Välkommen till IF Fyrens hem på webben!!

Idrottsföreningen IF Fyrens hemort är Korsnäs. Föreningen ordnar verksamhet inom friidrott, skidåkning och skidskytte. Välkommen med du också!

IF Fyren finns också på Facebook!
Resultat 2019Välj år
  • Terrängcup Waterloo, (15.5)
    IF Fyren terrängcup Waterloo 15.5.2019
    F-7 år 600 m
    Celia Blomqvist
    Signe Fröding2.56
    Ariana Lind3.29
    Lova Häggblom4.02
    Bilasan3.38
    Edith Hofman4.07
    F-8 år 600 m
    Olivia Svartgrund3.31
    Venla Kronstarnd3.17
    Sara Vestberg3.15
    Aline Kronstarnd2.52
    F-9 år 600 m
    Thilde Lundvall2.58
    Ellen Björkqvist3.29
    Ida Karlsson3.02
    Emma Vägar2.30
    Ella Berglund3.05
    F-10 år 600 m
    Celine Ramstedt2.16
    Amanda Vesterback2.28
    Amanda Svartgrund2.57
    Alva Blomberg2.22
    F-11 år 600 m
    Tindra Juthström2.23
    F-12 år 600 m
    Agnes Berglund2.39
    Nevroz Hussien2.27
    P-7 år 600 m
    Kevin Sten3.32
    Eddie Sandholm3.50
    Edvin Kronstrand3.22
    Adrian Snickars4.42
    Milton Snickars3.29
    Hussein3.04
    Elias Helenelund3.30
    P-8 år 600 m
    Sindre Ramstedt2.31
    Elthon Höstman2.56
    Hannes Helgas3.16
    Benjamin Juthnäs3.44
    Liam Wide2.25
    William Snickars2.40
    Noel Blomberg2.48
    Elias Vesterback2.54
    Ivar Österdahl2.34
    P-10 år 600 m
    Oliver Överholm3.20
    Leo Bäcklund3.14
    Walter Häggblom2.14
    P-11 år 600 m
    Marius Ramstedt2.01,74
    Oscar Björkqvist2.57
    Kevin Smedlund3.09
    Lokman Hussien2.11
    Hussein2.21
    P-12 år 600 m
    Casper Holm2.02,19
    P-13 år 600 m
    Ammar Hussien2.13
  • Terrängcup Taklax, (8.5)
    IF Fyren terrängcup Taklax 8.5.2019
    F-7 år 1 km
    Celia Blomqvist6.39
    Signe Fröding5.03
    Tilde Nygårdas4.53
    Ariana Lind4.52
    Bilasan6.03
    F-8 år 1 km
    Molly Westerlund5.43
    Thilde Björkblom5.59
    Venla Kronstrand4.51
    Aline Kronstrand4.12
    F-9 år 1 km
    Thilde Lundvall4.49
    Ellen Björkqvist5.23
    Ida Karlsson4.28
    Emma Vägar4.09
    Ella Berglund4.49
    F-10 år 2km
    Celine Ramstedt8.37
    Amanda Vesterback11.05
    Alva Blomberg8.56
    Wilma Backholm9.22
    F-11 år 2 km
    Tindra Juthström9.55
    F-12 år 2 km
    Nevroz Hussien10.03
    Agnes Berglund10.03
    P-7 år 1km
    Theo Nyståhl5.03
    Kevin Sten5.13
    Lenni Backholm4.19
    Tim Karlsson5.40
    Milton Snickars5.21
    Hussein4.42
    Teo Snickars5.25
    Edvin Kronstrand5.17
    P-8 år 1 km
    Sindre Ramstedt3.35
    Elthon Höstman6.48
    Benjamin Juthnäs7.03
    Liam Wide3.34
    William Snickars4.07
    Noel Blomberg4.03
    Elias Vesterback4.19
    Ivar Österdahl3.57
    P-9 år 1 km
    Kevin Nygårdas3.49
    Wessam3.45
    P-10 år 2 km
    Wilmer Björkblom11.04
    Oliver Överholm14.16
