Välkommen till IF Fyrens hem på webben!!

Idrottsföreningen IF Fyrens hemort är Korsnäs. Föreningen ordnar verksamhet inom friidrott, skidåkning och skidskytte. Välkommen med du också!

IF Fyren finns också på Facebook!
Resultat 2015Välj år
  • Klubbtävling nr 10, (26.8)
    Klubbtävling nr 10/26.8.2015
    Intressegrupp flickor 400 m
    Emma Vägar
    Tilde Björkblom
    Dzenana Halilcevic
    Ella Berglund
    Aline Kronstrand
    F-7 år 400 m
    Amanda Vesterback2.01,7
    Alva Blomberg2.03,4
    F-9 år 600 m
    Elenor Bäcklund2.56,2
    Elin Vägar2.34,0
    Nina Palomaa3.49,1
    Agnes Berglund3.23,9
    Abie Garnido3.02,2
    Intressegrupp pojkar 400 m
    Elias Vesterback
    Noel Blomberg
    P-7 år 400 m
    Isak Lindholm1.51,1
    Liam Ruusuvirta1.49,2
    Wilmer Björkblom2.50,9
    Mahir Halilcevic3.00,0
    Leo Bäcklund2.08,6
    Jakob Blomqvist1.47,0
    Oliver Överholm2.08,0
    P-9 år 600 m
    Joel Blomqvist2.32,9
    Casper Holm3.18,2
    Funktionärer stövelkastning
    Halilcevic Denis20,03
    Mikael Björkblom23,95
    Sofia Mitts-Björkblom13,40
    Halilcevic Edin22,30
    Tommy Vesterback29,13
    Pontus Blomberg22,45
    Peter Bäcklund23,70
    Mats Åbacka23,44
    Yvonne Berglund14,50
    Carola Örn15,75
    Linda Backgren-Holm18,50
    Alf Strandholm21,48
    Jonas Blomqvist27,48
    Agneta Granskog14,30
    Caroline Åbacka13,92
    Jaana Blomqvist9,51
    Katarina Ruusuvirta16,90
    Marlene Vägar17,41
    Jed Garrido24,03
    Kari Palomaa13,08
    Roger Lindholm20,26
  • Klubbbmästerskap, (19.8)
    Klubbmästerskap 19.8.2015
    Intressegrupp flickor 40m,längd
    Ariana Lind
    Amanda Aspbäck
    Emma Vägar
    Olivia Östring
    Olivia Svartgrund
    Thilde Lundvall
    Michelle Moliis
    Ella Berglund
    Ida Karlsson
    Linnea Andtsjö
    Thilde Björkblom
    Neah Hoijar
    Dzenana Halilcevic
    Venla Kronstrand
    Tilde Nygårdas
    F-7 år 40 m
    Amanda Vesterback8,2
    Amila Camdzic8,7
    Linnea Ribacka9,1
    Hurija Hodzic9,2
    Livia Sebbas10,4
    Celine Ramstedt9,2
    Alva Blomberg9,6
    Wilma Backholm9,3
    F-7 år bollkast
    Felicia Nyståhl8,12
    Matilda Aspbäck7,79
    Linnea Ribacka7,19
    Amanda Svartgrund5,30
    Livia Sebbas4,22
    Celine Ramstedt7,07
    F-7 år längd
    Amanda Vesterback2,47
    Felicia Nyståhl2,21
    Amila Camdzic2,16
    Matilda Aspbäck1,98
    Alva Blomberg1,92
    Wilma Backholm1,73
    F-9 år 60 m
    Elin Vägar10,7
    Elenor Bäcklund11,5
    Agnes Berglund11,9
    Melissa Bilajac12,0
    F-9 år bollkast
    Agnes Berglund16,37
    Tindra Backholm15,95
    F-9 år längd
    Elin Vägar3,23
    Elenor Bäcklund2,77
    F-11 år 60 m
    Elvira Södergran11,9
    F-11 år längd
    Elvira Södergran2,64
    Intressegrupp pojkar 40m,längd
    Elias Vesterback
    Ajdin Bosnjakovic
    Liam Wide
    Matheo Hoijar
    Noel Blomberg
    Elwin Fröding
    Kevin Nygårdas
    Lenni Backholm
    P-7 år 40 m
    Jakob Blomqvist8,4
    Isak Lindholm8,4
    Mahir Halikevic8,8
    Liam Ruusuvirta9,8
    Leo Bäcklund10,0
    Oliver Överholm10,1
    Wilmer Björkblom10,1
    Milton Blomqvist10,5
    Hannes Häggvik10,6
    P-7 år bollkast
    Jakob Blomqvist21,55
    Liam Ruusuvirta14,22
    Wilmer Björkblom10,29
    Hannes Söderman9,02
    P-7 år längd
    Isak Lindholm2,24
    Leo Bäcklund1,93
    Oliver Överholm1,93
    Hannes Söderman1,64
    Mahir Halikevic1,63
