isak Lindholm00:09:55
    4Jakob Blomqvist00:10:12
    5Hampus Stangrund00:13:06
    Pojkar 14år2km
    1Hugo Helgas00:06:50
    2Joel Blomqvist00:07:02
  • Klubbtävling 2 2019, (16.1)
    KLUBBTÄVLING 216.1.2019Klassisk
    Flickor 6år600mResultat
    1Signe Fröding00:05:18
    2Julia Vestberg00:08:06
    3Ebba Nystrand00:09:29
    Pojkar 6år600m
    1Kevin Sten00:07:19
    2Edvin Kronstrand00:07:40
    3Tim Karlsson00:08:41
    4Vilgot Kronstrand00:10:22
    5Adrian snickars00:12:55
    Flickor 8år1km
    1Aline Kronstrand00:07:36
    2Sarah Vestberg00:09:55
    3Ariana Lind00:10:45
    3Olivia Svartgrund00:10:45
    4Venla Kronstrand00:11:31
    Pojkar 8år1km
    1Sindre Ramstedt00:05:54
    2Elias Vesterbak00:08:17
    3William Snickars00:08:20
    4Hannes Helgas00:08:30
    5Anton Nystrand00:11:50
    6Elthon Höstman00:11:56
    7Theo Nyståhl00:12:39
    Flickor 10år1km
    1Celine Ramstedt00:06:12
    2Amanda Vesterback00:06:21
    3Emma Vägar00:06:51
    4Ida Karlsson00:07:12
    5Ella Berglund00:07:40
    6Amanda Svartgrund00:09:14
    Pojkar 10år1km
    1Elvin Fröding00:05:02
    2Hannes Söderman00:06:40
    3Oliver Överholm00:09:38
    Flickor 12år3km
    1Agnes Berglund00:20:41
    2Tindra Juthström00:22:07
    Pojkar 12år3km
    1Filip Fröding00:13:02
    2Marius Ramstedt00:14:17
    3Casper Holm00:17:21
    4Jakob Blomkvist00:22:21
    5Isak Lindholm00:22:25
    6Hampus Stangrund00:24:36
    Flickor 14år3km
    1Elin Vägar00:19:23
    Pojkar 14år3km
    1Hugo Helgas00:15:24
  • Klubbtävling 1 2019, (9.1)
    KLUBBTÄVLING 19.1.2019Fristil
    Flickor 6år600mResultat
    1Signe Fröding00:06:24
    2Lova Häggblom00:12:20
    3Julia Vestberg
    Pojkar 6år600m
    1Edvin Kronstrand00:11:37
    2Adrian snickars00:15:50
    Flickor 8år1km
    1Aline Kronstrand00:07:44
    2Olivia Svartgrund00:10:25
    3Sarah Vestberg00:11:28
    4Venla Kronstrand00:12:54
    Pojkar 8år1km
    1Sindre Ramstedt00:05:14
    2Elias Vesterbak00:08:15
    3Hannes Helgas00:08:41
    4Elthon Höstman00:10:49
    5Theo Nyståhl00:14:00
    Flickor 10år1km
    1Celine Ramstedt00:04:55
    2Amanda Vesterback00:05:25
    3Emma Vägar00:06:27
    4Ella Berglund00:06:32
    5Ida Karlsson00:06:35
    6Amanda Svartgrund00:09:30
    Pojkar 10år1km
    1Oliver Överholm00:08:30
    Flickor 12år2km
    1Agnes Berglund00:10:00
    Pojkar 12år2km
    1Filip Fröding00:06:57
    2Marius Ramstedt00:07:11
    3Casper Holm00:08:28
    4Isak Lindholm00:12:05
    5Hampus Stangrund00:14:58
    Flickor 14år2km
    1Elin Vägar00:11:37