    Hannes Söderman8.51
    Leo Bäcklund14.42
    William Nyfors10.20
    Walter Häggblom8.42
    P-11 år 2 km
    Marius Ramstedt7.57
    Oscar Björkqvist11.11
    Kevin Smedlund12.54
    Isak Lindholm10.23
    Lokman Hussien8.22
    Hussein9.04
    P-12 år 2 km
    Casper Holm8.18
    Filip Fröding7.18
    P-13 år 2 km
    Ammar Hussien8.53
  • Terrängcup Korsnäs, (29.4)
    IF Fyren terrängcup 2019
    P-7 år
    Theo Nyståhl
    Kevin Sten
    Lenni Backholm
    Adrian Snickars
    Tim Karlsson
    Hussein
    P-8 år
    Elthon Höstman
    Benjamin Juthnäs
    Liam Wide
    William Snickars
    Noel Blomberg
    Ivar Österdahl
    Sindre Ramstedt
    P-9 år
    Kevin Nygårdas
    Wissam
    P-10 år
    Wilmer Björkblom
    Oliver Överholm
    Hannes Söderman
    William Nyfors
    Walter Häggblom
    P-11 år
    Isak Lindholm
    Joel Bjurbäck
    Jakob Blomqvist
    Lokman
    Hussein
    Marius Ramstedt
    P-13 år
    Joel Blomqvist
    Ammar
    F-7 år
    Tilde Nygårdas
    Ariana Lind
    Lova Häggblom
    Bilasan
    F-8 år
    Molly Westerlund
    Olivia Svartgrund
    Thilde Björkblom
    F-9 år
    Ida Karlsson
    Emma Vägar
    Anni Garrido
    F-10 år
    Amanda Vesterback
    Amanda Svartgrund
    Alva Blomberg
    Hurija Hodzic
    Wilma Backholm
    Celine Ramstedt
    F-11 år
    Tindra Juthström
    F-12 år
    Agnes Berglund
    Nevros Hussien
  • Terrängcup Molpe, (24.4)
    IF Fyren terrängcup 2019
    F-7 år 1 km
    Maja Lundvall9,00
    Cecilia Blomqvist6,42
    Sigene Fröding4,53
    Tilde Nygårdas4,55
    Ariana Lind5,27
    Julia Vestberg
    F-8 år 1 km
    Molly Westerlund5,44
    Olivia Svartgrund5,25
    Thilde Björkblom5,59
    Venla Kronstrand5,07
    Sara Vestberg5,05
    F-9 år 1 km
    Thilde Lundvall5,56
    Ellen Björkqvist5,57
    Ida Karlsson5,47
    Emma Vägar4,18
    Ella Berglund4,54
    F-10 år 2 km
    Celine Ramstedt8,31
    Amanda Vesterback9,47
    Katya-Linn Rosbäck17,02
    Mariana Maij16,25
    Amanda Svartgrund14,24
    Alva Blomberg8,33
    F-12 år 2 km
    Agnes Berglund9,46
    P-7 år 1 km
    Theo Nyståhl4,30
    Kevin Sten5,19
    Eddi Sandholm5,34
    Lenni Backholm4,29
    Ivar Österdahl4,05
    Adrian Snickars6,22
    Vilgot Kronstrand8,02
    Tim Karlsson5,11
    Milton Snickars5,39
    P-8 år 1 km
    Sindre Ramstedt3,50
    Elthon Höstman5,54
    Hannes Helgas6,01
    Benjamin Juthnäs6,06
    Liam Wide3,41
    William Snickars4,28
    Noel Blomberg3,59
    Elias Vesterback4,26
    P-9 år 1 km
    Kevin Nygårdas3,55
    Elwin Fröding3,41
    P-10 år 2 km
    Wilmer Björkblom12,17
    Oliver Överholm14,06
    Hannes Söderman9,20
    Leo Bäcklund15,30
    William Nyfors11,31
    P-11 år 2 km
    Marius Ramstedt7,48
    Oscar Björkqvist13,13
    Kevin Smedlund13,15