    Hannes Häggvik1,55
    P-9 år 60 m
    Elvin Söderlund9,7
    Joel Blomqvist11,2
    Casper Holm11,2
    Ewilliam Moliis12,9
    Aldin Bosnjakovic11,7
    P-9 år bollkast
    Joel Blomqvist27,86
    Noah Hoijar22,30
    Eric Hartvik15,65
    William Moliis13,88
    Casper Holm14,43
    P-9 år längd
    Noah Hoijar3,05
    Aldin Bosnjakovic2,45
    Eric Hartvik1,87
  • Klubbtävling nr 8-12.8.2015, (12.8)
    Klubbtävling nr 8/12.8.2015
    Intressegrupp flickor 40m,höjd
    Olivia Svartgrund
    Michelle Moliis
    Ella Berglund
    Ida Karlsson
    Dzenana Halilcevic
    Tilde Björkblom
    Tilde Lundvall
    Linnea Andtsjö
    Olivia Östring
    F-7 år 40 m
    Amanda Vesterback8,3
    Linnea Ribacka9,1
    Alva Blomberfg9,6
    Wilma Backholm9,6
    Anni Garnido10,6
    Amanda Svartgrund10,1
    F-7 år höjd
    Amanda Vesterback80
    Linnea Ribacka80
    Alva Blomberg70
    Wilma Backholm65
    Anni Garnido65
    Amanda Svartgrund65
    F-9 år 60 m
    Abier Garnido12,5
    Nina Palomaa12,6
    Elenor Bäcklund11,7
    F-9 år höjd
    Abie Granido75
    Nina Palomaa70
    Elenor Bäcklund85
    Intressegrupp pojkar 40m,höjd
    Elwin Fröding
    Ajdin Bosnjakovic
    Noel Blomberg
    Lenni Backholm
    Alek Garnido
    Elias Vesterback
    P-7 år 40 m
    Elias Vesterback11,1
    Liam Ruusuvirta9,2
    Oliver Överholm9,9
    Mahir Halilcevic8,9
    Wilmer Björkblom11
    Hannes Häggvik10,2
    Leo Bäcklund9,7
    Isak Lindholm8,4
    P-7 år höjd
    Isak Lindholm80
    Liam Ruusuvirta65
    Oliver Överholm65
    Mahir Halilcevic65
    Wilmer Björkblom65
    Hannes Häggvik65
    Leo Bäcklund65
    P-9 år 60 m'
    William Moliis12,7
    Filip Fröding10,5
    Aldin Bosnjakovic11,5
    Elvin Söderlund10,4
    P-9 år höjd
    Filip Fröding100
    Aldin Bosnjakovic100
  • Klubbtävling nr 7-5.8.2015, (5.8)
    Klubbtävling nr 7/5.8.2015
    Intressegrupp pojkar 40m,stafett
    Elias Vesterback
    Ajdin Bosnjakovic
    Noel Blomberg
    Elwin Fröding
    Kevin Nygårdas
    Liam Wide
    Alec Granido
    P-7 år 40 m
    Isak Lindholm8,2
    Jakob Blomqvist8,1
    Hannes Häggvik10,3
    Wilmer Björkblom10,6
    Hannes Söderman9,7
    Leo Bäcklund9,5
    Oliver Överholm9,5
    Milton Blomqvist9,9
    P-7 år kula 600 g
    Isak Lindholm5,20
    Jakob Blomqvist6,48
    Hannes Häggvik2,85
    Wilmer Björkblom3,71
    Hannes Söderman3,30
    Leo Bäcklund2,54
    Oliver Överholm2,96
    P-9 år 100 m
    Joel Blomqvist17,6
    William Moliis21,0
    Aldin Bosnjakovic21,8
    Noah Hoijar16,9
    P-9 år kula 2 kg
    Joel Blomqvist4,71
    Aldin Bosnjakovic4,33
    Noah Hoijar5,25
    Intressegrupp flickor 40m, stafett
    Emma Vägar
    Olivia Östring
    Dzenana Halilkevic
    Michelle Moliis
    Tilde Björkblom
    Linnea Andtsjö
    Ida Karlsson
    Tilde Nygårdas
    Aline Kronstrand
    Ariana Lind
    F-7 år 40 m
    Amanda Vesterback8,4
    Alva Blomberg9,0
    Anni Garnido10,5
    F-7 år kula 600 g
    Amanda Vesterback4,92
    Alva Blomberg3,73
    Anni Garnido1,61
    F-9 år 100 m
    Elin Vägar18,0
    Elenor Bäcklund19,6
    Abie Garnido20,9
    F-9 år kula 2 kg
    Elin Vägar3,21
    Elenor Bäcklund2,58
    Abie Garnido2,48
  • Klubbtävling , (29.7)
    Klubbtävling nr 6/29.7.2015
    Intressegrupp pojkar 40m,bollkast
    Lenni Backholm
    Ajdin Bosnjakovic
    Matheo Hoijar
    Joel Backström
    Erik Kuolman
    Noel Blomberg
