Välkommen till IF Fyrens hem på webben!!

Idrottsföreningen IF Fyrens hemort är Korsnäs. Föreningen ordnar verksamhet inom friidrott, skidåkning och skidskytte. Välkommen med du också!

IF Fyren finns också på Facebook!
Resultat 1970Välj år
  • Löpskytte Waterloo, (1.1)
    ÖID cup löpskytte Waterloo
    D-9
    1Ella Penttilä Jurva11,43 (0)
    2Tindra Juthström IF Fyren13,33 (0)
    H-11
    1Eetu Penttilä Jurva17,40 (2,30/5)
    2Rasmus Huhtamäki LIF21,05 (3,30/7)
    3Benjamin Granskog Kraft30,14 (3,00/6)
    D-11
    1Ella Liljeqvist LIF18,50 (0,30/1)
    2Jenny Liljedahl Kraft20,13 (3,30/7)
    3Vendla Strandholm IF Fyren22,37 (4,00/8)
    H-13
    1Jeremias Bengs Kraft19,02 (1,30/3)
    2Anton Ingves Kraft19,50 (0)
    D-13
    1Ina Ylsöbäck Kraft21,25 (1,00/2)
    2Erika Ingves Kraft23,24 (1,30/3)
    H-15
    1William Granskog Kraft28,15 (2,30/5)
    2Filip Liljeqvist LIF32,40 (6,00/12)
    D-15
    1Anni Vikström LIF39,07 (4,30/9)
    H-17
    1Lukas Liljeqvist LIF35,29 (5,30/11)
    D-17
    1Wilma Strandholm IF Fyren34,20 (3,30/7)
    2Amanda Nyfors LIF41,22 (5,30/11)
    D-21
    1Carolin Sandelin Kraft38,03 (5,30/11)
    Herrar
    1Jonas Vesterback IF Fyren32,13 (2,30/5)
    Damer
    1Annika Sjöström LIF32,28 (2,30/5)
    H-70
    1Lars Forsman IF Fyren42,16 (4,30/9)
    2Per Snellman LIF
    H-55
    1Henning Nynäs LIF36,22 (3,30/7)
    2Kent Nykamb IF Fyren37,00 (5,00/10)
  • Löpskytte Waterloo, (1.1)
    ÖID cup löpskytte Waterloo
    D-9
    1Ella Penttilä Jurva11,43 (0)
    2Tindra Juthström IF Fyren13,33 (0)
    H-11
    1Eetu Penttilä Jurva17,40 (2,30/5)
    2Rasmus Huhtamäki LIF21,05 (3,30/7)
    3Benjamin Granskog Kraft30,14 (3,00/6)
    D-11
    1Ella Liljeqvist LIF18,50 (0,30/1)
    2Jenny Liljedahl Kraft20,13 (3,30/7)
    3Vendla Strandholm IF Fyren22,37 (4,00/8)
    H-13
    1Jeremias Bengs Kraft19,02 (1,30/3)
    2Anton Ingves Kraft19,50 (0)
    D-13
    1Ina Ylsöbäck Kraft21,25 (1,00/2)
    2Erika Ingves Kraft23,24 (1,30/3)
    H-15
    1William Granskog Kraft28,15 (2,30/5)
    2Filip Liljeqvist LIF32,40 (6,00/12)
    D-15
    1Anni Vikström LIF39,07 (4,30/9)
    H-17
    1Lukas Liljeqvist LIF35,29 (5,30/11)
    D-17
    1Wilma Strandholm IF Fyren34,20 (3,30/7)
    2Amanda Nyfors LIF41,22 (5,30/11)
    D-21
    1Carolin Sandelin Kraft38,03 (5,30/11)
    Herrar
    1Jonas Vesterback IF Fyren32,13 (2,30/5)
    Damer
    1Annika Sjöström LIF32,28 (2,30/5)
    H-70
    1Lars Forsman IF Fyren42,16 (4,30/9)
    2Per Snellman LIF
    H-55
    1Henning Nynäs LIF36,22 (3,30/7)
    2Kent Nykamb IF Fyren37,00 (5,00/10)
  • Löpskytte Waterloo, (1.1)
    ÖID cup löpskytte Waterloo
    D-9
    1Ella Penttilä Jurva11,43 (0)
    2Tindra Juthström IF Fyren13,33 (0)
    H-11
    1Eetu Penttilä Jurva17,40 (2,30/5)
    2Rasmus Huhtamäki LIF21,05 (3,30/7)
    3Benjamin Granskog Kraft30,14 (3,00/6)
    D-11
    1Ella Liljeqvist LIF18,50 (0,30/1)
    2Jenny Liljedahl Kraft20,13 (3,30/7)
    3Vendla Strandholm IF Fyren22,37 (4,00/8)
    H-13
    1Jeremias Bengs Kraft19,02 (1,30/3)
    2Anton Ingves Kraft19,50 (0)
    D-13
    1Ina Ylsöbäck Kraft21,25 (1,00/2)
    2Erika Ingves Kraft23,24 (1,30/3)
    H-15
    1William Granskog Kraft28,15 (2,30/5)
    2Filip Liljeqvist LIF32,40 (6,00/12)
    D-15
    1Anni Vikström LIF39,07 (4,30/9)
    H-17
    1Lukas Liljeqvist LIF35,29 (5,30/11)
    D-17
    1Wilma Strandholm IF Fyren34,20 (3,30/7)
    2Amanda Nyfors LIF41,22 (5,30/11)
    D-21
    1Carolin Sandelin Kraft38,03 (5,30/11)
    Herrar
    1Jonas Vesterback IF Fyren32,13 (2,30/5)
    Damer
    1Annika Sjöström LIF32,28 (2,30/5)
    H-70
    1Lars Forsman IF Fyren42,16 (4,30/9)
    2Per Snellman LIF
    H-55
    1Henning Nynäs LIF36,22 (3,30/7)
    2Kent Nykamb IF Fyren37,00 (5,00/10)