    Isak Lindholm9,43
    P-12 år 2 km
    Casper Holm8,28
    Filip Fröding7,19
    Herrar 5 km
    Thomas Ramstedt13,50
  • Byastafett 2019, (20.3)
    BYASTAFETT20.3.2019
    DeltagareResultat
    1Molpe Lag 600:19:30
    Hannes Helgas
    Aline Kronstrand
    Marius Ramstedt
    Björn Höstman
    Heidi Blomqvist
    2Molpe Lag 200:19:32
    Edvin Kronstrand
    Sarah Vestberg
    Agnes Berglund
    Thomas Ramstedt
    Yvonne Berglund
    3Molpe Lag 500:20:32
    Signe Fröding
    Casper Holm
    Hugo Helgas
    Casper Holm
    Cecilia Backgren
    4Taklax00:20:46
    William Snickars
    Elias Vesterback
    Amanda Vesterback
    Maria Vesterback
    Tommy Vesterback
    5Molpe Lag 400:23:02
    Venla Kronstrand
    Celine Ramstedt
    Tindra Juthström
    Kaj Holm
    Jens Fröding
    6Molpe Lag 100:24:21
    Julia Vestberg
    Elthon Höstman
    Elwin Fröding
    Kent Kronstrand
    Eva Ramstedt
    7Molpe Lag 300:24:26
    Vilgot Kronstrand
    Sindre Ramstedt
    Hannes Söderman
    Christoffer Helgas
    Alexandra Kronstrand
    8Harrström/Korsnäs00:28:38
    Olivia Svartgrund
    Amanda Svartgrund
    Isak Lindholm
    Hannele Svartgrund
    Sanna Lind
    9Korsnäs00:34:56
    Ariana Lind
    Ida Karlsson
    Oliver Överholm
    Carola Örn
    Conny Karlsson
  • Klubbmästerskap 2019, (13.3)
    KLUBBMÄSTERSKAP13.3.2019Klassisk
    Flickor 6år (600m)Resultat
    1Signe Fröding00:03:56
    2Julia Vestberg00:06:44
    3Edith Hofman00:07:29
    4Celia Blomqvist00:07:59
    Pojkar 6år (600m)
    1Edvin Kronstrand00:05:45
    2Kevin Sten00:05:49
    3Tim Karlsson00:07:21
    4Adrian Snickars00:09:57
    Flickor 8år (1km)
    1Aline Kronstrand00:07:22
    2Sarah Vestberg00:08:20
    3Olivia Svartgrund00:08:22
    4Ariana Lind00:09:02
    Pojkar 8år (1km)
    1Sindre Ramstedt00:05:06
    2Elias Vesterback00:06:17
    3William Snickars00:07:13
    4Hannes Helgas00:07:59
    5Theo Nyståhl00:09:08
    Flickor 10år (2km)
    1Celine Ramstedt00:09:39
    1Amanda Vesterback00:09:39
    3Emma Vägar00:09:49
    4Ida Karlsson00:10:50
    5Ella Berglund00:11:46
    6Amanda Svartgrund00:13:17
    Pojkar 10år (2km)
    1Elwin Fröding00:08:14
    2Hannes Söderman00:10:35
    3Oliver Överholm00:15:05
    Flickor 12år (2,5km)
    1Agnes Berglund00:13:14
    Pojkar 12år (2,5km)
    1Filip Fröding00:08:00
    2Marius Ramstedt00:08:58
    3Casper Holm00:10:15
    4Isak Lindholm00:13:20
    5Jakob Blomqvist00:13:36
  • Distriktstävling 2019, (6.3)
    Resultat6.3.2019
    Klass D6 (0,5km)Resultat
    1Saga Nordkvist Sundom IF00:03:23
    2Julia Vestberg IF Fyren00:07:58
    3Edith Hofman IF Fyren00:09:54
    Klass H6 (0,5km)
    1Ivar Tallgren Malax IF00:03:47
    2Cornelius Granlund Närpes Kraft skidförening00:04:08
    3Edvin Kronstrand IF Fyren00:05:55