    P-7 år 100 m
    Isak Lindholm21,1
    Jakob Blomqvist20,2
    Mahir Halicevic
    Hannes Söderman24,8
    Oliver Överholm23,3
    Hannes Häggvik28,2
    Leo Bäcklund25,4
    P-7 år bollkast
    Isak Lindholm13,10
    Jakob Blomqvist17,90
    Liam Ruusuvirta11,50
    Mahir Halicevic12,40
    Hannes Söderman4,70
    Oliver Överholm9,50
    Leo Bäcklund9,40
    P-9 år 1000 m
    Joel Blomqvist4.29,5
    Aldin Bosnjakovic7.18,6
    P-9 år bollkast
    Joel Blomqvist24,05
    Aldin Bosnjakovic19,59
    Noah Hoijar19,40
    Casper Holm10,70
    Intressegrupp flickor 40m,bollkast
    Michelle Moliis
    Tilde Lundvall
    Dzenana Halilcevic
    Emma Vägar
    Olivia Svartgrund
    Ella Berglund
    Venla Kronstrand
    Amanda Aspbäck
    Neah Hoijar
    F-7 år 100 m
    Wilma Backholm22,9
    Amanda Svartgrund24,4
    Matilda Aspbäck23
    Livia Sebbas25,9
    Anni Garnido26,5
    F-7 år bollkast
    Wilma Backholm4,10
    Amanda Svartgrund6,20
    Matilda Aspbäck5,70
    Livia Sebbas4,50
    Anni Garnido4,40
    Alva Blomberg9,90
    F-9 år 1000 m
    Elin Vägar4.33,9
    Agnes Berglund5.28,8
    Abie Garnido5.10,1
    Elenor Bäcklund5.26,6
    F-9 år bollkast
    Elin Vägar12,33
    Agnes Berglund11,85
    Abie Garnido10,78
    Elenor Bäcklund9,32
  • Piiricup 23.7.2015, (23.7)
    N-7
    1Ella Penttilä10:08 (1)
    2Jasmiina Nelimarkka13:47 (6)
    3Esi Penttilä14:45 (4)
    4Neea Rinta-Keturi15:04 (5)
    M-7
    1Niilo Keskinen13:32 (4)
    N-9
    1Ellinor Halonen11:12 (0)
    2Wendla Strandholm11:22 (0)
    3Sanni Hoskari11:33 (0)
    4Emma Kauhajärvi19:56 (5)
    M-9
    1Emil Nyfors11:59 (1)
    2Benjamin Granskog15:35 (0)
    N-11
    1Sini Hietamäki12:10 (0)
    2Minea Näsi13:14 (0)
    3Ella Liljeqvist16:45 (0)
    M-11
    1Etu Penttilä12:56 (1)
    2Matti Pitkänen14:40 (1)
    3Lauri Kauhajärvi15:00 (1)
    N-13
    1Maria Hoskari13:05 (3)
    2Erika Ingves14:39 (0)
    3Laura Kauhajärvi15:08 (0)
    4Henni Rinta-Keturi15:50 (5)
    5Ina Ylsöbäck16:09 (3)
    6Paula Ala-Aho17:16 (2)
    7Anni Vikström17:54 (1)
    M-13
    1Matias Nevala11:58 (0)
    2Jonas Nelimarkka12:16 (0)
    3Ville Pitkänen13:19 (4)
    4William Granskog14:00 (3)
    5Anton Ingves15:37 (3)
    6Eetu Keskinen16:45 (5)
    N-15
    1Nella Keskinen18:15 (0)
    2Amanda Nyfors20:05 (3)
    3Annika Tunturi22:20 (5)
    4Anni Rinta-Keturi22:54 (5)
    5Juulia Nelimarkka24:57 (5)
    M-15
    1Santtu Panttila15:36 (1)
    2Juho Koivisto17:33 (4)
    3Jarko Rantoja17:51 (4)
    3Patrik Kuutinen17:51 (6)
    5Niko Rinta-Keturi21:19 (7)
    6Juho Kauhajärvi21:22 (6)
    N-17
    1Heidi Kuutinen15:39 (1)
    2Wilma Strandholm18:44 (4)
    3Julia Koivisto19:35 (2)
    4Tiina Mäki-Panula21:50 (4)
    5Maiju Hautala23:00 (7)
    6Minna Hautaniemi24:53 (4)
    M-17
    1Anton Holmback19:21 (4)
    N-19
    1Emmi Hautaniemi25:33 (6)
    M-19
    1Jaakko Marttila21:16 (2)
    N
    1Pernilla Sundvik31:43 (0)
    M-35
    1Juha Järvelä22:40 (7)
    M-40
    1Teemo Rajala18:36 (5)
    2Sami Kuntola18:55 (2)
    N-45
    1Hilkka Mäki-Panula22:48 (2)
    2Susanna Rinta-Keturi25:33 (9)
    M-45
    1Mika Rinta-Keturi18:54 (4)
    2Fredrik Mattsson20:28 (1)
    N-50
    1Arja Ala-Aho33:12 (5)
    M-50
    1Mauno Leskelä19:21 (2)
    M-55
    1Ilpo Toikkanen18:22 (2)
    2Tommy Klemets23:04 (3)
    3Kent Nykamb23:14 (6)
    M-60
    1Pekka Lammi24:10 (5)
    M-65