    4Kevin Sten IF Fyren00:06:20
    5Tim Karlsson IF Fyren00:08:14
    6Vilgot Kronstrand00:08:55
    Klass D8 (1km)
    1Nova Enlund Närpes Kraft Skidförening00:04:36
    2Maja Snickars Närpes Kraft skidförening00:04:48
    3Alva Storthors Närpes Kraft skidförening00:04:50
    4Aline Kronstrand IF Fyren00:07:28
    5Sarah Vestberg IF Fyren00:08:41
    6Ariana Lind IF Fyren00:08:56
    7Olivia Svartgrund IF Fyren00:09:11
    8Venla Kronstrand IF Fyren00:09:34
    Klass H8 (1km)
    1Sindre Ramstedt IF Fyren00:04:13
    2Casper Granlund Närpes Kraft skidförening00:04:20
    3Jonatan Hautala Sundom IF00:04:31
    4Elias Vesterback IF Fyren00:05:07
    5Elthon Höstman IF Fyren00:09:10
    6Theo Nyståhl IF Fyren00:11:01
    7Hannes Helgas IF Fyren00:11:50
    Klass D10 (2km)
    1Lea Snickars Närpes Kraft skidförening00:05:44
    2Mira Asp Malax IF00:06:02
    3Celina Nordqvist Sundom IF00:06:19
    4Linnea Hyöty Solf IK00:06:58
    5Victoria Tallgren Malax IF00:07:54
    5Amanda Vesterback IF Fyren00:07:54
    7Emma Vägar IF Fyren00:09:12
    8Ella Berglund IF Fyren00:10:12
    9Ida Karlsson IF Fyren00:10:23
    10Amanda Svartgrund IF Fyren00:12:49
    Klass H10 (2km)
    1Emil Appel Malax IF00:05:40
    2Isak Hertsbacka Närpes Kraft skidförening00:06:00
    3Henrik Hjerpe Sundom IF00:06:17
    4Emil Hyöty Malax IF00:06:36
    5Adam Kullberg Malax IF00:06:44
    5Pontus Yrjans Närpes Kraft skidförening00:06:44
    7Hannes Söderman IF Fyren00:08:23
    8Oliver Överholm IF Fyren00:11:11
    Klass D12 (2,5km)
    1Isabella Enlund Närpes Kraft skidförening00:07:22
    2Ida Nordkvist Sundom IF00:07:43
    3Alva Karls Malax IF00:07:47
    4Agnes Berglund IF Fyren00:08:12
    5Tindra Juthström IF Fyren00:09:55
    Klass H12(2,5km)
    1Filip Fröding IF Fyren00:05:59
    2Zakarias Storm IF Femman00:06:53
    3Marius Ramstedt IF Fyren00:07:01
    4Casper Holm IF Fyren00:07:28
    5Johan Yrjans Närpes kraft skidförening00:07:35
    6Jens Glassberg Malax IF00:07:50
    7Isak Lindholm IF Fyren00:09:13
    8Elias Kvist Solf Ik00:09:15
    Klass D14 (2,5km)
    1Jenifer Sjöstrand Norrvalla Ski Team00:06:09
    Klass D16 (4km)
    1Julia Enlund Närpes Kraft skidförening00:11:04
    Klass H16 (4km)
    1Mattias Kvist Solf Ik00:10:21
    2William Ollikkala Solf Ik00:10:45
    Damer (4km)
    1Tilde Niemelä IF Femman00:10:03
    2Felicia Björknäs Solf Ik00:12:23
    Herrar (7,5km)
    1Thomas Ramstedt Pargas IF00:16:16
    2Stefan Grannas Vörå IF00:18:42
    3Per-Anders Forsman Vörå IF00:19:15
  • Startlista DT 2019, (6.3)
    STARTLISTA6.3.2019
    D60,5Km
    NrDeltagareStarttid
    1Vakant18:30:00
    2Vakant18:30:30
    3Edith Hofman IF Fyren18:31:00
    4Julia Vestberg IF Fyren18:31:30
    5Saga Nordkvist Sundom If18:32:00
    H60,5Km
    NrDeltagareStarttid
    6Vakant18:32:30
    7Vakant18:33:00
    8Kevin Sten IF Fyren18:33:30
    9Vilgot Kronstrand IF Fyren18:34:00
    10Tim Karlsson IF Fyren18:34:30
    11Edvin Kronstrand IF Fyren18:35:00
    12Ivar Tallgren Malax IF18:35:30
    13Adrian Snickars IF Fyren18:36:00
    D81km
    NrDeltagareStarttid
    14Vakant18:36:30
    15Vakant18:37:00
    16Olivia Svartgrund IF Fyren18:37:30
    17Alva Storthors Närpes Kraft skidförening18:38:00
    18Ariana Lind IF Fyren18:38:30
    19Maja Snickars Närpes Kraft skidförening18:39:00
    20Aline Kronstrand IF Fyren18:39:30
    21Sarah Vestberg IF Fyren18:40:00
    22Venla Kronstrand IF Fyren18:40:30
    23Nova Enlund Närpes Kraft skidförening18:41:00
    H81km
    NrDeltagareStarttid
    24Vakant18:41:30
    25Vakant18:42:00
    26Theo Nyståhl IF Fyren18:42:30
    27Jonatan Hautala Sundom IF18:43:00
    28Casper Granlund Närpes kraft skidförening18:43:30
    29Elthon Höstman IF Fyren18:44:00
    30Sindre Ramstedt IF Fyren18:44:30
    31Elias Vesterback IF Fyren18:45:00
    32Hannes Helgas IF Fyren18:45:30
    33William Snickars IF Fyren18:46:00
    D102km
    NrDeltagareStarttid
    34Vakant18:46:30
    35Vakant18:47:00
    36Lea Snickars Närpes kraft skidförening18:47:30
    37Mira Asp Malax IF18:48:00
    38Ida Karlsson IF Fyren18:48:30
    39Emma Vägar IF Fyren18:49:00
    40Amanda Svartgrund IF Fyren18:49:30
    41Victoria Tallgren Malax IF18:50:00
    42Amanda Vesterback IF Fyren18:50:30
    43Ella Berglund IF Fyren18:51:00
    44Linnea Hyöty Solf IK18:51:30
    45Alwa Kinnunen Malax IF18:52:00
    46Celina Nordqvist Sundom IF18:52:30
    H102km
    NrDeltagareStarttid
    47Vakant18:53:00
    48Vakant18:53:30
    49Pontus Yrjans Närpes kraft skidförening18:54:00
    50Hannes Söderman IF Fyren18:54:30
    51Emil Hyöty Malax If18:55:00
    52Adam Kullberg Malax If18:55:30
    53Isak Hertsbacka Närpes kraft skidförening18:56:00
    54Oliver Överholm IF Fyren18:56:30
    55Henrik Hjerpe Sundom IF18:57:00
    56Emil Appel Malax IF18:57:30
    D122,5km
    NrDeltagareStarttid
    57Vakant18:58:00
    58Vakant18:58:30
    59Alva Karls Malax IF18:59:00
    60Tindra Juthström IF Fyren18:59:30
    61Isabella Enlund Närpes kraft skidförening19:00:00
    62Agnes Berglund IF Fyren19:00:30
    63Ida Nordqvist Sundom If19:01:00
    H122,5km
    NrDeltagareStarttid
    64Vakant19:01:30
    65Vakant19:02:00
    66Filip Fröding IF Fyren19:02:30
    67Isak Lindholm IF Fyren19:03:00
    68Johan Yrjans Närpes kraft skidförening19:03:30
    69Casper Holm IF Fyren19:04:00
    70Marius Ramstedt IF Fyren19:04:30
    71Elias Kvist Solf Ik19:05:00
    72Jens Glasberg Malax If19:05:30
    D142,5km
    NrDeltagareStarttid
    73Vakant19:06:00
    74Jenifer Sjöstrand Norvalla Ski team19:06:30