    1Per Snellman28:09 (5)
    M-70
    1Aimo Lehtimäki22:04 (8)
    2Lars Forsman25:29 (6)
    M
    1Timo Anttila20:13 (2)
    2Antti Iivari20:17 (4)
    2Juha Palonen20:17 (2)
    4Jarno Kallio-Könnö20:54 (3)
    5Mika Lammi21:52 (4)
    6Tony Wiik24:16 (5)
    7Jonas Vesterback26:03 (5)
  • Klubbtävling nr 5-2015, (1.7)
    Intressegrupp flickor 40m,längd
    Thilde Lundvall
    Tilde Nygårdas
    Neah Hoijar
    Tilde Björkblom
    Linnea Andtsjö
    Ella Berglund
    Ida Karlsson
    Ariana Lind
    Venla Kronstarnd
    F-7 år 40 m
    Amila Camdzic8,9
    Felicia Nyståhl9,2
    Wilma Backholm9,4
    Livia Sebbas9,9
    Linnea Ribacka9,1
    F-7 år längd
    Amila Camdzic1,85
    Felicia Nyståhl1,98
    Matilda Aspbäck1,51
    Wilma Backholm1,75
    Linnea Ribacka2,00
    F-9 år 60 m
    Elenor Bäcklund11,8
    Agnes Berglund12,1
    F-9 år längd
    Elenor Bäcklund2,70
    Agnes Berglund2,67
    Intressegrupp pojkar 40m,längd
    Liam Wide
    Hannes Häggvik
    Kevin Nygårdas
    Matheo Hoijar
    Birger Österbro
    Lenni Backholm
    P-7 år 40 m
    Jakob Blomqvist7,6
    Mahir Halicevik9,6
    Oliver Överholm10,1
    Hannes Söderman9,6
    Wilmer Björkblom10,9
    Leo Bäcklund10,0
    Milton Blomqvist9,6
    Isak Lindholm8,1
    P-7 år längd
    Jakob Blomqvist2,26
    Mahir Halicevic1,72
    Oliver Överholm1,95
    Hannes Söderman2,00
    Wilmer Björkblom1,60
    Leo Bäcklund2,16
    Isak Lindholm2,52
    P-9 år 60 m
    Noah Hoijar10,5
    Joel Blomqvist10,5
    Elvin Söderlund10,4
    Casper Holm14,3
    P-9 år längd
    Noah Hoijar3,10
    Elvin Söderlund3,19
    Casper Holm2,15
  • Klubbtävling nr 4-25.6.2015, (24.6)
    Klubbtävling 24.6.2015
    Intressegrupp flickor 40 m
    Olivia Svartgrund
    Ella Berglund
    F-7 år 60m
    Wilma Backholm15,0
    Amanda Vesterback14,0
    Amanda Svartgrund16,0
    F-9 år 150m
    Agnes Berglund30,9
    Intressegrupp pojkar 40 m
    Lenni Backholm
    Elias Vesterback
    Liam Wide
    P-7 år 60 m
    Hannes Häggvik17,7
    Hannes Söderman16,4
    Isak Lindholm14,1
    P-9 år 150 m
    Noah Hojar26,5
  • Klubbtävling nr 3-2015, (17.6)
    Klubbtävling nr3/17.6.2015
    Intressegrupp flickor 400m,höjd
    Thilde Lundvall
    Michelle Moliis
    Ida Karlsson
    Ella Berglund
    Venla Kronstrand
    Linnea Andtsjö
    Emma Vägar
    Olivia Svartgrund
    Tilde Björkblom
    Tilde Nygårdas
    Anni Garnido
    Ariana Lindh
    F-7 år 400 m
    Amila Camdzic1,52
    Amanda Vesterback2,03
    Linnea Ribacka2,09
    Amanda Svartgrund2,22
    Wilma Backholm2,04
    Celine Ramstedt1,57
    F-7 år höjd
    Amila Camdzic70
    Amanda Vesterback75
    Mathilda Aspbäck60
    Felicia Nyståhl70
    Linnea Ribacka60
    Amanda Svartgrund60
    Celine Ramstedt75
    F-9 år 400 m
    Agnes Berglund2,06
    Melisa Bilajac1,48
    Abie Garnido1,53
    Nina Palomaa2,24
    F-9 år höjd
    Agnes Berglund80
    Abie Garnido
    Nina Palomaa70
    Intressegrupp pojkar 400m,höjd
    Elias Vesterback
    Eldin Balagic
    Ajdin Bosnjakovic
    Elwin Fröding
    Lenni Backholm
    Kevin Nygårdas
    Sindre Ramstedt
    Alek Garnido
    P-7 år 400 m
    Isak Lindholm1,58
    Liam Ruusuvirta1,57
    Jakob Blomqvist1,47
    Oscar Björkqvist1,59
    Wilmer Björkblom2,42
    Milton Blomqvist2,10
    Elias Norrgård1,48
    Marius Ramstedt1,46
    Oliver Överholm2,52
    P-7 år höjd
    Isak Lindholm70