    H144km
    NrDeltagareStarttid
    75Vakant19:07:00
    76Hugo Helgas IF Fyren19:07:30
    D164km
    NrDeltagareStarttid
    77Vakant19:08:00
    78Ines Tuohimaa Solf IK19:08:30
    79Julia Enlund Närpes kraft skidförening19:09:00
    H164km
    NrDeltagareStarttid
    80Vakant19:09:30
    81Mattias Kvist Solf Ik19:10:00
    Damer4km
    NrDeltagareStarttid
    82Vakant19:10:30
    83Felicia Björknäs Solf Ik19:11:00
    MYL7,5km
    NrDeltagareStarttid
    84Vakant19:11:30
    85Stefan Grannas Vörå IF19:12:00
    86Thomas Ramstedt Pargas IF19:12:30
    87Per-Anders Forsman Vörå IF19:13:00
  • Klubbtävling 7 2019, (19.2)
    KLUBBTÄVLING 719.2.2019Fristil, masstart
    Flickor 6 år600mResultat
    1Signe Fröding00:03:41
    2Celia Blomqvist00:09:41
    Pojkar 6år600m
    1Edvin Kronstrand00:08:05
    2Adrian Snickars00:12:21
    Flickor 8år1km
    1Aline Kronstrand00:07:59
    Pojkar 8år1km
    1Sindre Ramstedt00:04:31
    2Elias Vesterback00:05:35
    3William Snickars00:08:13
    4Hannes Helgas00:08:22
    5Elthon Höstman00:09:33
    6Theo Nyståhl00:10:47
    Flickor 10 år1km
    1Celine Ramstedt00:04:18
    2Amanda Vesterback00:05:05
    3Emma Vägar00:05:19
    4Ella Berglund00:06:33
    Pojkar 10 år1km
    1Oliver Överholm00:08:23
    Flickor 12 år2km
    1Agnes Berglund00:09:07
    2Tindra Juthström00:09:29
    Pojkar 12 år2km
    1Filip Fröding00:06:26
    2Casper Holm00:07:06
    3Hampus Stangrund00:12:46
    Pojkar 14 år2km
    1Hugo Helgas00:07:14
  • Klubbtävling 6 2019, (12.2)
    KLUBBTÄVLING 612.2.2019Klassisk
    Flickor 6år600mResultat
    1Signe Fröding00:04:58
    2Ebba Nystrand00:07:55
    3Lova Häggblom00:08:06
    4Nellie Höstman00:10:58
    5Edith Hofman00:11:35
    Pojkar 6år600m
    1Edvin Kronstrand00:05:30
    2Tim Karlsson00:07:01
    3Adrian Snickars00:10:23
    4Vilgot Kronstrand00:10:41
    Flickor 8år1km
    1Aline Kronstrand00:06:58
    2Venla Kronstrand00:09:36
    3Ariana Lind00:09:56
    4Olivia Svartgrund00:11:00
    Pojkar 8år1km
    1Sindre Ramstedt00:05:21
    2Elias Vesterback00:06:56
    3William Snickars00:07:48
    4Anton Nystrand00:08:44
    5Elthon Höstman00:09:45
    6Theo Nyståhl00:10:19
    Flickor 10år1km
    1Amanda Vesterback00:05:47
    2Emma Vägar00:06:18
    3Ida Karlsson00:06:29
    4Ella Berglund00:07:07
    5Amanda Svartgrund00:07:38
    Pojkar 10år1km
    1Walter Häggblom00:06:10
    2Oliver Överholm00:07:59
    Flickor 12år2km
    1Agnes Berglund00:09:35
    Pojkar 12år2km
    1Filip Fröding00:05:45
    2Marius Ramstedt00:06:48
    3Casper Holm00:07:25
  • Klubbtävling 5 2019, (6.2)
    KLUBBTÄVLING 56.2.2019Fristil
    Flickor 6år600mResultat
    1Signe Fröding00:04:13
    2Julia Vestberg00:07:15
    3Lova Häggblom00:09:35
    4Edith Hofman00:09:36
    5Nellie Höstman00:10:50
    Pojkar 6år600m
    1Kevin Sten00:06:25
    2Edvin Kronstrand00:06:36
    3Tim Karlsson00:08:08
    4Adrian Snickars00:10:40
    Flickor 8år1km
    1Aline Kronstrand00:08:44
    2Sarah Vestberg00:09:14
    Pojkar 8år1km
    1Sindre Ramstedt00:05:38
    2William Snickars00:09:52
    3Elthon Höstman00:09:58
    4Hannes Helgas00:11:09
    5Theo Nyståhl00:13:04
    Flickor 10år1km
    1Celine Ramstedt00:05:46
    2Amanda Vesterback00:06:02
    3Emma Vägar00:07:04
    4Ida Karlsson00:08:13
    5Ella Berglund00:08:22
    Pojkar 10år1km
    1Walter Häggblom00:07:08
    2Oliver Överholm00:09:33
    Flickor 12år2km
    1Agnes Berglund00:08:35
    2Tindra Juthström00:10:10
    Pojkar 12år2km
    1Filip Fröding00:06:05
    2Marius Ramstedt00:06:50
    3Casper Holm00:07:42
    Pojkar 14år2km
    1Hugo Helgas00:08:08
  • Klubbtävling 4 2019, (30.1)
    KLUBBTÄVLING 430.1.2019Klassisk
    Flickor 6år600mResultat
    1Signe Fröding00:05:16
    2Julia Vestberg00:08:36
    3Edith Hofman00:09:53
    Pojkar 6år600m
    1Edvin Kronstrand00:07:01
    2Vilgot Kronstrand00:09:02
    3Adrian snickars00:12:00
    Flickor 8år1km
    1Aline Kronstrand00:08:41
    2Sarah Vestberg00:09:22
    3Venla Kronstrand00:10:15
    4Ariana Lind00:11:08
    5Wilma Blomqvist00:18:18
    Pojkar 8år1km
    1Sindre Ramstedt00:05:51
    2Elias Vesterback00:07:41
    3Hannes Helgas00:08:56
    4William Snickars00:09:03
    5Elthon Höstman00:09:46
    6Theo Nyståhl00:11:10
    Flickor 10år2km
    1Amanda Vesterback00:11:18
    2Emma Vägar00:11:30
    3Ida Karlsson00:13:25
    4Ella Berglund00:13:46
    Flickor 12år2,5km
    1Agnes Berglund00:15:06
    Pojkar 12år2,5km
    1Filip Fröding00:09:15
    2Marius Ramstedt00:10:31
    3Casper Holm00:12:59
    4Jakob Blomqvist00:15:24
    5Hampus Stangrund00:18:39
    Pojkar 14år2,5km
    1Joel Blomqvist00:10:12
  • Kllubbtävling 3 2019, (23.1)
    KLUBBTÄVLING 323.1.2019Fristil
    Flickor 6år600mResultat
    1Signe Fröding00:04:36
    2Celia Blomqvist00:08:13
    3Julia Vestberg00:10:21
    4Nellie Höstman00:11:51
    5Edith Hofman00:12:18
    Pojkar 6år600m
    1Edvin Kronstrand00:06:47
    2Tim Karlsson00:10:28
    3Vilgot Kronstrand00:11:08
    4Adrian Snickars00:11:23
    Flickor 8år1km
    1Aline Kronstrand00:07:41
    2Sarah Vestberg00:09:17
    3Olivia Svartgrund00:09:47
    4Venla Kronstrand00:10:56
    Pojkar 8år1km
    1Sindre Ramstedt00:05:14
    2Elias Vesterback00:06:22
    3Hannes Helgas00:08:21
    4Theo Nyståhl00:10:12
    5Elthon Höstman00:10:13
    6William Snickars00:10:25
    Flickor 10år1km
    1Celine Ramstedt00:05:07
    2Amanda Vesterback00:05:31
    3Emma Vägar00:06:50
    4Ella Berglund00:07:02
    5Ida Karlsson00:07:22
    6Amanda Svartgrund00:08:33
    Pojkar 10år1km