    Liam Ruusuvirta60
    Jakob Blomqvist80
    Oscar Björkqvist75
    Wilmer Björkblom
    Milton Blomqvist60
    Marius Ramstedt80
    Oliver Överholm60
    P-9 år 400 m
    Joel Blomqvist1,31
    William Moliis2,01
    Noah Hoijar1,32
    Aldin Bosnjakovic2,08
    Filip Fröding1,30
    Oliver Snickars2,09
    Casper Holm2,00
    P-9 år höjd
    Joel Blomqvist100
    Noah Hoijar100
    Aldin Bosnjakovic95
    Oliver Snickars
    Filip Fröding90
    P-13 år 400 m
    Niko Palomaa1,31
    P-13 år spjut
    Niko Palomaa17,80
  • Klubbtävling nr 2-2015, (10.6)
    Klubbtävling 2/10.6.2015
    Intressegrupp flickor 50m,bollkast
    Amanda Aspbäck
    Emma Vägar
    Ella Berglund
    Michelle Moliis
    Ellen Björkqvist
    Tilde Björkblom
    Tilde Lundvall
    Ida Karlsson
    Olivia Östring
    Linnea Andtsjö
    Ariana Lind
    Tilde Nygårdas
    Olivia Svartgrund
    F-7 år 50 m
    Amanda Vesterback10,7
    Felicia Nyståhl12,4
    Livia Sebbas13,9
    Celine Ramstedt11,5
    Alva Blomberg12,1
    Anni Garmido15,8
    Amilia Camdzic11,2
    Amanda Svartgrund13,4
    Hurija Hodzic12,7
    F-7 år bollkast
    Amanda Vesterback7,63
    Matilda Aspbäck5,50
    Felicia Nyståhl8,34
    Livia Sebbas5,21
    Linnea Ribacka8,00
    Celine Ramstedt5,83
    Alva Blomberg5,32
    Anni Garnido4,67
    Amilia Camdzic6,77
    Hurija Hodzic6,59
    F-9 år 60 m
    Agnes Berglund12,1
    Matilda Bjurbäck14,8
    Abie Garnido13,1
    F-9 år bollkast
    Elin Vägar7,79
    Agnes Berglund9,22
    Matilda Bjurbäck8,88
    Abie Garnido7,93
    F-11 år 60 m
    Elvira Södergran12,6
    Flickor 11 år höjd
    Elvira Södergran75
    Intressegrupp pojkar 50m,bollkast
    Elias Vesterback
    Elwin Fröding
    Liam Wide
    Ranim Brkic
    Sindre Ramstedt
    Kevin Nygårdas
    Noel Blomberg
    Alek Garnido
    Ajdin Bosnjakovic
    Eldin Balagic
    P-7 år 50 m
    Liam Ruusuvirta12,7
    Jakob Blomqvist9,9
    Oliver Överholm12,4
    Oscar Björkqvist11,3
    Joel Bjurbäck11,1
    Hannes Söderman12,6
    Wilmer Björkblom13,6
    Milton Blomqvist12,9
    Elias Norrgård11,2
    Marius Ramstedt11,0
    Valter Häggblom12,5
    P-7 år bollkast
    Liam Ruusuvirta11,03
    Jakob Blomqvist16,99
    Oliver Överholm6,59
    Oscar Björkqvist5,22
    Joel Bjurbäck5,24
    Hannes Söderman3,95
    Wilmer Björkblom8,70
    Milton Blomqvist8,23
    Valter Häggblom7,93
    Marius Ramstedt8,43
    P-9 år 60 m
    Joel Blomqvist11,2
    William Moliis12,7
    Filip Fröding11,4
    Elvin Söderlund10,9
    Eric Hartvik13,3
    Riad Camdzic12,3
    Aldin Bosnjakovic11,7
    Harun Hodzic13,0
    P-9 år bollkast
    Linus Ruusuvirta8,50
    Joel Blomqvist21,75
    William Moliis13,56
    Filip Fröding13,44
    Elvin Söderlund23,75
    Eric Hartvik12,06
    Riad Camdzic15,28
    Aldin Bosnjakovic16,83
    Harun Hodzic10,50
    P-11 år 60 m
    Faruk Hodzic10,3
    Kenan Brkic10,9
    P-11 år höjd
    Faruk Hodzic90
    Kenan Brkic80
  • Klubbtävling nr 1-2015, (3.6)
    Klubbtävling 1/3.6.2015
    Intressegrupp flickor
    Ida Karlsson40m,längd
    Olivia Östring40m,längd
    Linnea Andtsjö40m,längd
    Emma Vägar40m,längd
    Tilde Lundvall40m,längd
    Ariana Lind40m,längd
    Tilde Nygårdas40m
    Olivia Svartgrund40m,längd
    Ella Berglund40m,längd
    Aline Kronstrand40m,längd
    Venla Kronstrand40m,längd
    Minea Stangrund40m,längd
    F-7 år 40 m
    Wilma Backholm10,6