    1Elvin Fröding00:04:15
    2Hannes Söderman00:07:17
    Flickor 12år2km
    1Agnes Berglund00:08:00
    2Tindra Juthström00:09:33
    3Nova Juthström00:10:10
    Pojkar 12år2km
    1Marius Ramstedt00:06:26
    2Casper Holm00:07:05
    3Isak Lindholm00:09:55
    4Jakob Blomqvist00:10:12
    5Hampus Stangrund00:13:06
    Pojkar 14år2km
    1Hugo Helgas00:06:50
    2Joel Blomqvist00:07:02
  • Klubbtävling 2 2019, (16.1)
    KLUBBTÄVLING 216.1.2019Klassisk
    Flickor 6år600mResultat
    1Signe Fröding00:05:18
    2Julia Vestberg00:08:06
    3Ebba Nystrand00:09:29
    Pojkar 6år600m
    1Kevin Sten00:07:19
    2Edvin Kronstrand00:07:40
    3Tim Karlsson00:08:41
    4Vilgot Kronstrand00:10:22
    5Adrian snickars00:12:55
    Flickor 8år1km
    1Aline Kronstrand00:07:36
    2Sarah Vestberg00:09:55
    3Ariana Lind00:10:45
    3Olivia Svartgrund00:10:45
    4Venla Kronstrand00:11:31
    Pojkar 8år1km
    1Sindre Ramstedt00:05:54
    2Elias Vesterbak00:08:17
    3William Snickars00:08:20
    4Hannes Helgas00:08:30
    5Anton Nystrand00:11:50
    6Elthon Höstman00:11:56
    7Theo Nyståhl00:12:39
    Flickor 10år1km
    1Celine Ramstedt00:06:12
    2Amanda Vesterback00:06:21
    3Emma Vägar00:06:51
    4Ida Karlsson00:07:12
    5Ella Berglund00:07:40
    6Amanda Svartgrund00:09:14
    Pojkar 10år1km
    1Elvin Fröding00:05:02
    2Hannes Söderman00:06:40
    3Oliver Överholm00:09:38
    Flickor 12år3km
    1Agnes Berglund00:20:41
    2Tindra Juthström00:22:07
    Pojkar 12år3km
    1Filip Fröding00:13:02
    2Marius Ramstedt00:14:17
    3Casper Holm00:17:21
    4Jakob Blomkvist00:22:21
    5Isak Lindholm00:22:25
    6Hampus Stangrund00:24:36
    Flickor 14år3km
    1Elin Vägar00:19:23
    Pojkar 14år3km
    1Hugo Helgas00:15:24
  • Klubbtävling 1 2019, (9.1)
    KLUBBTÄVLING 19.1.2019Fristil
    Flickor 6år600mResultat
    1Signe Fröding00:06:24
    2Lova Häggblom00:12:20
    3Julia Vestberg
    Pojkar 6år600m
    1Edvin Kronstrand00:11:37
    2Adrian snickars00:15:50
    Flickor 8år1km
    1Aline Kronstrand00:07:44
    2Olivia Svartgrund00:10:25
    3Sarah Vestberg00:11:28
    4Venla Kronstrand00:12:54
    Pojkar 8år1km
    1Sindre Ramstedt00:05:14
    2Elias Vesterbak00:08:15
    3Hannes Helgas00:08:41
    4Elthon Höstman00:10:49
    5Theo Nyståhl00:14:00
    Flickor 10år1km
    1Celine Ramstedt00:04:55
    2Amanda Vesterback00:05:25
    3Emma Vägar00:06:27
    4Ella Berglund00:06:32
    5Ida Karlsson00:06:35
    6Amanda Svartgrund00:09:30
    Pojkar 10år1km
    1Oliver Överholm00:08:30
    Flickor 12år2km
    1Agnes Berglund00:10:00
    Pojkar 12år2km
    1Filip Fröding00:06:57
    2Marius Ramstedt00:07:11
    3Casper Holm00:08:28
    4Isak Lindholm00:12:05
    5Hampus Stangrund00:14:58
    Flickor 14år2km
    1Elin Vägar00:11:37