    Amilia Camdzic9,1
    Amanda Svartgrund11,3
    Anni Garnido11,2
    Tindra Juthström9,3
    Nova Juthström8,7
    Felicia Nyståhl10,0
    F-7 år längd
    Wilma Backholm1,43
    Amilia Camdzic1,68
    Amanda Svartgrund1,10
    Anni Garnido1,00
    Tindra Juthström1,72
    Nova Juthström1,55
    Flicia Nyståhl1,64
    F-9 år 60 m
    Agnes Berglund12,4
    Elin Vägar11,2
    Ellenor Bäcklund12,2
    Abie Garnido13,2
    F-9 år längd
    Agnes Berglund2,13
    Elin Vägar2,80
    Ellenor Bäcklund2,40
    Abie Garnido1,98
    F-11 år 60 m
    Elvira Södergran11,9
    Linnea Westerlund11,4
    Jennifer Sten11,8
    F-11 år längd
    Elvira Södergran2,00
    Linnea Södergran2,42
    Jennifer Sten2,44
    Intressegrupp pojkar
    Elias Vesterback40m,längd
    Lenni Backholm40m,längd
    Kevin Nygårdas40m,längd
    Elwvin Fröding40m,längd
    Ranim Brkic40m,längd
    Kevin Sten40m,längd
    Theo Nytsåhl40m
    Liam Wide40m,längd
    P-7 år 40 m
    Isak Lindholm9,2
    Liam Ruusuvirta9,5
    Oliver Överholm11,3
    Leo Bäcklund11,7
    Jakob Blomqvist8,5
    Hannes Söderman10,2
    Elias Norrgård9,4
    Milton Blomqvist10,6
    P-7 år längd
    Liam Ruusuvirta2,06
    Isak Lindholm2,31
    Oliver Överholm1,94
    Leo Bäcklund1,76
    Jakob Blomqvist2,28
    Hannes Söderman1,53
    Elias Norrgård
    Milton Blomqvist1,92
    P-9 år 60 m
    Linus Ruusuvirta12,6
    Riad Camdzic11,9
    Joel Blomqvist11,2
    Simon Sten11,6
    Harun Hodzic12,5
    Eric Hartvik12,5
    Elvin Söderlund10,5
    P-9 år längd
    Riad Camdzic2,72
    Joel Blomqvist2,77
    Simon Sten2,73
    Harun Hodzic2,25
    Eric Hartvik2,01
    Elvin Söderlund3,20
    P-11 år 60 m
    Faruk Hodzic10,8
    Kenan Brkic10,5
    P-11 år längd
    Faruk Hodzic2,90
    Kenan Brkic2,87
  • Terräng-cup Waterloo 2015, (13.5)
    Terräng-cup Waterloo 13.5.2015
    Intressegrupp flickor
    Emma Vägar
    Minea Stangrund
    Ellen Björkqvist
    Michelle Moliis
    Tilde Lundvall
    F-7 år
    1.Tindra Juthström2,45
    2.Nova Juthström3,01
    F-8 år
    1.Say La Paw2,55
    F-9 år
    1.Elin Vägar2,18
    2.Elenor Bäcklund2,30
    F-10 år
    1.Jennifer Sten2,39
    Intressegrupp pojkar
    Liam Ruusuvirta
    Oliver Överholm
    Elwin Fröding
    Milton Blomqvist
    P-7 år
    1.Jakob Blomqvist2,37
    2.Oscar Björkqvist2,54
    3.Jonas Granås2,59
    4.Isak Lindholm4,08
    P-8 år
    1.Simon Sten2,16
    2.Erik Hartvik2,49
    3.Linus Ruusuvirta3,02
    4.Hampus Stangrund3,57
    P-9 år
    1.Joel Blomqvist2,13
    2.Hampus Mattans3,00
    P-10 år
    1.Hugo Helgas2,12
    2.Casper Storbjörk2,57
    P-11 år
    1.Faruk Hodzic2,17
  • Terräng-cup Harrström, (6.5)
    Terräng-cup 6.5.2015 Harrström
    Intressegrupp flickor
    Emma Vägar
    Ella Berglund
    Amanda Aspbäck
    Aline Kronstrand
    Hurija Hodzic
    Tilde Björkblom
    Alva Blomberg
    Wilma Backholm
    Amanda Svartgrund
    Minea Stangrund
    Venla Kronstrand
    Livia Sebbas
    Olivia Svartgrund
    Amanda Vesterback
    Celine Ramstedt
    Ellen Björkqvist
    Amila Camdzic
    F-7 år 1 varv
    1.Tindra Juthström2,16
    2.Nova Juthström2,24
    3.Linnea Ribacka2,34
    Sigrid Lundell
    F-8 år 1 varv
    1.Agnes Berglund2,31
    2.Say La Paw2,33
    F-9 år 1 varv
    1.Elin Vägar2,01
    2.Elenor Bäcklund2,21
    F-10 år 1 varv
    1.Linnea Westerlund2,02
    2.Adelina Udd2,09
    3.Jennifer Sten2,10
    4.Elvira Södergran2,15
    Intressegrupp pojkar
    Liam Ruusuvirta
    Noel Blomberg
    Elias Vesterback
    Leo Bäcklund
    Walter Häggblom
    Oliver Överholm
    Hannes Söderman'
    Hannes Helgas
    Kevin Nygårdas
    Elwin Fröding
    Milton Blomqvist
    Lenni Backholm
    Isac Westberg
    P-7 år 1 varv
    1.Marius Ramstedt2,07
    2.Jakob Blomqvist2,14
    3.Elias Norrgård2,18
    4.Oscar Björkqvist2,38
    5.Isak Lindholm2,49
    P-8 år 1 varv
    1.Filip Fröding2,01
    2.Simon Sten2,02
    3.Riad Camdzic2,09
    4.Harun Hodzic2,26
    5.Linus Ruusuvirta2,28
    6.Erik Hartvik2,37
    7.Casper Holm2,39
    8.Hampus Stangrund2,42
    P-9 år 1 varv
    1.Joel Blomqvist1,56
    2.Hampus Mattans2,50
    P-10 år 1 varv
    1.Hugo Helgas1,57
    2.Wilmer Ribacka3,13
    P-11 år 1 varv
    1.Faruk Hodzic1,52
    2.Tomi Sjödahl1,55
    3.Kenan Brkic2,03
    4.Armin Beganovic2,05
  • Terräng-cup Taklax , (27.4)
    Terräng-cup 27.4.2015 Taklax
    Intressegrupp flickor 400 m
    Emma Vägar
    Ella Berglund
    Amanda Apbäck
    Aline Kronstrand
    Hurja Hodzic
    Tilde Björkblom
    Tilde Lundvall
    Alva Blomberg
    Wilma Backholm
    Amanda Svartgrund
    Minea Stangrund
    Venla Kronstrand
    Livia Sebbas
    Olivia Svartgrund
    Amanda Vesterback
    Michelle Moliis
    Mariana Maij
    Ellen Björkqvist
    Amila Camdzic
    F-7 år 800 m
    1.Tindra Juthström3,40
    2.Nova Juthström3,58
    3.Linnea Ribacka4,01
    F-8 år 800 m
    1.Agnes Berglund4,05
    2.Say La Paw4,10
    3.Nina Palomaa5,08
    F-9 år 800 m
    1.Elenor Bäcklund3,47
    F-10 år 800 m
    1.Linnea Westerlund3,24
    2.Elvira Söderlund3,36
    Intressegrupp pojkar 400 m
    Liam Ruusuvirta
    Noel Blomberg
    Elias Vesterback
    Sindre Ramstedt
    Leo Bäcklund
    Walter Häggblom
    Oliver Överholm
    Hannes Söderman
    Hannes Helgas
    Kevin Nygårdas
    Elwin Fröding
    Milton Blomqvist
    P-7 år 800 m
    1.Marius Ramstedt3,17
    2.Elias Norrgård3,36
    3.Okkar Maij3,53
    4.Jonas Granås4,04
    5.Isak Lindholm4,18
    6.Oscar Björkqvist4,42
    7.Joel Bjurbäck5,12
    P-8 år 800 m
    1.Filip Fröding3,16
    2.Linus Ruusuvirta3,42
    3.Harun Hodzic3,48
    4.Oscar Norrgård3,50
    5.Casper Holm4,21
    6.Hampus Stangrund4,26
    P-9 år 800 m
    1.Joel Blomqvist3,07
    2.Elvin Söderlund3,08
    3.Hampus Mattans4,13
    P-10 år 800 m
    1.Hugo Helgas3,06
    2.Axel Söderholm3,18
    3.Casper Storbjörk4,01
    4.Nicolay Häggdahl4,02
    P-11 år 800 m
    1.Faruk Hodzic3.06,4
    2.Tomi Sjödahl3,06,7
    3.Armin Beganovic3,44
    4.Kenan Brkic3,54
    P-13 år 800 m
    1.Niko Palomaa2,48
  • Terräng cup 2015 Molpe, (22.4)
    Terräng-cup Molpe 22.4.2015
    Intressegrupp flickor 500 m
    Emma Vägar
    Ella Berglund
    Amnada Aspbäck
    Aline Kronstrand
    Hurija Hodzic
    Tilde Björkblom
    Tilde Lundvall
    Alva Blomberg
    Wilma Backholm
    Amanda Svartgrund
    Minea Stangrund
    Venla Kronstrand
    Ida Karlsson
    Livia Sebbas
    Olivia Svartgrund
    Amanda Vesterback
    Celine Ramstedt
    Michelle Moliis
    Mariana Maij
    F-7 år 1 km
    1.Linnea Ribacka6,08
    2.Amila Camdzic7,01
    F-8 år 1 km
    1.Agnes Berglund6,25
    2.Say La Paw7,04
    3.Nina Palomaa8,24
    F-9 år 1 km
    1.Elenor Bäcklund6,17
    F-10 år 1 km
    1.Linnea Westerlund4,59
    2.Jennifer Sten5,13
    3.Elvira Södergran5,26
    4.Adelina Udd5,40
    Intressegrupp pojkar 500 m
    Liam Ruusuvirta
    Noel Blomberg
    Elias Vesterback
    Sindre Ramstedt
    Leo Bäcklund
    Walter Häggblom
    Oliver Överholm
    Hannes Söderman
    Hannes Helgas
    Kevin Nygårdas
    Elwin Fröding
    Milton Blomqvist
    P-7 år 1 km
    1.Marius Ramstedt5,26
    2.Jakob Blomqvist6,14
    3.Elias Norrgård5,26
    4.Okkar Maij5,49
    P-8 år 1 km
    1.Filip Fröding4,47
    2.Simon Sten5,01
    3.Harun Hodzic6,09
    4.Linus Ruusuvirta6,15
    5.Erik Hartvik6,43
    6.Casper Holm7,05
    7.Riad Camdzic7,12
    8.Hampus Stangrund8,00
    P-9 år 1 km
    1.Joel Blomqvist5,00
    2.William Moliis6,26
    P-10 år 1 km
    1.Hugo Helgas4,48
    2.Emil Smedback5,00
    3.Krister Rönnqvist5,44
    4.Nicolay Häggdahl6,18
    5.Casper Storbjörk6,45
    6.Wilmer Ribacka8,20
    P-11 år 1 km
    1.Tomi Sjödahl4,44
    2.Faruk Hodzic4,47
    3.Kenan Brkic5,35
    4.Armin Beganovic5,41
    5.Jonathan Backholm5,58
    P-13 år 1 km
    1.Niko Palomaa4,36
  • Klubbtävling, (17.2)
    Fristil 1 km 17.2.2015
    Flickor 6 år
    1Celine Ramstedt5:52
    2Ella Berglund13:12
    3Emma Vägar17:25
    Pojkar 6 år
    1Elwin Fröding6:15
    Flickor 8 år
    1Nina Palomaa16:13
    Pojkar 8 år
    1Filip Fröding6:11
    2Simon Sten6:17
    3Marius Ramstedt6:47
    4Jakob Blomqvist11:00
    Flickor 10 år
    1Jennifer Sten4:56
    2Elin Vägar5:59
    Pojkar 10 år
    1Hugo Helgas4:40
    2Emil Smedback6:21
    3Joel Blomqvist6:22
    4Wilmer Ribacka11:08
  • Klubbtävling, (11.2)
    Fristil 1 km 11.2.2015
    Flickor 6 år
    1Celine Ramstedt6:04
    2Ella Berglund21:15
    Pojkar 6 år
    1Elwin Fröding6:06
    2Sindre Ramstedt17:48
    Flickor 8 år
    1Agnes Berglund9:10
    Pojkar 8 år
    1Filip Fröding5:20
    2Simon Sten6:38
    3Marius Ramstedt7:20
    4Jakob Blomqvist10:52
    5Harun Hodzic14:51
    Flickor 10 år
    1Jennifer Sten4:52
    Pojkar 10 år
    1Hugo Helgas5:05
    2Joel Blomqvist6:19
    3Emil Smedback6:20
    4Wilmer Ribacka10:25
    Pojkar 12 år
    1Faruk Hodzic7:21
  • Klubbtävling, (4.2)
    Klassiskt 1 km 4.2.2015
    Flickor 6 år
    1Celine Ramstedt5:24
    2Ella Berglund11:17
    3Emma Vägar14:50
    Pojkar 6 år
    1Elwin Fröding6:09
    2Wilmer Björkblom8:36
    3Sindre Ramstedt13:17
    Flickor 8 år
    1Agnes Berglund8:43
    2Nina Palomaa12:57
    Pojkar 8 år
    1Filip Fröding6:37
    2Simon Sten7:15
    3Marius Ramstedt7:34
    4Casper Holm8:28
    5Jakob Blomqvist8:38
    6Harun Hodzic9:08
    7Elias Norrgård12:48
    Flickor 10 år
    1Jennifer Sten6:10
    2Elin Vägar6:12
    Pojkar 10 år
    1Hugo Helgas6:15
    2Joel Blomqvist6:28
    3Emil Smedback6:54
    4Hampus Mattans8:39
    5Wilmer Ribacka9:15
    Pojkar 12 år
    1Faruk Hodzic7:08
    2Jonathan Backholm7:30
  • Klubbtävling, (28.1)
    Fristil 1 km 28.1.2015
    Flickor 6 år
    1Celine Ramstedt6:15
    Pojkar 6 år
    1Elwin Fröding7:32
    2Sindre Ramstedt15:45
    3Hannes Helgas25:15
    Flickor 8 år
    1Agnes Berglund9:44
    Pojkar 8 år
    1Filip Fröding6:06
    2Simon Sten7:39
    3Marius Ramstedt8:00
    4Jakob Blomqvist12:26
    5Harun Hodzic15:45
    Flickor 10 år
    1Elin Vägar6:28
    Pojkar 10 år
    1Hugo Helgas5:53
    2Joel Blomqvist7:42
    3Emil Smedback8:09
    4Hampus Mattans9:56
    5Wilmer Ribacka10:55
    Pojkar 12 år
    1Faruk Hodzic8:15
    2Jonathan Backholm8:40